TV 65" do 4000zł

grenada10

New member
Dzień dobry, cześć,

poszukuję TV, najlepiej QLED do oglądania głównie seriali/filmów na platformach streamingowych.
Posiadam konsolę PS5, ale to jest raczej drugorzędna sprawa, zależy mi na dobrym obrazie, ogólnie dobrej jakości do całości. Nie musi posiadać kilku wejść hdmi, usb. Wcześniej myślałem i w sumie dalej zastanawiam się nad tymi dwoma:

TCLC735 65" QLED 4K 144Hz​

TCL 65C631 QLED DVB-T2/HEVC​


Co sądzicie? ma to sens? Dzięki za odzew i rozjaśnienie :p

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb to ma nie tylko sens ale i radość.
Jaki masz teraz telewizor ?
Jaka odległość od ekranu jak siedzisz ?
ile masz max kasy ?
 

grenada10

New member
Aktualnie mam w mieszkaniu tv THOMPSON 39", 1080p, ale podświetlenie jest bardzo słabe, no i do tv z kanapy mam 4,5 - 5 metrów, co mocno go dyskwalifikuje :p. Max kasy 4400 mogę przeznaczyć na tą chwilę, po prostu chyba nie chce więcej wydawać, chyba że ma to genialne przełożenie no to oczywiście rozważę a może i zmienię zdanie. Zależy mi na komforcie oglądania w sumie najbardziej. Dzięki za odp... :cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Posiadam konsolę PS5, ale to jest raczej drugorzędna sprawa, zależy mi na dobrym obrazie, ogólnie dobrej jakości do całości."
Jest dokładnie do tego co napisałeś .
 

grenada10

New member
Byłem w sklepie i jednak na żywo to wygląda zupełnie inaczej. Teraz mam pytanie, który bardziej właściwy i lepszy z tych dwóch (na dole) , skłaniam się chyba bardziej do modelu Hisense, jedynie pilot wydaje się wyraźnie gorszy, ale jednak chyba Sony ciut lepiej odbiera. W sobotę jadę coś wybrać.

Telewizor HISENSE 65U7HQ 65" ULED 4K Dolby Atmos 120Hz Full Array​

Telewizor SONY KD-65X85K 65" LED 4K 120Hz
Który lepszy pod konsolę i hbo, netflixa?

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CO masz na myśli inaczej ?
Sprawdzałeś modele po kalibracji , czy sprzedający "zapuścił" swój trend prezentacji ?
TCL już odrobił dobrze lekcje.

Z tych dwóch podanych wybrałbym Sony z różnych poziomów różnicy .
Jeśli się skłaniasz do Hisense - to Twój wybór.
 

grenada10

New member
Wiem jak wyglądają tendencyjne prezentacje pracowników sklepów , jestem na to wyczulony i staram się nie być podatny, ale z własnej obserwacji zauważyłem iż jakość matrycy jest gorsza, czerń była dużo gorsza od wszystkich tv na ekspozycji, do tego plastikowe ramki, opinia osoby ze sklepu co akurat najmniej ważne, ale też była nienajlepsza. Kolory również wypadały jakoś blado a folii na ekranie nawet nie było. Nie wiem ile ten TCL stał na ekspozycji, wyglądał trochę jakby ktoś ustawił specjalnie najgorszą kalibracje a podobno była ustawiona najlepsza optymalna sklepowo. A tak w skrócie, operując argumentami czemu wybór padł na Sony a niżeli Hisense? Dzięki za odp.
 

grenada10

New member
Nie znam się na parametrach technicznych, ufam w tym przypadku swojej analizie logicznej i wzrokowi. Nie wiem jak to możliwe, ale na tym TCL były widoczne jakby pixele, sama matryca, ekran wydawał się jak "plexa", cienki, czerń była tragiczna, ostrość obrazu też, kąty widzenia dużo gorsze, rozumiem, że kalibracja wiele zmienia. No ale wydawało mi się jakby po prostu brakowało trochę jakości, do tego ramki plastikowe. Całej reszty nie oceniam, dźwięku, softu itd. Ale najważniejszy wydaje się komfort oglądania, a tu wyglądało to jakby tej jakości jednak brakowało. Ciężko zrobić inne rozeznanie w sklepie. Też fakt, że jakoś bardziej widzi mi się firma Hisense czy Sony niż TCL. Podsumowując matryca wydawała się tragiczna, nie wiem na ile może to skompensować kalibracja, ale wydaje mi się, że raczej nie może. Widzę, że ten Sony mocno porównywalny z tym Hisense, co przemawia za Sony?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli ten sony nie ma FALD-a to naprawdę powinieneś się mocno zastanowić ... Jak dla mnie jedyny plus to android... Zobacz sobie jakie aplikacje ma Vidaa i czy czegoś CI nie będzie brakowało (chociaż zawsze można dokupić za grosze przystawkę na androidzie). W domu mam SONY z FALD i PHILIPSA bez FALD-a i jest naprawdę duza rożnica w podswietlerniu matrycy... Mimo iż z Philipsa z jakości obrazu jestem zadowolony to podświetlenie matrycy ma zdecydowanie gorsze. Instalowałem u znajomych Hisense i uważam że jakość obrazu mają naprawdę bardzo dobrą.

@kiki
Możesz rozkminić to zdanie??
"Z tych dwóch podanych wybrałbym Sony z różnych poziomów różnicy"
 
Ostatnia edycja:

grenada10

New member
Jeśli chodzi o apki to akurat zawsze mogę odpalić coś przez konsole, tak jak na przykład HBO, z tym nie ma akurat problemu. Czyli Hisense korzystniejszy? Tak mi się wizualnie wydaje właśnie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Musisz wiedzieć jedną ważną rzecz - marka hisense jest sprzedawana na wyłącznośc w ME, więc trudno aby ktoś Ci ją tutaj polecił z wiadomych powodów...
 

grenada10

New member
Musisz wiedzieć jedną ważną rzecz - marka hisense jest sprzedawana na wyłącznośc w ME, więc trudno aby ktoś Ci ją tutaj polecił z wiadomych powodów...
A czy przypadkiem w lewym dolnym rogu nie jest "bardzo polecamy" ze strony redakcji hdtv? A okej "hdtv polska" 😀, to też wiele wyjaśnia. Racja...
 

Attachments

  • Screenshot_2023-01-27-10-20-10-50_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-01-27-10-20-10-50_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    685,2 KB · Wyś: 29

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież to Twoja kasa,
Brak przedstawicielstwa w Polsce też ma znaczenie.
Wszystkie znaczące firmy są na Polskim rynku.
 

andi_HD

Member
ja mam dwa Hisense 55 i 65 u8qf kupilem do nich kalibracje w necie od szeroko chwalonego speca obraz jak dla mnie idealny z kazdego zrodla czy to kablowka
czy shield iptv

ten 55 cali mam juz 2 lata ten 65 kupilem w swieta moj model to flagowiec z 2020 roku matryca VA

nowy model jest kozak bo juz ma lepszy sounbar (wiecej glosnikow i na tyle suba )
obraz super jasny mam tez w sypialni inny hisense 7000 model duzo duzo slabszy

w tej cenie za to co daje nie ma konkurenta za TCL te same parametry bylo drozej

w tedy za 55 cali dalem na amazonie okolo 575 eu byla promocja
65 cali kupilem ze sklepu na ebay za 700 eu

teraz widze nowy model 8 semki w pomocji 1000 euro
 

grenada10

New member
Dzięki za odpowiedź. A matryca VA daję radę? bo miałem mega mocny dylemat czy IPS czy VA ogólnie, kupiłem Hisense 65U7HQ, będę sprawdzać i testować. Mam nadzieję, że tak samo jak ty będę zadowolony. Mógłbyś w razie czego podać namiary na ta kalibrację? aż taką robotę robi? Pozdro 😁
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja zawsze robi różnicę.
Każdy może się cieszyć zawsze z własnego zakupu.
Na testach , pokazach, porównaniach , nagrodach - Hisense jeszcze nigdy nie odniósł żadnych sukcesów.
Jest dla klasy budżetowej.
I wystarczający dla tych którzy mają mniejsze oczekiwania.
 

grenada10

New member
To w takim razie w czym w tej samej cenie lub podobnej jest lepszy Samsung lub Sony? wiadomo, że jak się coś kupuję to w danym zakresie cenowym i z tego wybiera najlepszy, najbardziej pasujący produkt. Na pokazy nie jeżdżę, obstawiam, że tam też nie jeżdżą TV w przedziale cenowym do 5k. To, że ktoś (użyję metafory) potrzebuję się szybko przemieszczać i być mobilny nie znaczy, że od razu potrzebuję sobie kupić helikopter. W tej cenie te TV były porównywalne, sam się pytałem Ciebie o różnice to słyszałem, że różne poziomy różnic ;) jedynie nad czym się zastanawiałem to po prostu czy matryca IPS nie jest lepsza, tak to ten TV ma to co powinien do oglądania HBO i Netflixa, z resztą będę testował to podzielę się pewnie opinią, może wtedy dostrzeże te wielowymiarowe różne poziomy różnic.
 
Do góry