TV 65" do 3000zł

GerbaPL

New member
Witam.
Tak jak w temacie szukam Telewizora 65 cali z dobrym Smart TV, aby obsługiwał dużo aplikacji: Spotify, HBO GO, Netflix, ipla oraz Screen Mirroring z telefonów.

1. Odległość od ekranu? 6.5-7m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okna od zachodu i południa, tv na ścianie wschodniej. Mam rolety i zasłony, najczęściej oglądany w nocy.
3. Jak duży jest pokój: około 22 m2
4. Preferowana technologia: Sam nie jestem do jakiejś pewnie przekonany
5. Jaki masz obecnie telewizor? LG LED z 3D 47 cali z 2013 roku (modelu nie pamiętam), TV trafi do mnie a nowy będzie dla rodziców.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, seriale, mecze.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Zależy, samemu po ciemku, z rodziną jakieś światło jest.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 65 cali
12. Preferowana marka? Samsung raczej, najfajniejszy Smart TV.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Krótkiego wsparcia dla aplikacji Smart TV jak w moim poprzednim LG, gdzie Smart TV już nie istnieje w nim.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder z Canal+, kino domowe, Blu-Ray.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 10% telewizja 30% BluRay 60% Netflix, HBO itp.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost głównie, Ojciec pod lekkim kątem lubi na fotelu.
17. Czy ważne jest wifi ? Konieczność
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Nie rozumiem o co chodzi
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? przeglądarka nie, bardziej aplikacje
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Bardzo ważne aby aplikacje VOD działały dobrze, YOutube itp.
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? obojętnie
22. ma mieć 3D? nie
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie musi mieć
24. ma mieć tuner DVB-S? nie musi mieć
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Optycznym audio amplituner, HDMI do Canal+, HDMI Blu-Ray.
26. Jaki masz sygnał: Canal+ najzwyklejszy pakiet to rzadkiego oglądania.
27. ile programów HD? Chyba większość
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: Ultra HD
30.Dvb-t: lepiej tak, DVB-C: nie wiem
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Kupno w Mediaexpert albo RTV Euro żebym mógł w opcji odroczonych rat do wiosny kupić (to konieczne, dlatego raczej tylko te sklepy). Wiadomo że by był dobry obraz do filmów oraz meczy czasem, żeby fajnie Netflix w 4K chodził. Zależy mi też na aplikacjach typu Spotify, HBO GO, Netflix, ipla itp. Chcę też aby miał dobry system łączenia z telefonem, aby pokazywać zdjęcia itp. Wiem że w Samsungach fajnie działa Screen Mirroing ze smartfonów.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Czasem wcale, czasem 5-6 godzin nawet.
33.Sugerowana cena ? do 3000 zł absolutny max

Znalazłem następujące propozycje (ale rozważę również inne):
SAMSUNG LED UE65TU8502
LG LED 65UN80003LA
PHILIPS LED 65PUS6754/12
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele w pakiecie dla niebieskich członków forum:
- Philips 65PUS6704
- TCL 65EP680
- LG 65 UN8003
- TCL 65C715
 

GerbaPL

New member
Do TCL jestem średnio przekonany, zerknąłem w sklepie i zacinał obraz na Youtube 4K. W grze jest w tej chwili LG 55 Cali Nano81, Samsung QLED 55 cali q60, i Samsung 65 cali TU85.
Myslalem jeszcze o Philipsie 58PUS8535 ale naczytałem się na forum o kiepskich kolorach w tym modelu.
Zakup musi być w sklepie oferującym odroczenie płatności z ratami 0%.
 

Petru23

Banned
Do TCL jestem średnio przekonany, zerknąłem w sklepie i zacinał obraz na Youtube 4K. W grze jest w tej chwili LG 55 Cali Nano81, Samsung QLED 55 cali q60, i Samsung 65 cali TU85.
Myslalem jeszcze o Philipsie 58PUS8535 ale naczytałem się na forum o kiepskich kolorach w tym modelu.
Zakup musi być w sklepie oferującym odroczenie płatności z ratami 0%.

Za 3 tysie?
niewiele wiecej
https://www.mediaexpert.pl/telewizo...Cv75p_paSU23-k8oAd1foyyueIJ26t64aAuxREALw_wcB

Widziałem te wymienione przez Ciebie TV. O mało co nie kupiłem Nano86 i Q64R. Całe szczęście...
Dodatkowo IMO lepiej dokupić mediabox za kilka stów niż celować w TV na androidzie. 65" za 3000zł z dobrym obrazem i sprawnym androidem? Pokażcie to wezmę kilka :)
 
Ostatnia edycja:

GerbaPL

New member
Co do kiepskich kolorów tego Philipsa to chyba gdzieś tu nawet na forum widziałem rozczarowane grono które oddawało telewizory do sklepu.
o Sony sam myślałem, jednak w sklepie odradzali go.
Dziś jeszcze raz podjadę i kolejny raz poproszę w sklepie o włączeniu jakichś filmików z Youtuba i zobaczę na oko w sklepie jak to się prezentuje.
 

Petru23

Banned
Co do kiepskich kolorów tego Philipsa to chyba gdzieś tu nawet na forum widziałem rozczarowane grono które oddawało telewizory do sklepu.
o Sony sam myślałem, jednak w sklepie odradzali go.
Dziś jeszcze raz podjadę i kolejny raz poproszę w sklepie o włączeniu jakichś filmików z Youtuba i zobaczę na oko w sklepie jak to się prezentuje.

w sklepie polecają to, za co mają nawiększą prowizję od sprzedazy a nie to, co najlepiej swieci. Mało kiedy trafisz na kogoś, kto zaoferuje coś pod Twoje potrzeby. Oni mają sprzedawać i zarabiać kasę.

W sklepie powiedzą, że nie mają podpiętego netu :) Nagraj sobie coś na pentka, zrzuć materiał na telefon i odpal na TV. oczywiście w trybie innym niż oczojebny sklepowy
 

GerbaPL

New member
Brałem Pendrive ze sobą, w sklepie bali się że coś się stanie więc nie chcieli abym podłączył. Oglądałem Sony, Philipsy, LG, Samsungi. Na trybie demo wiadomo każdy wygląda pięknie, gdy mi przełączyli na naziemne telewizje skacząc po kanałach TVP żaden mnie nie powalał, i każdy wyświetlał obraz niemal identycznie (a przynajmniej ja nie dostrzegłem różnic).
Ze względu na design mój ojciec powiedział że może dopłacić do Samsung QLED 65 cali Q67T, za 3900zł. Możliwe że jeszcze dziś go zamówimy, u nas w domu i tak 3/4 czasu to Netflix FHD/4K. QLEDy Samsunga z awaryjnością dają radę?
 

GerbaPL

New member
Koniec końców kupiliśmy Samsunga 55 cali Q70T. Rodzicom bardzo spodobał się design, i stwierdzili że obraz też im się podoba.

Dziś zainstalowałem TV i ogólnie wszystko super ładnie było, do momentu aż nastał wieczór i w ciemności na ciemnych scenach zauważyłem w rogach ekranu clouding. Są różne głosy na ten temat, jedni mówią że to bolączka LEDów, a słyszałem też głosy że matryca po podłączeniu musi się "dogrzać" pare dni. Zgłosić to Samsungowi czy faktycznie oglądać parę dni licząc że to ustanie?
 
Do góry