TV 65" dla całej rodziny - 120Hz - 4500zł

marta081182

New member
W prezencie świątecznym chcemy kupić TV 65 cali. Matryca preferowana 120Hz i raczej IPS bo będzie TV często oglądała cała rodzinka i niektórzy będą siedzieli z boku. Coś w kwocie 4,5k da się dobrego kupić?
 

rosenrot1987

New member
Problem z zielonym ekranem

Panowie/panie nie bijcie chłopa, nie mam jak założyć nowego wątku a mam problem z 8 letnim tv plazma sony, po podpięciu TVBOXa po kilkunastu minutach włącza się zielony ekran. dźwięk słychać i dopiero po restarcie się obraz załącza ale wtedy po kilku minutach znowu green screen...wykluczyłem wadliwy hdmi bo na trzech kablach hdmi to samo się działo...
 

bielikk

New member
Bez reklam
panowie/panie nie bijcie chłopa, nie mam jak założyć nowego wątku a mam problem z 8 letnim tv plazma sony, po podpięciu tvboxa po kilkunastu minutach włącza się zielony ekran. Dźwięk słychać i dopiero po restarcie się obraz załącza ale wtedy po kilku minutach znowu green screen...wykluczyłem wadliwy hdmi bo na trzech kablach hdmi to samo się działo...


czas na zmianę tv ...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
W sklepie polecono mi LG 65SK8000.

No to bierz jak ci taki polecili , jest na 120 Hz panelu , tylko jak wczoraj dla jednej osoby pisałem na forum to zrezygnował z zakupu i podziękował za pomoc ; co ci może przeszkadzać w tym modelu albo i nie ? Lokalne rozjaśnianie + podświetlenie krawędziowe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz modele z matrycą 100 HZ i Dobrymi kątami :
Philips 65PUS7502 za 4799 zł z pakietem
LG 65SK8000 za 4799 zł z pakietem
 

christiansta

New member
Albo mi się wydaje albo te ceny telewizorów poszybowały przed świętami w górę. Ceny które podaje KIKI są sporo niższe niż w reszcie sklepów :) Ja też przymierzam się do zakupu 65 bądź 55 cali do 4500 zł więc podłączę się do wątku. Nie ukrywam, że wolałbym większy ekran, ale 55 cali chyba w tej cenie kupie znacznie lepszej jakości? czy się mylę ? :)
 

christiansta

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zazwyczaj na wprost aczkolwiek zdarza się oglądać TV zza stołu , który jest pod kątem do TV
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno tarasowe z prawej strony oraz jedno okno jednoskrzydłowe z lewej strony - latem tragedia bez zasunięcia rolet :)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 50LB650V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI, SMART TV, Dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k oraz FHD (głownie NC+ oraz NETFLIX, HBO GO)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner YAMAHA poprzez HDMI ARC, a do amplitunera, Dekoder NC+, PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze, filmy Sci-fi, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie obrazu, kontrast dynamiczny w ciemnych scenach
19. Preferencje co do marki ? BRAK
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 (ewentualnie w razie potrzeby coś mogę dołożyć)

Chciałbym matrycę 120 Hz ale zdaję sobie sprawę, że wtedy chyba trzeba by zejść do 55 cali ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry