TV 65 cali - najlepszy wybór do 6500 zł w zamian za plazmę.

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? - 25m2;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3-4m;
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2;
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - głównie na wprost, ale czasem też bokiem;
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - ma stać;
6. Jak słońce świeci w pokoju? - na wprost od południa i z lewej od zachodu;
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Panasonic TX-P42ST50;
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - matrycę OLED, Android TV, HDMI 2.1;
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - (4K, HD, SD)? - HD (CANAL+) i 4K (Netflix, HBO GO, PS5);
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - dekoder CANAL+, konsola PlayStation 5, może w przyszłości soundbar;
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - 4-6h;
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - ze względu na odbicia matową, ale obecnie chyba wszystkie są błyszczące;
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - film, sport, gry;
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - z przeglądarki nie, z aplikacji Smart TV tak;
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile %? - 50%;
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - 50/50;
17. Preferencje co do wielkości? - 65 cali;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - nierówne podświetlenie matrycy, niski kontrast w ciemnych scenach, szare czernie, przekłamane kolory, brak płynności w dynamicznych scenach, problemy ze Smart TV;
19. Preferencje co do marki? - brak. Myślałem nad Philips i Sony, ale rozważę inne propozycje. LG odpada z powodu braku Android TV;
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie;
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 6500 zł;
22. Jak często wymieniasz TV? - 8 lat.
 

SDman

Banned
Witam, pkt. 22 trudno będzie zrealizować z naturalnym następcą PDP czyli OLED.
Wytyczne jakie zrobiłem przy zakupie nowego TV po 8 letniej PDP to stan portfela przy słabszym i nie pewnym (pandemia) następował intuicyjny strach przed wyborem OLED`a,
który po 2-3 latach może stać się częściami zamiennymi z groszowym odzyskiem (50ST60 -po 7,5 roku odsprzedałem za 1500 zł.).

Gdyby jednak portfel był i miał być zasobny jako pierwszy na "domówkę" trafiłby do mnie OLED, nastąpiłaby wtedy ocena czy idzie żyć z fatalnymi odbiciami i jak to wyglądałoby w nasłonecznionym pokoju. Oczywiście musiałby być to OLED z nie najniższej półki
bo po testach wiedziałem, że wypadają słabo ze skalowaniem 1080i, a to głownie oglądam czyli DVB-C na CI i z dekodera.

Moim zdaniem takimi założeniami trzeba się kierować przy wyborze TV klasy premium, stosując się do powyższych założeń zdecydowałem się na Q90T
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb , lepszą jakością i kontynuowaniem w wyższej jakości - to Oled TV.
W Klasie cenowej masz extra modele :
- Philips 65OLed 805 lub 855
- LG 65C11
Do tych potrzeb będziesz miał radość każdego dnia !
 

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, Panowie. Serdeczne dzięki za odpowiedzi.
kiki, powiedz mi przyjacielu, jak na tle Philipsa 805 wypada Philips 706? Miałeś okazję przetestować? Ciekaw jestem bezpośredniego porównania płynności obrazu oraz jasności ekranu tych dwóch modeli.
 

jasssu

New member
OLEDy Philipsa są super. Panel jest od LG, ale Philipsowe funkcje i algorytmy wymiatają i nie mają sobie równych. Na forum ktoś pisał, że upłynniacz Philipsowy jest za bardzo, jednak łatwo to zmienić.
 

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to już wiesz co wybrać.

Właśnie nie, bo co marki jestem już zdecydowany na Philipsa, ale nadal nie wiem czy 706 czy 805, a wątek nie wnosi nic nowego do tematu. Trochę poszukałem na własną rękę, bo na jakieś porównanie i testy chyba prędko nie ma co liczyć. Raczej postawie na 65OLED706.

kiki, mógłbyś podesłać mi cenę dla niebieskich za 65 cali OLED 706 i jak wygląda sprawa z ratami 10x0? Tak jak dawniej +3% do ceny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raty , tak
Raty zero - tak.
Cena dla niebieskich specjalna i kilka wersji do wyboru.
Cena poszła na PW
 
Do góry