Tv 65 cali do salonu

Torpeda1974

New member
Dzięki, masz rację C9 nie ma jest C8, jak nie poradzę to trzeba będzie wyskoczyć jednak z tych kilku stówek za kalibracje. A czy w sprawie uchwytu to jest jakich preferowany czy aby tylko był do 65 cali?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym z Oled tv do Twoich potrzeb :
- Philips 65Oled 803
- Toshiba 65 X98
- LG 65 B8
- LG 65 C8
- LG 65 E8

Masz też telewizor 65PUS8901 z Ambiluxem - jeśli masz dużą ścianę za telewizorem.

Z modeli 75" 100Hz masz
- Philipsa 75PUS8303 za 8499 zł
- TCL 75C70 za 7299 zł
- Samsung 75 NU 8002 za 7299 zł
 

Torpeda1974

New member
Witam, skorzystałem z tego że jestem za granicą i poszedłem przyjrzeć się wspomnianym modelom, i tak zachwycił mnie obraz Philipsa 65OLED 973/12 potem LG 65 G8PLA dalej LG c8LLA i......długo nic i Samsung. Jest jeden problem i Philips i LG mają (nie wiem jak fachowo to się nazywa, "skrzynka ze złączami) oddzielnie, dodatkowo Philips ma w niej głośniki, kabelki połączeniowe krótkie i powstało pytanie jak to na ścianie powiesić??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiesza się na uchwycie normalnie !
Faktycznie Philips 65Oled973 jest jednym z najlepszych w historii.
 

Torpeda1974

New member
Chodzi mi o np LG 65 G8PLA, czy można rozłączyć ekran z podstawą. Ekran na ścianę a podstawa ze złączami gdzięś niżej. Taśma łącząca nie jest długa i wygląda jakby ekran był połączony z podstawą.
 

eckonom

New member
poszczególne serie typu 8042 czy 8072 i 8052 są adresowane do kontetnych sieci sklepowych a różnica to kolor podstawy lub ramki
wydaje mi się ze tylko seria 8002 różni się delikatnie i matryca nie jest tam 10 bitowa a 8 bitów plus FRC
 

yancyk

New member
poszczególne serie typu 8042 czy 8072 i 8052 są adresowane do kontetnych sieci sklepowych a różnica to kolor podstawy lub ramki
wydaje mi się ze tylko seria 8002 różni się delikatnie i matryca nie jest tam 10 bitowa a 8 bitów plus FRC
We wszystkich modelach serii nu8 matryca jest 8 bitowa z FRC. Poszczególne modele różnią się od siebie tylko oznaczeniem uzależnionym od dystrybucji, nie zauważyłem żadnych znaczących różnic w designie, aczkolwiek może takowe istnieją:)
 

yancyk

New member
Dzięki bardzo za info. Wiem też, że dużo się wszyscy rozpisywali na temat kalibracji. Czy w tym przypadku(LG 65C9) jest ona potrzebna? (zawsze to parę stówek w kieszeni).

Wydając taką kasę na telewizor warto zastanowić się nad odpowiednim ustawieniem sprzętu. Podobnie z gwarancją.
Jeżeli chodzi o to co polecają Ci koledzy tutaj to zestaw gotowych ustawień czyli optymalizacja obrazu, jak Ci się nie chce bawić to wygodna i szybka sprawa. Docelowo do takiego sprzętu polecałbym kalibrację kolorymetrem/spektrometrem dla stworzenia trybu isf - wtedy to ma sens. Tanie to nie jest ale wyciąga ze sprzętu ósme soki - każdy telewizor po wyciągnięciu z kartonu różni się od swoich braci z linii montażowej małymi detalami w kwestiach obrazu, jednak zwykły śmiertelnik nie zauważy raczej różnicy. Do takiej roboty szukaj firm pokroju skalibruj.tv ale uważaj żeby się nie naciąć. Szerokości.
 

Torpeda1974

New member
Witam, Panowie zagęszczam decyzje na temat zakupu TV, niestety "strach" przed możliwym wypaleniem w LG c8 czy G8 skłania mnie w kierunku smsunga i tu jest pytanie Modele NU758009 i MU758009 z tego co doczytałem to N-rocznik 2018 M-rocznik 2017, to czemu w ofercie MU jest droższy od NU? (ceny w DEU)
 

Torpeda1974

New member
Witam, mam jeszcze pytanie o wybór TV moje typy:
1. Samsung GQ75Q7
2. Samsung GQ65Q9
3. LG oled65g8- nad tym się zastanawiam ponieważ dostałem inf. że nie można go powiesić na ścianie.
4. LG oled65e8
5. LG oled65c8

Prosiłbym o Wasze typy. Dzieki i pozdrawiam
 

jasssu

New member
Chyba już nie warto w przypadku nowych OLEDów mieć obaw przed wypaleniem, chociaż wiadomo, że taki opór zwiększa się im droższy produkt kupujemy. Ja gdybym miał kupować teraz telewizor to chyba poszedłbym w kierunku właśnie Philipsa OLED - nie ma już takich newsów odnośnie wypaleń jak dwa lata wcześniej.
 
Do góry