Tv 65 cali do salonu

Peter7

New member
Witajcie
Potrzebuje porady w wyborze telewizora do salonu. Salon jest dobrze nasloneczniony, tv bedzie okolo 4 metrow od ogladajacych na szafce. Ogladane bede filmy, kanaly dla dzieci, wiadomosci. Sport raczej sporadycznie, czasem ps4. Tez beda odtwarzane filmy z netflix czy hbogo. Zrodlo sygnalu to telewizja satelitarna nc+.
Wybor padl na tv 65 cali i tu chcialbym uniknac rozmowy o rozmiarze.
Chcialbym wydac cos kolo 4000.
Zwrocil moja uwage tv Sony kd-65XF7069 glownie ze wzgledu na cene 3900 i przywiazanie do marki sony.
Znalazlem tez w podobnej cenie tv samsung ue65j6250 ale nigdzie nie moge znalezc o nim opinii, wyglada na jakis starszy model.
Czy moze polecacie jeszcze jakis inny tv w podobnej cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele w klasie cenowej :
- TCL 65DC760 za 4199 zł
- Philips 65PUS7303 za 3950 zł
- TCL 65 P60 za 3299 zł
- Hitachi 65HZ6 za 3999 zł
- TCL 65DP660 za 3399 zł
- LG 65 uk 6500 z 3699 zł
- LG 65UK6750 za 3899 zł
- Samsung 65NU8042 za 4950 zł
 

Peter7

New member
Dziekuje za podpowiedz.
A czy na ktorys z nich szczegolnie warto zwrocic uwage? Za wyjatkiem ostatniego ktory znaczaco odbiega cenowo.
Czy w tej grupie cenowej znajdzie sie tez 120hz czy nastawic sie na 60hz odswiezania? Nie mowie tu o "wspomagaczach".
TCL to pierwszy raz slysze choc na wystawach widzialem. Czy to dobra sprawdzona jakosc?
I rozumiem ze sony ktory znakazlem odbiega od tych wymienionych?
 

Samathist

New member
Podepnę się pod istniejący temat,



W sumie mam podobną sytuację. TV do salonu, jakieś 3m do kanapy. Zdecydowanie coś 65 cala+, jednak co istotniejsze... musi być prosty w obsłudze i nie zmuszać mnie do przyjazdu co tydzień w celu resetu czy wprowadzania jakiś ustawień (TV dla rodziców, którzy raczej unikają nowoczesnych technologi). Myślałem nad TLC, ale gdzieś przeczytałem, że ma problemy ze stabilnością i płynnym działaniem androida oraz z czcionką (a z tego co zauważyłem EPG dostarczane w dekoderze Polsatu jest często używane).

Budżet około 4k zł.

Ogólnie rozpatruję:
LG 70UK6500 - ale gdzieś słyszałem, że kolory tragiczne,
LG 65UK6750 - czy to dużo lepsze pod względem obrazu niż UK6500?
TCL 65DC760 lub 65DP660, tutaj kwestia czy jest różnica w jakości obrazu, bo bajery smart mają mniejsze znaczenie, czy jest sens dokładać do droższego modelu?
Philips 65PUS7303 - nie mam zdania, mało informacji sensownych o nim znalazłem (tylko, że te z serii 7 są dobre pod względem cena/jakość),
Samsung UE65NU7452 - to mi polecali w markecie, byłem przy okazji, bo raczej i tak załatwię online.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Wiem, że to co napisze, może was zaboleć, ale jak już nie stać was na dobry tv i musicie kupić kał, to weźcie Philipsa, bo przynajmniej Ambilight częściowo zatrze złe doświadczenia z obrazu. I spotęguje wrażenia wielkości.
 

yancyk

New member
4K na 4K:) Ja na Twoim miejscu chyba poszukałbym sprawdzonych konstrukcji z zeszłego roku ale na pewno nie niskiej serii J Samsunga sprzed 3 lat - ewentualnie H6400 ale to będzie ciężko znaleźć, jeśli już to szukaj Sony ale XE8 i wyższe cyfry, albo mniejszy 60XF83 Sonego jeśli już bo w tym budżecie będzie ciężko z dobrym tv.
Z takich średniaków trzeba by poszukać okazji na te tv:
Samsung 65NU74 - wysoki kontrast, dobre multimedia, jasne i żywe kolory, najlepszy design
LG 65UK75 - dobre kąty, super smart i obsługa pilotem magic
Panasonic 65FX6 - dobre kąty, trochę ciemny ale direct led, dobrze wyposażony ale przede wszystkim najlepsze odwzorowanie kolorów
Philips 65PUS73 - ambilight, android (kodi!) - dużo możliwości ale trochę powolny
Sony seria 7 w tej klasie to słaba opcja wg. mnie, smart porażka, kolory średnie, ratuje go design i znaczek, nie warto też dopłacać i brać XF75 z androidem, już lepiej wziąć tego Philipsa. Takie moje zdanie. Powodzenia!
P.S. Na TCLa też bym się nie napalał, na papierze wyglądają super ale niestety później zaczynają się problemy, zwłaszcza przy tych z androidem. Howgh!
 
Ostatnia edycja:

Peter7

New member
Brodacz nie wiem czemu ma zabolec ta wypowiedz. Jednak niewiele wniosla do tematu. Nawet nie powiedziales jaka cena przy 65 calach oddziela "kal" od prawdziwego tv. Wtedy moznaby rozpoczac jakas dyskusje a nie rzucac slowa w pustke.
 

towalski

Member
Nie powinien tak pisać, bo świadczy to tylko o tym, że jest wieśniakiem, ale ma niestety rację. Za 4k 65" jest słabej jakości. Ja robiłem test OLEDów (hehe niedługo z tego będę znany tu na forum) to jedyny który podołał na dużym bitrate do Philips 803. Reszta się wyłożyła. Z LEDami łatwiej, ale i tak trzeba wyłożyć więcej niż Twój budżet. Poczekaj na Xiaomi, za niedługo wejdą na rynek Europejski, oni mogą na nieduże pieniądze coś dobrego sprzedać.
 

Torpeda1974

New member
Witam Wszystkich, jestem nowym na Forum, ale chiałbym sie podpiąć pod temat wyboru TV 65 cali, poszukuję i niestety nie jestem fachowcem w tej kwestii. Dostaję dużo sprzecznych informacji raz że Samsung potem że Philips itd. Mój budżet 10tyś pln. TV wiszący na ścianie po prawej stronie od tv okno, odległość od "widowni" do TV 3-4m, filmy i tv(kablówka). Jak mógłbym prosić o propozycję. Dzięki
 

eckonom

New member
przy takim budżecie bierz OLEDa, za około 8500 masz LG 65B8, za 10k może już i C8 albo wcześniej wspomniany w tym wątku Philips 65OLED803
Pytanie jak użytkujesz TV, jeżeli przez wiele godzin dziennie oglądasz kanały informacyjne lub grasz w jeden tytuł na konsoli to OLED nie jest najlepszym wyborem
jeżeli używasz TV jak typowy użytkownik czyli filmy, netfix itp. itd. czyli wszytskiego po trochu to OLED w tym budżecie będzie najlepszym wyborem,
super czerń - żaden LCD nie ma startu do OLEDa,
nieskończony kontrast
świetne odzworowanie barw
wybierz się do sklepu i przestestuj jakiegoś OLEDa
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Witam Wszystkich, jestem nowym na Forum, ale chiałbym sie podpiąć pod temat wyboru TV 65 cali, poszukuję i niestety nie jestem fachowcem w tej kwestii. Dostaję dużo sprzecznych informacji raz że Samsung potem że Philips itd. Mój budżet 10tyś pln. TV wiszący na ścianie po prawej stronie od tv okno, odległość od "widowni" do TV 3-4m, filmy i tv(kablówka). Jak mógłbym prosić o propozycję. Dzięki

W tym budżecie masz Samsunga UE82NU8052 i dla tej odległości będzie świetnie.
 

Torpeda1974

New member
Dzieki za szybką odpowiedź, przeszukałem modele LG ktróe podałeś tylko jest jeden problem występuję OLED65C8LLA i OLED65C8PLA jak jest różnica bo w cenie zauważalna :)
 

Przemgd

New member
Dzieki za szybką odpowiedź, przeszukałem modele LG ktróe podałeś tylko jest jeden problem występuję OLED65C8LLA i OLED65C8PLA jak jest różnica bo w cenie zauważalna :)

Z polskiej dystrybucji jest c8pla i takiego szukaj - w MM można do jutra kupić za 9.1k.
C8lla to zagraniczna dystrybucja w De dostępne za ok. 2130e...wiec cenowo wychodzi podobnie
 

Torpeda1974

New member
Dzięki bardzo za info. Wiem też, że dużo się wszyscy rozpisywali na temat kalibracji. Czy w tym przypadku(LG 65C9) jest ona potrzebna? (zawsze to parę stówek w kieszeni).
 
Do góry