TV 65 cali do salonu

Topik27

New member
Witam

Planuje zminę TV, chciałbym sie przesiąść z 47 LG LA 691 na większy rozmiar, TV pewnie kupuje z myślą aby użytkować go przez 4-5lat, zatem TV musi byc w miarę przyszłościowy.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? zadarza się
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? praktycznie brak
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG LA691
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nc+, netflix, kablówka po CI+
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK
13. Czy zamierzasz grać w gry? nie
14. Preferencje co do marki? brak
15. Preferencje co do wielkości? 60-65 cali
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8000
18. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 4-5 lat
19. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, Youtube, Ipla, Player.pl, netflix, . Dodatkowo dlna, spotify, tidal

Wstepnie wybrałem trzy modele: Samsung KS7000, LG UH7707, Sony KD-XD8505, najbliżej mi jest chyba do Samsunga, najlepsze multimedia ma chyba LG co jest w sumie dla mnie dość istotne, Sony to troche dla mnie niewiadoma.

Może ktoś coś doradzi?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Najbliżej jest chyba Panasonic 65DX750, ale nie wiadomo jeszcze, jak będzie ze wsparciem systemu. KS7000 OK, ale trzeba uważać na jakość wykonania i oglądanie z boku przyprawia o rozświetlone pasy ekranu - tak w nim niestety działa lokalne wygaszanie.
 

Topik27

New member
Dziś oglądałem trzy modele sklepie, najlepsze wrażenie pod względem wykonannia robił LG, drugi był Sony, a trzeci Samusmg (faktycznie "plecy" przypominały Galaxy S3 lub inne tego typu badziewia). Obraz na demach wszędzie podobny, choć realatywnie na Sony chyba najlpeszy. Zastanawia mnie jedno, wertowałem dziś w nocy fora oraz testy w necie i praktycznie w każdym teście KS7000/8000/9000 zdobywają najwyższe noty, zarówno za jakość, obraz i użyteczność - a u nas strasznie po nich jadą - wychodzi na to, że nawet Skymaster czy Manta są zdecydowanie lepsze, zastanawiające.
Philipsem bawiłem się dziś u znajomego i Android to jeszcze długo nie bedzie system działajacy sprawnie i bezproblemowo - przynajmniej nie w wydaniu Phlipsa.
Zresztą dziś w MM na Sony XD8505 również się wieszał, aplikacje wczytywały sie z wyraźnym opóźnieniem.
Najsprawniej system działał na LG, wszystko hiperpłynnie i sprawnie.

Zastanawia mnie tez jedno czy LG płaci za sprawny szeroko pojety POS w sklepach lub tv tej marki są niesprzedawalne ponieważ w 3 róznych sieciach polecano właśnie LG - jako kompromis pomiedzy jakością obrazu a sprawnym i bezproblemowym działaniem.

Mam totalny mętlik, faworyt Samsung KS7000 faktycznie kiepsko wykonany, Sony jednak Android jeszcze długo nie w TV i najmniej doceniany LG wygląda poprostu jako rozsądny wybór dla osoby chcącej normalnie korzystać z TV.

Takie są moje przemyślenia na dzień dzisiejszy i tylko złość bierze jak ide do kuzyna i ogladam coś na jego Panasonicu VT50.
 
Do góry