TV 65 cali do salonu ~7000 PLN

SoulHunter

New member
Cześć, bardzo proszę o pomoc i wasze sugestie w wyborze najlepszej opcji zakupu w stosunku jakość do ceny oraz spełnienia oczekiwań

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3,3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? większość patrzenia na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? ona raczej od strony ~północnej
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 40 cali UE40H6650SLXXH
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? niski input lag, HDMI 2.1, i resztę technologii dla gracza kompatybilnych z PS5, dobry obraz, nagrywanie usb mile widziane
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Podłączony będzie dekoder orange i PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do TELEWIZORA ? Podłączony będzie dekoder orange i PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~7h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie posiadam wiedzy w tym temacie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Kablówka Orange. Dużo sportu ( często piłka nożna i snooker). Dużo Netflix, YouTube, HBO. Dużo PS5 gry sportowe ( głównie FIFA lub NBA) oraz sporo hack and slash np God Of War itp.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Myślę, że co najmniej 1/3 zastosowania to granie na PS5
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej popołudnie i wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zawieszanie się, wolne działanie, słaba jakość obrazu, brak płynności
19. Preferencje co do marki ? raczej obojętne
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? budżet wynosi ~7000 PLN (6-8k PLN ale najlepiej w okolicy tych 7 tys)

Rozważałem np Philips 65OLED707/12 ale nie wiem czy technologia OLED będzie najlepszym wyborem dla moich potrzeb jednocześnie nie wiele wiedząc na temat różnic pomiędzy innymi dostępnymi technologiami np QLED, mini LED, neo LED itp.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc w wyborze najlepszej dla mnie opcji.
 

SoulHunter

New member
PS. Jaka jest różnica pomiędzy wspomnianym przeze mnie Philipsem a jego poprzednikiem modelem 706?

Rozważałem również LG 65C11LB ale jest problem z dostępnością tego konkretnego modelu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten LG to model nie produkowany od ponad pół roku.
Masz już dawno dostępny LG 65C22 za 7499 zł
Philips 65Oled 707 jest dla członków forum za 6999 zł
Do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
  • kalibracja
  • wtyczki
  • sprawdzenie
  • aktualizacja
  • dostawa.

Mieścisz się więc w klasie cenowej.
W tej klasie to najlepsze obecnie modele na rynku.
Jak zdążysz do 15.00 to jeszcze w tym roku masz u siebie.
Do Twoich potrzeb będą najlepsze.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Seria C od LG była uznawana za najlepszy TV na rynku przez wielu znanych testerów... tak przynajmniej było z modelem C1, bo potem pojawił się Samsung S95B, który niezłe namieszał wśród Oledów.

Co Philipsów, to starszy model będzie miał przede wszystkim starszą wersję matrycy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Być może pomyliłeś bo nowy Philips 707 jest na nowej matrycy EX. LG już starych matryc nie produkuje.
 
Do góry