Tv 65 cali do około 4500zl

jakub1989

Member
Witam
Wiem że budżet jest mały.
Szukam czegoś w tej wielkości bo 55 które mam teraz jest troszeczkę za małe do mojego pokoju.
Tv głównie będzie używany jako ekran do konsoli
W RTV można kupić Samsung UE65RU8002U za 4299
Znalazłem jeszcze sporo tańsza nowość TCL 65EP640 za 2999
Zależy mi na niskim czasie reakcji matrycy i jak najlepszym hdr

Co w tej kwocie będzie najlepsze? Może macie inne propozycje.
 

emyyyl

New member
Mam podobny dylemat. Wg tego co czytam to polecany jest często sony xf9005 i LG SM8600. Sony ma super matryce do filmów a LG dobry soft i chyba gorsza matryce podswietlana nie strefowo ale krawędziowo.
 

heniek08

New member
ja mam podobny dylemat zastanawiam się jeszcze nad Sony65XG8596 w sklepach dostępny za 4999. Ktoś coś więcej może powiedzieć o tym modelu bo w necie bardzo mało informacji.
A z zakupem wstrzymał się do czarnego piątku
 

Piotrex44

Member
Witam
Wiem że budżet jest mały.
Szukam czegoś w tej wielkości bo 55 które mam teraz jest troszeczkę za małe do mojego pokoju.
Tv głównie będzie używany jako ekran do konsoli
W RTV można kupić Samsung UE65RU8002U za 4299
Znalazłem jeszcze sporo tańsza nowość TCL 65EP640 za 2999
Zależy mi na niskim czasie reakcji matrycy i jak najlepszym hdr

Co w tej kwocie będzie najlepsze? Może macie inne propozycje.

proponuje zobaczyć jeszcze samsung QE65Q60, w porównaniu do UE65RU8002U to Q60 ma lepszy HDR ale za to ciut gorszą czerń, co do czasu reakcji wejściowej to ciut lepiej wypada
Q60.

emyyyl np. sony xf9005 to już inna półka cenowa.

heniek08 Sony65XG8596 jest na matrycy IPS
 

emyyyl

New member
proponuje zobaczyć jeszcze samsung QE65Q60, w porównaniu do UE65RU8002U to Q60 ma lepszy HDR ale za to ciut gorszą czerń, co do czasu reakcji wejściowej to ciut lepiej wypada

Q60.



emyyyl np. sony xf9005 to już inna półka cenowa.



heniek08 Sony65XG8596 jest na matrycy IPS
Myślę że niedługo xf9005 będzie stał koło 5000zl. Niedawno był w cenie 5300 więc jestem optymistą jeśli chodzi o spadek jego ceny. Co myślisz na temat LG sm8600?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Piotrex44

Member
co powiecie o Philips 65PUS7304/12 zaciekiwiła mnie opcja ambilight
65pus7304 IPS, jak zależy Ci na ambilight to pozostaje 58pus7304 VA (dzisiaj w nocy kupiłem, tańszy 600zł jest a czaiłem go z ponad tydzień i cena zamrożona była wszędzie) no ale nijak to się ma do QE65Q60 lub UE65RU8002U to inna liga.

emyyyl myślę że za 4,5k nawet będzie, co do LG SM8600 to nawet nie brałbym jego pod uwagę ze względu że to IPS.
 

jakub1989

Member
ips naprawde jest duzo gorszy ?? 65pus7304
z tym modelem jest problem z dostępnościa QE65Q60
A o tym słabo piszą inni ludzie na tym forum UE65RU8002U
 

psajtex

New member
Z tym Sony 65xf9005 - jest to zeszłoroczny model. Nie zostały na rynku tylko modele ze zwrotów bądź po naprawach? Cena jeszcze grubo powyżej 5000 zł.

Redmi K20 Pro & Tapatalk
 

emyyyl

New member
Z tym Sony 65xf9005 - jest to zeszłoroczny model. Nie zostały na rynku tylko modele ze zwrotów bądź po naprawach? Cena jeszcze grubo powyżej 5000 zł.

Redmi K20 Pro & Tapatalk
Z tego co wiem to Sony nie zrezygnowało z tego modelu w 2019 roku i produkowalo dalej. Nowe sztuki na bank sa jeszcze w sklepach bo widziałem. Sony Center też sprzedaje na swojej stronie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Piotrex44

Member
ips naprawde jest duzo gorszy ?? 65pus7304
z tym modelem jest problem z dostępnościa QE65Q60
A o tym słabo piszą inni ludzie na tym forum UE65RU8002U
IPS ma tylko lepsze kąty widzidzenia, VA lepszy kontrast i czerń i różnice są widoczne bez problemu. Ten
QE65Q60 jest dostępny w 32 sklepach (Ceneo) więc nie wiem co miałeś na myśli że jest problem z dostępnościa.
 

emyyyl

New member
IPS ma tylko lepsze kąty widzidzenia, VA lepszy kontrast i czerń i różnice są widoczne bez problemu. Ten

QE65Q60 jest dostępny w 32 sklepach (Ceneo) więc nie wiem co miałeś na myśli że jest problem z dostępnościa.
Samsung QE65Q60 i LG 65sm8600 to ta sama polka cenowa. Uważasz że sm8600 bedzie gorszy przy filmach itp niz Samsung?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Piotrex44

Member
Samsung QE65Q60 i LG 65sm8600 to ta sama polka cenowa. Uważasz że sm8600 bedzie gorszy przy filmach itp niz Samsung?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

jasne że będzie różnica, gdybyś postawił oba TV i puścił ten sam film jednocześnie to byś zobaczył że czerń i kontrast w LG wypada słabo (kontrast natywny LG 1176: 1 SAMSUNG 6292: 1 kolosalna różnica), kolejna rzecz to HDR w samsungu jest dużo lepszy,jedyny + dla LG to kąty widzenia poza tym samsung go po prostu przewyższa.
tu foto porównania czerni,chyba nie muszę pisać który to który:)
sm8600-uniformity-large.jpg

q60r-uniformity-large.jpg


a tutaj dla porównania Sony XG9505 o którym poruszałem temat w innym poście, to właśnie dlatego TV kosztuje drożej aby np. czerń wyglądała tak:
x950g-uniformity-local-dimming-large.jpg
 
Ostatnia edycja:

emyyyl

New member
jasne że będzie różnica, gdybyś postawił oba TV i puścił ten sam film jednocześnie to byś zobaczył że czerń i kontrast w LG wypada słabo (kontrast natywny LG 1176: 1 SAMSUNG 6292: 1 kolosalna różnica), kolejna rzecz to HDR w samsungu jest dużo lepszy,jedyny + dla LG to kąty widzenia poza tym samsung go po prostu przewyższa.
tu foto porównania czerni,chyba nie muszę pisać który to który:)
sm8600-uniformity-large.jpg

q60r-uniformity-large.jpg


a tutaj dla porównania Sony XG9505 o którym poruszałem temat w innym poście, to właśnie dlatego TV kosztuje drożej aby np. czerń wyglądała tak:
x950g-uniformity-local-dimming-large.jpg
Faktycznie jest różnica. A powiedz jaka jest różnica między qe65q67rat a qe65q60rat bo te dwa modele z tej serii chyba tylko są w sprzedaży i to w podobnej cenie?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

emyyyl

New member
Faktycznie jest różnica. A powiedz jaka jest różnica między qe65q67rat a qe65q60rat bo te dwa modele z tej serii chyba tylko są w sprzedaży i to w podobnej cenie?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

psajtex

New member
To są te same telewizory, produkowane na różne sieci, a różnią się przede wszystkim kolorem ramki - obudowy. Zauważ, że w jednych sklepach dostępnej są tylko 60rat,a w innych 67rat.

Redmi K20 Pro & Tapatalk
 

emyyyl

New member
To są te same telewizory, produkowane na różne sieci, a różnią się przede wszystkim kolorem ramki - obudowy. Zauważ, że w jednych sklepach dostępnej są tylko 60rat,a w innych 67rat.

Redmi K20 Pro & Tapatalk
Muszę przyznać że przekonujesz do 60rat. Możesz jeszcze napisać jak on ma się do sony xf9005 dla przeciętnego Kowalskiego? Jest różnica 800zl. Czy warto dopłacić? Katy pewnie dużo lepsze w Samsungu, czerń w Sony ale czy aby na tyle znaczące? Czyta się dużo złego o androidzie w Sony, jak on ma się na tle systemu Samsunga? Czy żywotność obu telewizorów to loteria czy któryś producent się bardziej przyłożył?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

emyyyl

New member
To są te same telewizory, produkowane na różne sieci, a różnią się przede wszystkim kolorem ramki - obudowy. Zauważ, że w jednych sklepach dostępnej są tylko 60rat,a w innych 67rat.

Redmi K20 Pro & Tapatalk
Muszę przyznać że przekonujesz do 60rat. Możesz jeszcze napisać jak on ma się do sony xf9005 dla przeciętnego Kowalskiego? Jest różnica 800zl. Czy warto dopłacić? Katy pewnie dużo lepsze w Samsungu, czerń w Sony ale czy aby na tyle znaczące? Czyta się dużo złego o androidzie w Sony, jak on ma się na tle systemu Samsunga?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Piotrex44

Member
Q60 i xf9005 są na matrycy VA, Sony ma lokalne przyciemnianie także czerń będzie lepsza, Hdr również i to znacząco bo teoretycznie prawie 2x lepszy( w sony masz dolby vision czego nie ma w q60 do netflix jak znalazł :) ) Co do androida to może czytasz stare opinie lub starych modeli, android TV został znacząco poprawiony zarówno w Philips jak i Sony.Co do Q60 to jeszcze troszkę lubi grzać sie w niektórych miejscach matryca nawet do 50stopni, nie wiem jak to wpłynie na dłużą metę. Bez zastanowienia bym dopłacił do sony bo to nie tylko czerń czy Hdr ma lepszy ale też są inne rzeczy które wypadają lepiej niż w q60. Co do czerni to pojedynek VA więc aż takich różnic nie będzie ale lokalne przyciemnianie w sony robi robotę:) porównanie poniżej i znowu nie muszę pisać który to który bo różnica jest widoczna natychmiastowo.
q60r-uniformity-large.jpg

x900f-uniformity-local-dimming-large.jpg
 

psajtex

New member
Dla mnie Samsung Q60 jest o klasę niżej niż Sony XF9005. Sam się waham pomiędzy tymi dwoma, ale coraz bardziej jestem przekonany do Sonego. Oczywiście budżet jest problemem, ale od czego ma się głowę - są jeszcze ewentualnie raty. Ja mam obecnie w Philips androida i złego słowa nie powiem, a ma już ponad 3 lata. Może android wygląda ubogo w porównaniu z samsungowym Tizenem, ale to są pozory. I nie przekonuje mnie bardziej do Samsunga nawet jego "sztuczna inteligencja".


p.s. Nie przekonuję do Samsunga - sam mam ten sam dylemat co Ty [emoji6]


Redmi K20 Pro & Tapatalk
 
Do góry