TV 65 cali do gier/filmów w jasnym pokoju

asfaltowz

New member
Hej, jak wiele nowych osób na forum i ja szukam nowego telewizora do mieszkania. Mam trudność w dobraniu odpowiedniego modelu pod moje potrzeby, chociaż już trochę jestem w temacie rozeznany. Telewizor służy głównie do grania na konsoli 70% (obecnie X1, docelowo konsola z 4K, czyli w perspektywie 2017) + filmy/seriale 20% (Netflix 4K, filmy 1080p) + docelowo sport w TV 10%.

Poniżej szczegóły:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? kwadratowy pokój 32,5 m2, bardzo wysoki (3,8m)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,8-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 70% czasu 1, 20% 2, 10% >2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Szeroka kanapa na wprost, ale będzie też oglądanie z różnych kątów (do ok. 90-100 stopni)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bardzo mocne słońce z lewej strony telewizora (południowe okna), jasny i rozświetlony pokój
7. Jaki masz obecnie telewizor? SAMSUNG UE32J5100, ale to inne mieszkanie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Niski input lag, bez snużenia, ładne kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja, gry, ekran z PC
10 .Jakie urządzenia ? Dekoder TV, konsola, czasem PC lub film z USB
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w tyg 2h, w weekend 3-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport (piłka nożna), akcji lub obyczajowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70-80%
16. Preferencje co do marki? Samsung, Philips, LG
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Pikseloza, słabe kąty widzenia
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 30-70 dzień-wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8-9k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Zamierzam ten zmienić za kilka lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Raczej nie, głównie streaming

Będę wdzięczny za pomoc
 

asfaltowz

New member
Trudno mi ocenić, bo tak dobrze się nie znam ;) Myślałem właśnie o tym Samsungu lub o 65PUS7101. Czy coś poza tym powinienem rozważyć?
 

Miszkiewiczj

New member
Sam stoję przed podobnym wyborem :)
Też telewizor 65 cali głównie do gier w podobnym budżecie. Najwięcej patrzyłem na SONY 65XD8505 i Philips 7101 (przemawia do mnie ambilight), ale w obu odstrasza mnie matryca IPS, gdzie podobnie do Ciebie głównie użytkować telewizor będę w godzinach wieczornych (czerń VA>IPS , kąty IPS>VA). Szkoda że nie ma już dostępnych 65X8505C (starszy model sony, dostępne tylko po ekspozycyjne) fajny telewizor z VA. W tym momencie też głównie skłaniam się ku temu samsungowi 65KS7000. Jeżeli planujesz dalsze granie na konsoli to myślę że to fajny wybór, ja się skłaniam ku streamowaniu ekranu z PC-ta, a tutaj jest problem z systemem... W android TV można ściągnąć program (moonlight się chyba nazywa) i bez problemu to działa, z systemem Tizen który jest w samsungu będzie więcej zabawy... szczególnie że chce pada z xone do których potrzebny jest dodatkowy adapter żeby grać bezprzewodowo.... Ale Samsung ma 21 input lag(z włączonym trybem "Game mode" który jednak obniża pewnie trochę jakość obrazu, ale to jeden z najlepszych wyników jakie widziałem) no i 120 hz, matryca VA więc czerń dobra - telewizor go gier jak znalazł
 

Miszkiewiczj

New member
To jest licytacja, na sklepie u nich też już tego nie widać. Plus nawet gdybym miał licytować to lepiej się upewnić że nie jest po wystawowy. W RTV agd czy NEONET też niby są "nowe"
 

Salah Ad-Din

New member
nie rozumiem Sony. Mieli najlepszy TV na rynku w swojej klasie ponoć sprzedawał się bardzo dobrze bo wszędzie recki bardzo pochlebne. Mówią że wypuścili niby ten sam TV 65XD8505C 2016r co 65X8505C 2015r ,a jednak prawda okazuje się zgoła odmienna. Gdyby był ten z 2015 byk kupił a tak Sony daje zarobić nie sobie a konkurencji bo na pewno nie kupię tego okrojonego i mocno "zmodyfikowanego" TV
 

Miszkiewiczj

New member
totalnie się z Tobą zgadzam.... ja osobiście czuje się jak by ktoś chciał mnie zrobić w ch..a ... Przecież często nawet osoby w sklepach nie orientują się że została zmieniona matryca... zwykły konsument po prostu widzi "o nowszy model tego co takie dobre opinie ma" i myśli że został ulepszony... a tak naprawdę okroili... Rozumiem że pewnie wszystkie firmy tak robią... ale ja dla samego faktu tego modelu nie kupię. 65KS7000 wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, mimo że też niby bez 3d (którego i tak nie używam)
 

Salah Ad-Din

New member
szkopuł w tym, że nie ma na rynku nic podobnego:/ bo albo cena większa o około 2 tys zł. albo na ipsie, albo podświetlenie edge, lag większy :/
chyba daruję sobie na razie zakup TV. Rozważam też coraz mocniej zakup mniejszego TV i dodatkowo jakiś projektor full HD BenQ W1070+
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To skorzystaj z rewelacyjnej oferty na Philipsa 65" PUS7601 - ten dostał nagrodę Eisa. Ma podświetlenie strefowe i gra bardzo dobrze.
Jak będziesz niebieski zmieścisz się w klasie cenowej bo oferta dla niebieskich na ten model z kalibracją jest rewelacyjna.
To jest extraklasa !!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No nie wiem kto źle widzi?

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8-9k

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Zamierzam ten zmienić za kilka lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Raczej nie, głównie streaming

Więc porada jest jak najbardziej dla autora wątku odpowiednia.!
 
Do góry