TV 65 cali do 7k?

Miszkiewiczj

New member
Witam poszukuje telewizora głównie do gier i filmów, samej "telewizji" tj, kablówki w ogóle nie będzie, jedynie podłączone urządzenie steam/Nvidia shield do streamowania obrazu z komputera. Tak że nie interesuje mnie żadne SmartTV android etc. Tak samo jeżeli w cenie lepszy będzie FullHD to taki bym prosił, nie mam parcia na UHD

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 metra
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? głównie dwie ale czasami więcej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak, dopiero remontujemy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? no jak najlepszy ekran, nie interesuje mnie dzwięk bo i tak pewnie podłacze jakies kino
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nic, tylko komputer
10.Jakie urządzenia ? komputer (przez steam albo nvidia shield albo jeszcze coś innego)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu pewnie 3-5 w weekend może dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matową, ale są droższe? Błyszczca też może być
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy pełnometrażowe, jakieś bajki i anime.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie na TV, z kompa, wiec smart TV i android nie jest potrzebny (ale jak będzie to nic się nie stanie)
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak, dużo
16.Preferencje co do marki ? Samsung/Sony/LG? Ogólnie to nie,
17.Preferencje co do wielkości ? 65 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie chce zakrzywionego
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? im taniej tym lepiej, ale do 7k, jak będzie dużo lepszy za 8 to też możecie pokazać :)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie musi.

FHD wydaję się dla mnie wystarczający więc nie upieram się na UHD które wydaje mi się z lekka przecenione na chwile obecną, do tego nie wiem jaki musiałbym mieć komputer żeby grać w rozdzielczości UHD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z nowych masz extra Philipsa 65PUS6521. Jest 4K , 100Hz i ma ambilight, HDR, Android, Kodi, MxPlayer, Chromecast, multiroom.
Inne firmy kosztują z tym samym wyposażeniem 2 tyś zł drożej.
 

Miszkiewiczj

New member
Ciężko go znaleźć, mało firm oferuje :) ale znalazłem za 6800, wygląda ciekawie :), dzięki wielkie za propozycję, są jeszcze jakieś ciekawe alternatywy ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, była przerwa w dostawach bo fabryka matryc nie nadąża.
U nasz ludzie zapisani są w kolejce na ten model. Ma być za 10 dni.
Za dopłatą Sony 65XD8505, Philips 65PUS7101.
 

Miszkiewiczj

New member
taaa... właśnie zauważyłem że na tej stronie co znalazłem za 6800 też brak w magazynie :(. Wiesz w jakim sklepie (gdybym się zdecydował)mogę go nabyć w dobrej cenie (jakiej?)? Potrzebuje go dopiero za dwa tygodnie więc nie mam spiny.
 

Miszkiewiczj

New member
Byłem Dziś w media expert gdzie mogłem w końcu zobaczyć na żywo tego 65PUS6521, ale Pan w sklepie powiedział mi że ten telewizor HDR nie ma :O. Do tego porównałem go z sony 65XD8505 i muszę powiedzieć że ten sony podobał mi się bardziej. Teraz jedno pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć który telewizor jest lepszy Sony 65x8505c czy 65XD8505? Wiem że ten starszy (z 2015) X85 miał matryce VA a teraz ten XD85 ma IPS.... X85 jest o 1000 zł tańszy i zastanawiam się czy warto dopłacać do tego XD, czy ktoś mógłby mi doradzić? No chyba że żaden z tych nie jest godny polecenia.


EDIT. 65x8505c dostepne jednak jedynie ekspozycyjne, więc inne pytanie, czy 65XD8505 warty jest 8999 zł czy lepiej kupić coś innego ? (przypominam że telewizor głównie do gier)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Byłem Dziś w media expert gdzie mogłem w końcu zobaczyć na żywo tego 65PUS6521, ale Pan w sklepie powiedział mi że ten telewizor HDR nie ma :O. Do tego porównałem go z sony 65XD8505 i muszę powiedzieć że ten sony podobał mi się bardziej. Teraz jedno pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć który telewizor jest lepszy Sony 65x8505c czy 65XD8505? Wiem że ten starszy (z 2015) X85 miał matryce VA a teraz ten XD85 ma IPS.... X85 jest o 1000 zł tańszy i zastanawiam się czy warto dopłacać do tego XD, czy ktoś mógłby mi doradzić? No chyba że żaden z tych nie jest godny polecenia.


EDIT. 65x8505c dostepne jednak jedynie ekspozycyjne, więc inne pytanie, czy 65XD8505 warty jest 8999 zł czy lepiej kupić coś innego ? (przypominam że telewizor głównie do gier)

Soniaka 65XD8505 masz w promocji w matrixmedia.pl za 8499 zł z 4-letnią gwarancją Sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pan nie ma rtacji bo HDR jest i działa już. A telewizor ma 4K , 1000Hz, VP9, Ambilight i kosztuje 7399 zł z kalibracją. Czyli dużo taniej.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie popadajmy jednak w aż tak wielki zachwyt nad ubiegłorocznym Sony X8509C. Jeśli ktoś oglądał telewizję również z boku, to ten TV kompletnie się wówczas nie nadawał, bo moim zdaniem miał najgorsze kąty patrzenia z TV UHD 120hz na matrycy VA dostępnych na rynku. Do tego dość niski poziom jasności matrycy (ok. 300 nitów). Reasumując, jeśli chodzi oglądanie pod ostrymi kątami, to nowy Sony XD8505 wcale nie będzie złym wyborem. Ma również - moim subiektywnym okiem - najlepszą czerń w tegorocznych TV na IPS-ach. Fakt - nie ma 3D, ale większość firm całkowicie się z tej technologi wycofała, poza wysokimi modelami np. Sony XD9305 czy choćby Panasami.
 

Miszkiewiczj

New member
Zdecydowałem się w końcu na 65PUS7601 u KIKIego :).

Teraz zostało mi wybrać kino domowe (osobny temat) i uchwyt na ścianę.
żeby nie zaczynać kolejnego tematu to czy mógłby ktoś polecić mi jakiś dobry uchwyt na ścianę pod TV 65 cali około 30kg? Skrętny w lewo-prawy i góra-dół (do powiedzmy 400 zł?)
 
Do góry