TV 65 cali do 5000 zł; LG 65SK8100, Samsung 65NU8000 czy coś innego?

Witam,

Poszukuje TV 65 cali do około 5000 zł.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? około 30 stopni na prawo ale zastanawiam się czy nie umieścić TV na uchwycie regulowanym, tylko nie wiem co na to karton gips. 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Południe jest od lewej strony ale TV będę głównie oglądał wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? matryca 120 hz, dobrze działający Netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównie Netflix i dysk zewnętrzny (filmy mkv w bardzo dobrej jakości)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Aktualnie nic, aczkolwiek wiem, że Samsung ma aplikacje Steam link, a więc w tym wypadku bym podłączył jeszcze komputer do gier, chociaż mało gram
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-3 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, YT, Netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola. Może podłącze komputer ale dla mnie gry nie są najważniejszym elementem przy wyborze TV
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Może nie, że mnie denerwuje ale obawiam się dwóch rzeczy, przy IPS zbyt słaba czerń, przy VA złe kąty widzenia i przy Samsungu jeszcze problemy z blendingiem, zwłaszcza przy napisach w Netfliksie
19. Preferencje co do marki? Brak
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 zł

Szczerze to cały czas zastanawiam się czy nie kupić OLEDa LG 65B8 ale cena mnie troszkę przeraża, wolałbym jednak zatrzymać się na kwocie w okolicach 5000 zł, a nie 9000 zł. Co polecacie do moich zastosowań?

Z góry dzięki
 
A do 5500 zl? To dla mnie granica, pozniej juz wole dolozyc do oleda

No i pytanie co z netflixem i napisami na samsungu? Podobno jest kiepsko
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
A co ma być z netflixem i napisami? Na netflixa jest bardzo mało napisów bo wszystko jest praktycznie z polskim lektorem. Przy oglądaniu w hdr podczas ciemnych scen ekran się trochę rozjaśnia bo to edge led a nie full led i jakoś białe napisy musi podswietlic.niestety nic lepszego jakościowo w tej kwocie i rozmiarze nie kupisz . Kup oled 55cali i będzie miazga.
 
Ostatnia edycja:
Dzieki za opinie, jednak 65 to minimum, u rodzicow 55 bylo juz malo a blizej siedzialem. Zostaje chyba samsung. Oczywiscie nadal licze na ciekawe propozycje
 

eckonom

New member
Ja mam podobny dylemat. Na TV pada słońce z południa w ciągu dnia, a popołudniu z zachodu.
Ogolnie myślę nad 65 calowymi :
NU80xx
LG Sk8100
Lg sk8500
Lg sk9500
Spory rozrzut cenowy i sam nie wiem czy chce odrzucać do sk9500.
Narazie czekam na ekipe od wykończenia salonu, jak tylko skończą będę mogl coś kupić.
Nie chce androida w gre wchodzą wiec samsung i lg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
SK9500 dostał najlepsze oceny i najwyższe wyróżnienia w Europie.
Jesteś niebieski więc masz specjalne ceny na wymienione modele.
 

eckonom

New member
SK9500 dostał najlepsze oceny i najwyższe wyróżnienia w Europie.
Jesteś niebieski więc masz specjalne ceny na wymienione modele.

no wiem i mnie kusi ten model, tym bardziej że mój salon jest nasloneczniony a sk9500 podobno nieźle sobie radzi z refleksami, plus jak na IPS ma calkiem niezly efekt HDR, FALD pomaga w uzyskaniu przyzwoitej czerni no i kusi mnie też AI szczególnie ze względu na dzieci, nie musialbym im sam wklepywać tego czego chcą.

narazie muszę poczekać az wykończą mi salon, narazie ekipa ma obsuwę więc nie potrafię sie określic ale na pewno będę się odzywał!
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ogólnie webos w lg jest świetny miałem oleda b6 i bardzo mi ten system odpowiadał a w połączeniu polskim Al to mistrzostwo
 
Pytanie, LG 65 B7 za 6300 zł z Neonet, czy LG 65 B8 za 9000 zł z RTV Euro AGD?

edit

temat nieaktualny b7 chyba tylko z wystawy a wiec zostaje B8
 
Ostatnia edycja:

eckonom

New member
Sony XF9005 nie jest lepszy od B8
XF9005 to LCD na VA a B8 to OLED i sony nie jest drozszy od B8,
sony kosztuje +/- 6500
a B8 +/- 8500
jak masz budżet bierz B8, sam jakbym miał taki budżet brałbym LG
 
Do góry