TV 65 cali 7000-9000 zł (może też być OLED)

Izajaroslaw

New member
Dzień dobry.

Witam wszystkich grupowiczów.
Przepraszam za osobny temat, ale przejrzałam forum i nie znalazłam odpowiedzi, która by mnie satysfakcjonowała.
A więc szukam do mieszkania TV 65 cali (może być także oled) w kwocie 7000-9000. Telewizor tylko do telewizji kablowej (Netia), serwis Player, platform typu HBO i Netflix oraz materiałów z dysku HD. Salon w dzień jest mocno naświetlony, odległość od TV około 3-3,5metra.
Zależy mi głównie na jakości obrazu. Mój znajomy ma kilkunastoletniego Samsunga i tam mi się bardzo podoba obraz, natomiast koleżanka LG Nanocell i u niej z kolei obraz jest jakby ciemniejszy (ten sam serial ogląda się dużo lepiej na Samsungu), a do tego materiały z dysku często nie mają dźwięku. Natomiast co sklep to sprzedawca zachwala inny telewizor.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie. Dodam tylko, że przez kilkanaście lat nie miałam telewizora, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie. Pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
moze po prostu kolezanka od LG nie skalibrowala (ustawila) obrazu "pod siebie", tylko wlaczyla pierwszzy, lepszy tryb i tak juz zostalo. Co do braku dzwieku, to moze material na HD posiada wiecej jak jedna sciezke dzwiekowa i akurat ktorejs LG moze nie wspierac
 

tt_skrzynski

New member
Ja od miesiąca użytkuję Samsunga QN91 65 cali i jestem zadowolony. Uważam że to najbardziej uniwersalny TV w tym przedziale cenowym. Nie jest wybitny poza jasnością ekranu w poszczególnych parametrach, ale niewiele mu brakuje do najlepszych. Wskaźnik cena/jakość bardzo wysoki.
OLED bardziej do filmów Netflixa etc
Do TV lepszy miniLED Samsung Sony TCL

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej łapiesz się już na najlepsze telewizory.
Najlepsze w klasie masz Oledy.
Śmiało możesz porównać z LCD Samsunga.
LCD na razie to nie ta liga.
Tym bardziej , że łapiesz się na najwyższe modele w klasie :
- Philips 65Oled 856
- LG 656G13
- Philips 65Oled 806

Z poprzednich przy mniejszej kasie w specjalnej ofercie
- Philips 65Oled 865 /805
- Philips 65Oled 934
- Philips 65Oled 854
 

Izajaroslaw

New member
Dziękuję za odpowiedzi i informacje.
Mam jeszcze 1 pytanie: OLED77C12LA - duża różnica w jakosci obrazu w porównaniu do zaproponowanego G13?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jakości jednak spora.
Jaśniejsza matryca, lepsze zabezpieczenia, wyższe algorytmy, skalowanie.
G13 spełnia inne potrzeby - to seria Galery.
 

Izajaroslaw

New member
Różnica jakości jednak spora.
Jaśniejsza matryca, lepsze zabezpieczenia, wyższe algorytmy, skalowanie.
G13 spełnia inne potrzeby - to seria Galery.

Dziękuję Panu za odpowiedź.
Jeśli można to mam jeszcze 1 pytanie: czy model LG 77C12LA 77 to wyższa opcja? I czy w tym przypadku jakość obrazu jest już lepsza? I jak to wygląda w porównaniu do lcd Samsunga o którym wspomniałam wcześniej? Niestety tego LG C nie widziałam w sklepach. Ten polecony przez Pana z numerem G w wersji 77 jest poza moim zasięgiem, a jakoś nastawilam sir na tak duży tv, skoro ma to być zakup na dłużej. Pozdrawiam i dziękuję.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Seria C od G niewiele się różni. Ogolnie panele oled różnią się nieznacznie jasnością. Ja zdecydowałem się na 77B13, ale jeszcze nie odebrałem, więc się nie wypowiem. Jeżeli nie ma C12 to patrz za C11 czy tam C13... to w sumie chyba ten sam TV.
 
Do góry