Tv 65- 75 ?

kraslan

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,8 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost, lekko bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? do południa świeci, ale większość czasu oglądane wieczorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? PANASONIC TX-50EX700E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 120hz, hdmi 2.1
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder cyfrowego polsatu, PS5, XBOX
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? TV Cyfrowa (Polsat), Netflix, Prime Video,Youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 3h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65,75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niepłynne działanie menu, jasne plamy na czarnym tle
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Witam

aktualny TV był w pokoju, gdzie oglądane było z 2m. I był idealny.
Przeniosłem go do salonu i na odległość 3,8 m, niestety jest za mały.
Szukam coś od 65 (to chyba takie minimum) do 75 cali na odległość prawie 4m.

Aktualny Tv jak dla mnie jest bardzo dobry, tylko jasne plamy na czarnym tle mnie denerwowały ale się w końcu przyzwyczaiłem.

Oglądane w większości Polsat cyfrowy, grane w PS5/Xbox, Netflix/Prime. Dzieci oglądają Youtube.

Mam już mętlik w głowie od czytania itp. Więc już pytam tu: 65 czy do takiej odległości 75 dla bezpieczeństwa? Do 6k cos w miarę będzie?

Takie wybrałem 75 cali:
SAMSUNG QE75Q77BAT
TCL 75C735SONY
Sony KD-75X85K


Czy w tej kwocie wziąć może 65 cali, może cos lepszego będzie?
np
SONY XR-65X90K
Zależy mi na jakości obrazu, ale tez nie chce wydawać nie wiadomo ile na TV.

No i na koniec mój budżet jest uzależniony od paru czynników. Więc jeśli nie pyknie co będzie najlepszym wyborem do MAX 5000k?
 
Ostatnia edycja:

kraslan

New member
no właśnie byłem u matki. ma Samsunga 65 cali na odległość 4,5 m
Trochę mało....
Z tych co wybrałem któryś jest bardziej godny polecenia? czy cos innego?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem 65” na 3,4m. Ogólnie spoko, ale szybko zrobił się mały. Zwłaszcza przy treściach z czarnymi pasami. Zmieniłem w tym roku na 77” i na tą odległość jest już bardzo fajnie. Co nie znaczy, że większego bym nie przytulił :)
 

Emeka

Member
Ja dziś zawiesiłem u siebie 75x85k, poprzednio było 65". Jest różnica ale efektu wow nie ma. Lepiej było kupić 85 ale nie starczyło kasy. Może gdy ten się zepsuje ... Osobiście przechodzę wszystkie szczeble od 32", przez 42", 50" i za każdym razem po chwili było za mało. Zazdroszczę tym, którzy na to nie zwracają uwagi, obojętna wielkość bo zawsze jest ok. Jedyny minus to kanały z satelity, na 75" nie wygląda to idealnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych
  • TCL 75C735
  • Philips 75PUS8807
  • Samsung 75Q80B
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

kraslan

New member
Ja dziś zawiesiłem u siebie 75x85k, poprzednio było 65". Jest różnica ale efektu wow nie ma. Lepiej było kupić 85 ale nie starczyło kasy. Może gdy ten się zepsuje ... Osobiście przechodzę wszystkie szczeble od 32", przez 42", 50" i za każdym razem po chwili było za mało. Zazdroszczę tym, którzy na to nie zwracają uwagi, obojętna wielkość bo zawsze jest ok. Jedyny minus to kanały z satelity, na 75" nie wygląda to idealnie.
Idealnie? tzn.? Większość oglądane jest Polsat Cyfrowy. Później, Netflix a na koniec PS5
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ja dziś zawiesiłem u siebie 75x85k, poprzednio było 65". Jest różnica ale efektu wow nie ma. Lepiej było kupić 85 ale nie starczyło kasy. Może gdy ten się zepsuje ... Osobiście przechodzę wszystkie szczeble od 32", przez 42", 50" i za każdym razem po chwili było za mało. Zazdroszczę tym, którzy na to nie zwracają uwagi, obojętna wielkość bo zawsze jest ok. Jedyny minus to kanały z satelity, na 75" nie wygląda to idealnie.
Czyli jak mam brać TV do salonu gdzie tylko oglądam satelitę z Canal+ to nie będę na 75 calach zadowolony z jakości obrazu?
 

Emeka

Member
Wszystko kwestia gustu więc nikt nie powie tego na pewno. W moim odczuciu a jestem bardzo wymagający 75" jest na 4K i 1080p najlepiej z dobrym bitrate. Satelita to tylko 1080i, przeciętny bitrate. Im większy ekran tym większe wymaganie co do źródła sygnału.
 

Emeka

Member
Chciałbym jeszcze tylko uzupełnić, że wiele zależy od danego kanału. Niby wszystko w tzw. HD ale jedne kanały wyglądają nieźle a inne znacznie gorzej.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Skalowanie obrazu to kwestia procesora w TV. Mam oleda 77" B13 i nie mogę narzekać na jakość TV, a mam już leciwy dekoder sat (C+).

No, ale jak wyżej... dużo zależy od bitrate.
 
Do góry