TV 65"/75" słoneczny salon

Murinio_86

Member
Hej wszystkim,

Zwracam się z prośbą o pomoc w podjęciu decyzji w zakupie TV do pokoju dziennego. Udało mi się w sumie wybór zawęzić do 2 marek i modeli. Może z Waszej strony pojawią się jeszcze jakieś sugestie.
Z 75" raczej ciężko będzie znaleźć w budżecie TV, znalazłem tylko ten model Sony.
SONY XR-65X90K - Zastanawiam się jeszcze nad Sony XR-65X90L model tegoroczny, pytanie czy różnica w cenie przekłada się na jakoś obrazu. Wg. Rtings niby jest lepsza jasność HDR i SDR, ale raczej nie jest to warte dopłaty 3k.
SONY XR-75X90K - większy=lepszy ;) a tak na serio ciężko znaleźć w tym rozmiarze podobny jakościowo, rozmiar 75 da z pewnością lepsze wrażenia.
TCL 65C845 - technologia mini led, dobre oceny na wielu forach, portalach, szkoda że 75" taki drogi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Zawieszony
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku, z prawej strony duże okno balkonowe
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? Wysoka jasność, dobre odwzorowanie kolorów, czarny na wysokim poziomie, dobry efekt HDR, płynnie działający soft, możliwości w kalibracji obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? telewizja z Orange, HBO, Netflix, Prime Video, Disney+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Onkyo RZ-810 o ile TV przepuści kodeki dźwięku DD, DTS HD, itd.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, sporadycznie xbox, ps
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzieci w dzień, my wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65-75 cali
19. Preferencje co do marki ? brak - wolałbym unikać Samsung, ostatnio mam złe doświadczenia z serwisem tej marki, straciłem do nich zaufanie
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000-7000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mini LED 75c805 masz za 7499 z pełnym pakietem , więc prawie mieścisz się w cenie.
Do tych warunków warto.
 

luck76

Well-known member
SONY XR-65X90K - Zastanawiam się jeszcze nad Sony XR-65X90L model tegoroczny, pytanie czy różnica w cenie przekłada się na jakoś obrazu. Wg. Rtings niby jest lepsza jasność HDR i SDR, ale raczej nie jest to warte dopłaty 3k.
X90L Nie warto - za tą kasę lepiej wziąć X95K ale to nie ten budżet. Sam określiłeś granicę.
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? Wysoka jasność, dobre odwzorowanie kolorów, czarny na wysokim poziomie, dobry efekt HDR, płynnie działający soft, możliwości w kalibracji obrazu
Kolega Kiki proponuje TCL C755 (znany też jako C805).
To co napisałeś powyżej zdecydowanie wskazuje na Twój typ x90K.
Samo zastosowanie sposobu podświetlania matrycy o niczym nie świadczy.
To trochę jak wsadzenie do słabego samochodu mocniejszego silnika, przy czym auto ma słabsze zawieszenie i układ kierowniczy, a do tego nadwozie jest wykonane z bardzo cienkich blach a wnętrze straszy biednymi plastikami. Cenę ma atrakcyjna biorąc pod uwagę silnik. Aaaa…. zapomniałbym o najważniejszym - kierowcy (w tym wypadku soft i procesory) - bez tego możesz mieć nawet Ferrari, z którym wygra na zakrętach nawet Mini, jeśli nie biedzie prowadzony przez odpowiedniego zawodnika.
 

Murinio_86

Member
X90L Nie warto - za tą kasę lepiej wziąć X95K ale to nie ten budżet. Sam określiłeś granicę.

Kolega Kiki proponuje TCL C755 (znany też jako C805).
To co napisałeś powyżej zdecydowanie wskazuje na Twój typ x90K.
Samo zastosowanie sposobu podświetlania matrycy o niczym nie świadczy.
To trochę jak wsadzenie do słabego samochodu mocniejszego silnika, przy czym auto ma słabsze zawieszenie i układ kierowniczy, a do tego nadwozie jest wykonane z bardzo cienkich blach a wnętrze straszy biednymi plastikami. Cenę ma atrakcyjna biorąc pod uwagę silnik. Aaaa…. zapomniałbym o najważniejszym - kierowcy (w tym wypadku soft i procesory) - bez tego możesz mieć nawet Ferrari, z którym wygra na zakrętach nawet Mini, jeśli nie biedzie prowadzony przez odpowiedniego zawodnika.
@luck76 tak też czytałem i słyszałem, że Sony mimo innej technologii, mniejszej liczbie stref podświetlania jest w stanie zapewnić lepszy obraz dzięki oprogramowaniu. Nie pozostaje mi nic innego jak zamówić chyba oba telewizory do domu i porównać je obok siebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 805 to jest odpowiednik mini led C845 , a nie 755
Ma mniej stref, gorszy dźwięk i ciut bardziej błyszczącą matrycę.
Oczywiście warto sprawdzić jak zawsze, a szczególnie w domu.
 

luck76

Well-known member
W Polsce tak jak podałem.
nie obraź się, ale to co piszesz można odebrać tak jakbyś nie chciał przyznać się do błędu.
Napisałem:
Kolega Kiki proponuje TCL C755 (znany też jako C805).”,
na co Ty odpisałeś:
Model 805 to jest odpowiednik mini led C845 , a nie 755”.

Obiektywnie jest tak:
C845 i C805 różnią się od siebie,
natomiast C805 i C755 nie różnią się od siebie.
Zgadza się?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie to jest nie do pomyślenia żeby ktoś będąc tak długo w branży miał tak marne pojęcie o sprzęcie którym handluje. To po prostu wstyd... a jeżeli ktoś już mu napisze jakie gafy robi to go banuje... Nie wiedziałem że żyjemy na Białorusi...
 

Murinio_86

Member
Panowie,

Dziękuję za podpowiedzi i wasze komentarze.
Widzę, że dyskusja zeszła na inny temat.

Sam zweryfikuję też te informacje o TCL, dla własnej pewności.

Porównam oba TV i wybiorę, na ten moment po recenzjach, testach, forach bardziej skłaniam się do 75" cali Sony
 
Do góry