TV 65/75 do salonu z dobrymi kątami

lukmat87

New member
Cześć,

obecnie posiadam Panasonica TX-47AS650E ( kupiony z polecenia na forum ok. 10 lat temu). Telewizor działa jeszcze bez problemów, niestety nie obsługuje DVB-T2 i przy mocnym słońcu są problemy z widocznością z boku. Chciałbym kupić coś nowszego i większego, średniej klasy, z dobrym kątami, dźwiękiem i dobrym odbiornikiem TV naziemnej.
Myślałem nad TCL 65C735, PANASONIC TX-65MX700E lub TCL 75P735, ale chętnie przyglądnę się innym propozycjom.
Odległość do TV jest dość spora bo ok. 5m, z tym, że czasami dzieciaki oglądają bliżej z dywanu 2-2,5 m.
Nie wiem czy lepiej słabszy 75" czy może trochę lepszy 65" wystarczy?
Budżet to 3500 - 4500 PLN

Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 32 m2 + otwarta kuchnia i schody na piętro
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5 - 5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-5 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost ale też zdarza się trochę z boku ( szczególnie gdy oglądamy z fotela lub podczas pracy w kuchni)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? świeci z boku rano, w ciągu dnia wprost na ekran ( aktualnie przy Panasonicu w południe jest problem z widocznością)
7. Jaki masz obecnie telewizor? PANASONIC TX-65MX700E
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? internet + TV naziemna
10. Jakie urządzenia? Nie mam nic.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-8h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak, może tak być
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TV naziemna, netflix
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Pewnie czasem YT.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, planuje, gdzieś za rok
16. Preferencje co do marki? jakość/cena
17. Preferencje co do wielkości? 65" lub więcej jeśli budżet pozwoli
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? jakość
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? jest kilku użytkowników, więc dzień i noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4.500 PLN chyba, że mnie ktoś przekona by przekroczyć ten budżet.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? aż się zepsują/pytanie ile wytrzymują aktualne TV ?
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, Netflix, Prime Video, Disney, YT
 

lukmat87

New member
Sporo czytałem ostatnio wątków na forum i mam takie pytania do Was.
Czy warto byłoby dołożyć do 5000 i kupić TCL 65C845 ?
Czy może jednak kupić tv z ekranem 75" - tylko musiałby mieć ekran radzący sobie z nasłonecznieniem z okna w ciągu dnia ( zakładam, że 65C845 sobie poradzi) ?
@kiki mam pytanie czy do sprzedawanych telewizorów macie też opcję wykupienia rozszerzonej gwarancji do 5 lat?
Czy korzystacie z możliwości rozszerzenia gwarancji przy zakupie sprzętów na kilka tysięcy ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz słońce na wprost to nic nie pomoże.
Będzie lepiej, gorzej, ale nigdy idealnie.
Do takich warunków kupuje się tv z matową matryca, jak The Frame.
Nawet, gdybyś kupił bardzo jasny panel, to jaki sens, jeżeli i tak będą "skazy" na ekranie w postaci odbić. Po za tym, 65" do 5m? Tu nawet Oled nie da żadnej radości.
 

lukmat87

New member
Czyli jeśli dobrze Cię rozumiem to przy mojej odległości szkoda inwestować w miniLED'a a kupić TV tańszy ale o jak największej średnicy ?
Co do słońca to będę musiał sobie z nim radzić, tak jak dotychczas przy Panasonicu.
Byłbyś w stanie doradzić mi jakiś model tv do kwoty 4500, o nie gorszych parametrach niż aktualny Panasonic TX-47AS650E ?
 

shivam34az

New member
I'm in the same boat. I understand the Frame is a sub-par option for movies, but I don't care. I have a theater and that's not where the frame is going. I'm also opposed to putting a TV over the fireplace IF it's the primary TV. That said, I'll be putting a Frame over my fireplace eventually. It's my house and I know what my needs are. Watching YouTube in the living room sometimes and having art ALL THE TIME is more important to me, especially when the Frame is an attractive way to do both.
 
Do góry