TV 65-70 cali pod konsolę i kablówkę

m.dudzinski

New member
Cześć, z góry chciałbym przeprosić za rozbudowany post i na przyszłość obiecuję pisać bardziej treściwie, a teraz do meritum:

szukam porady w doborze telewizora do nowego mieszkania. Do tej pory używam kilkuletniej Sony Bravii 40 cali i chciałbym wymienić na coś większego o lepszej jakości obrazu(Bravia trafi do pokoju gościnnego, który też w wolnych chwilach będzie pokojem gamingowym :)). Większość czasu przed TV spędzam grając online na konsoli PS4 połączonej z TV kablem HDMI. Po przeprowadzce, chciałbym zwiększyć sobie komfort grania(na 40 calach przestaję widzieć napisy :wink:) i dlatego szukam sprzętu 65-70 cali. Odległość od TV to 2,5-3 metry. Zależy mi na 4K i smart tv. Poza konsolą, telewizor będzie oczywiście wykorzystywany głównie do oglądania kablówki(prawdopodobnie UPC z dekoderem Horizon, podłączonym HDMI). Sprzęt będzie stał w salonie, z oknami na wschód, a że jest to parter w bloku, więc jest tam dosyć ciemno(a ja głównie gram w nocy), a oddawanie kolorów przez TV powinno chyba mieć wpływ na wybór(np w starej BRAVII czarny jest bardzo czarny, i nawet w nocy jest tak głęboki, że momentami ciężko się ogląda, ale może to wina moich złych ustawień).
Nie przewiduję kina domowego, a i tak gram na słuchawkach, więc stawiam na głośniki wbudowane w telewizor.
Od razu mówię, że odrzucam projektory, bo żona się nie zgadza :wink:

Poniżej kilka modeli, które mnie zaciekawiły, dajcie znać czy któryś z nich w ogóle nadaje się do tego co opisałem powyżej. Przewidywany budżet taki jak najdroższego z nich.

Pozdrawiam i proszę o rady :)

Telewizor Samsung UE65KU6000WXXH

Telewizor LG 65UH6257

Telewizor Sony KD65XD7505BAEP

Telewizor Thomson 65UB6406

Telewizor LG 65UH661V

Telewizor LG 65UH7507

Telewizor LG 65UH7707
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To powinien być i 4K i 100Hz :
- Sony 65XD8505
- Philips 65PUS6521
- Philips 65PUS7101
- LG 65UH 7707
- Philips 65PUS7601
 

m.dudzinski

New member
To powinien być i 4K i 100Hz :
- Sony 65XD8505
- Philips 65PUS6521
- Philips 65PUS7101
- LG 65UH 7707
- Philips 65PUS7601


Dzięki za odpowiedź. Niestety większość modeli z tych które kolega zaproponował przekracza planowany budżet. Czy w przewidywanych ramach finansowych jestem w stanie znaleźć coś co obsłuży 4k i będzie miało 100hz?
 

barburian

New member
Bez reklam
Ceny

Dzięki za odpowiedź. Niestety większość modeli z tych które kolega zaproponował przekracza planowany budżet. Czy w przewidywanych ramach finansowych jestem w stanie znaleźć coś co obsłuży 4k i będzie miało 100hz?

Jaki max. budżet jest do przeznaczenia na TV ?
Będzie łatwiej coś zaproponować
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65PUS6521 za 6599 zł z więc mieści Ci się.
Masz go na matrycy 100Hz, 4K, HDR, VP9, matryca VA, 10Bit, Kodi 17, MXPlayer, Ambilight.
 

m.dudzinski

New member
Samsung 60KS7000
Panasonic 65DX750
Philips 65PUS6521
LG 65UH8507

Dzięki za odpowiedź!
Wszystko fajnie, tylko Samsung jest 60cali a LG jest poza budżetem :/
Czy proponowany Panasonic i Philips to jedyne opcje?
Ostatecznie odległość od fotela do TV zmierzę już po przeprowadzce, jednak zakładam, że będzie to jakieś 2-2,5 m. Gdzieś czytałem, że 2,5m to optymalna odległość dla 70 cali..., prawda to?
Nie ukrywam, że sentyment mam do marki Samsung i Sony, ale jestem laikiem w temacie... Panasonic, Philips i LG są porównywalne z wyżej wymienionymi? A może są jeszcze lepsze?
Pliz przybliżcie mi nieco różnice pomiędzy poszczególnymi, żebym wiedział w co celować :)

Aha, zapomniałem o jednej rzeczy konsola, która będzie współpracował z TV to PS4(jakby miało to mieć jakieś znaczenie ;))
 

barburian

New member
Bez reklam
Jest też coś takiego jak RATY, lepiej kupić coś lepszego i spłacić kilka rat niż potem pluć sobie w brodę że mogłem dołożyć ten 1-2 tyś rozłożone na raty.
 

m.dudzinski

New member
Jest też coś takiego jak RATY, lepiej kupić coś lepszego i spłacić kilka rat niż potem pluć sobie w brodę że mogłem dołożyć ten 1-2 tyś rozłożone na raty.

Pewnie masz rację, kwestia tego, że wziąłem duży kredyt na remont mieszkania i nie chcę dobierać sobie dodatkowo mniejszego jeszcze. Założyłem, że z tego co wziąłem musi starczyć na TV, i dlatego się za jakimś rozglądam.
Po prostu w zakładanym budżecie chcę kupić najlepszy model pod moje zapotrzebowanie. Ze względu na konsolę liczy się też niski imputlag. Proponowany przez Was Philips ma go poniżej 35ms, co chyba nie jest najgorszym wynikiem.
Bądź co bądź planuję wydać kilka tysięcy na sprzęt do rozrywki i więc chciałbym wyciągnąć z niego jak najwięcej :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Input Lag jest w pierwszej grupie - więc możesz spokojnie na Philipsie grać nawet w sieci.
 

m.dudzinski

New member
Input Lag jest w pierwszej grupie - więc możesz spokojnie na Philipsie grać nawet w sieci.


Gram tylko w sieci, więc to dla mnie więcej niż istotne :)
Obejrzałem i przeczytałem jakieś recenzje tego Philipsa w sieci i kilkakrotnie spotkałem się z zarzutem, że ma problem z odpowiednim kontrastem i że czarny nie jest taki czarny nawet w ciemności. Nie będzie to przeszkadzało w codziennym użytkowaniu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W ciemności tylko Oled jest czarny w pełni.
Do gier bardzo dobry.
Ambilight jeszcze potęguje wrażenia w grach .
 
Do góry