TV 65" 6-7kpln

siwyyy77

Member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16.5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Południowy-zachód, patrząc na telewizor po jego lewej stronie. Na sam TV światła nie za wiele pada
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10. Jakie urządzenia? Soundbar, NAS Synology
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 3-5h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Sporadycznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie, ewentualnie bardzo okazjonalnie
16. Preferencje co do marki?  Nie
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolny system
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6-7kpln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko

Szukam TV 65"
Najważniejsza jakość obrazu, bezproblemowy system... Lubię ustawić raz i zapomnieć ;)
Budżet 6-7k, warto szukać w tej cenie OLEDa czy szukać bardziej w dobrych LCD, mini led itp?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled będzie najlepszy.
Mieści Ci się 65Oled 707 w tej cenie i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł
Na mini leda wydasz 65c845 5699 zł z pakietem.
W pakiecie masz wszystkie ustawienia raz i zapominasz.
 

luck76

Well-known member
Szukam TV 65"
Najważniejsza jakość obrazu, bezproblemowy system... Lubię ustawić raz i zapomnieć ;)
Budżet 6-7k, warto szukać w tej cenie OLEDa czy szukać bardziej w dobrych LCD, mini led itp?
Jeśli ważny dla Ciebie bezproblemowy system i nie wachlowanie przy ustawieniach, to odpuść sobie TCL. Tam wachlowanie gammą to codzienność - polecam to wideo na dowód:

O wariacjach TCL na temat Google TV też możesz poszukać. Pytanie jaki masz soundbar - jeśli łączony przez ARC/eARC - nie polecam - ten tv w pełnej krasie przepuszcza tylko dźwięk zakodowany i obsługiwany przez głośnik, zdekodowanego (LPCM puści tylko w dwóch kanałach). Pytanie jak oglądasz UPC - z dekodera czy przez moduł CAM?
 

Degustator

New member
Witam. Nie chcę zbytnio zaśmiecać forum więc podepnę się tutaj. Budżet mam ten sam. Do 7k. Nie wiem jednak czy oled czy lcd. Nie chcę zbytnio iść na kompromisy więc jeśli w tej cenie tylko dobry lcd to do tej opcji bym się skłaniał. Jeśli da radę to i może być oled. Co panowie byście polecili? Czasami (raz na kilkanaście dni) zostawić tv na dłuższy czas tj 2-4h zostawić włączony na tvn24 czy tvpinfo. Ogółnie tv służy do oglądania treści 4k, grania w gry na ps5 i seriesx. Do tego wolę androida od tizena. Za wszelkie podpowiedzi co do konkretnych modeli będę wdzięczny,
 

Degustator

New member
Dlatego wciąż obawiam się oleda. Nie mam nic przeciwko lcd. Może coś polecisz? Wolałbym VA od IPS. 65pus8807 warto? Choć to tv z tamtego roku ale dosyć tani.
Albo 65x90k sony
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Dlatego wciąż obawiam się oleda. Nie mam nic przeciwko lcd. Może coś polecisz? Wolałbym VA od IPS. 65pus8807 warto? Choć to tv z tamtego roku ale dosyć tani.
Albo 65x90k sony
pus8807 tv bez strefowego podświetlania, słabo radzący sobie z równomiernością podświetlania, bije go nawet x85k.
 

siwyyy77

Member
Jeśli ważny dla Ciebie bezproblemowy system i nie wachlowanie przy ustawieniach, to odpuść sobie TCL. Tam wachlowanie gammą to codzienność - polecam to wideo na dowód:

O wariacjach TCL na temat Google TV też możesz poszukać. Pytanie jaki masz soundbar - jeśli łączony przez ARC/eARC - nie polecam - ten tv w pełnej krasie przepuszcza tylko dźwięk zakodowany i obsługiwany przez głośnik, zdekodowanego (LPCM puści tylko w dwóch kanałach). Pytanie jak oglądasz UPC - z dekodera czy przez moduł CAM?
UPC koniecznie z modułu CAM, dlaczego ma to znaczenie?
saundbar Philips fidelio B97 łączony eARC, ew światłowód...
Jednak lepiej chyba HDMI
Też bardziej idę w kierunku Sony x90k, o TCL sporo złego czytam i sofcie, ciągle nowe latki itp.
Ew OLED 707 Philipsa ale obawiam się wypalenia
 

Degustator

New member
Dzięki spoko strona. Porównam sobie też inne modele. Teraz zastanawiam się miedzy tym sony 65x90k a lg 65c2. Podobno liche głośniki w tym lg. Prawda to?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda.
Co do jakości Oled LG wygra zdecydowanie - to dwie klasy różnicy.

To pierwsza podana oferta dla Twoich potrzeb - będzie lepsza:
Mieści Ci się 65Oled 707 w tej cenie i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł
Na mini leda wydasz 65c845 5699 zł z pakietem.
W pakiecie masz wszystkie ustawienia raz i zapominasz.
 

luck76

Well-known member
Nie prawda.
Co do jakości Oled LG wygra zdecydowanie - to dwie klasy różnicy.

To pierwsza podana oferta dla Twoich potrzeb - będzie lepsza:
Mieści Ci się 65Oled 707 w tej cenie i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł
Na mini leda wydasz 65c845 5699 zł z pakietem.
W pakiecie masz wszystkie ustawienia raz i zapominasz.
Dzięki spoko strona. Porównam sobie też inne modele. Teraz zastanawiam się miedzy tym sony 65x90k a lg 65c2. Podobno liche głośniki w tym lg. Prawda to?
@kiki W temacie oled, fakt jeśli kupujący nie ma obaw odnośnie wypaleń i akceptuje słabsze procesowanie obrazu. W temacie ustawień c845, pozwól, że zaufam Vincentowi, który na cytowanej przez mnie relacji z porównania 4 odbiorników wskazał na ewidentny problem, rozwiązywałby jedynie poprzez przestawianie ustawień.
@Degustator Głośniki jak głośniki, w tym przypadku bardzo podobne, bez odchyleń na korzyść jednego z nich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybrał Oleda.
Jak się boi wypaleń -mini led załatwia i jakość i cenę i możliwości.
 
Do góry