TV 65 4K HDR do gier i sportu

pabloromero

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2 (salon+aneks kuchenny)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty są nie ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Dość mocno.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Thomson 65UA6606
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, dobry HDR, wysoka płynność przy dynamicznych scenach.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Przez amplituner Pioneer VSX-830: PS4 Pro, Xbox One S, Dekoder NC+, BD Pioneer, sporadycznie komputer.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5/7h dziennie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Gry, filmy i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 - taki mam teraz i jest ok. Mniejszy nie wchodzi w grę.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Rozmywający się dynamiczny obraz (mecz, gra), blade barwy
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7,5 tyś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz:
- Sony 65XD8505
- Philips 65PUS6521 za 6799 zł
- Philips 65PUS7101 za 7499 zł
- Panasonic 65DX750 za 6999 zł
 

pebe86

Member
Bez reklam
Do rozważenia jeszcze Samsung 65KS7000. Najlepszy hdr w porównaniu do powyższych.
Jako że oglądasz głównie wieczorem to wybór ograniczyłbym do telewizorów na matrycy VA (polecam Samsunga i Panasonika)
 

pebe86

Member
Bez reklam
O każdym telewizorze można znaleźć posty go dyskredytujące. O philipsach wątki aż się uginają.
W przypadku KS7000 zdecydowana większość problemów dotyczyła początkowych serii. Ostatnio sporo osób, również na tym forum kupiła ten telewizor i problemów nie ma.
To jeden z najpopularniejszych telewizorów w segmencie "średnim/wyższym", stąd też próbka jest zupełnie inna.

A kiki nie da linku do całego wątku, tylko do pojedynczego posta :)
W ten sposób to można każdy telewizor zdyskredytować.

Reasumując- to fakt, że KS7000 miało swoje wpadki. Ale większość problemów w nowszych partiach została wyeliminowana. Za to w jakości obrazu jest świetny.

Najmniej problemów miał chyba Panasonic, ale niestety ma słabe i "umierające" smart tv. Jak Ci na nim nie zależy to możesz brać- bardzo dobry model w swojej cenie.

To tylko moje zdanie- użytkownika, nie sprzedawcy ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opinia jest sprzed kilku dni - więc problem raczej jest.
Ale tak było z kurzem w matrycach Samsunga H 6400.
Wiele osób kupowało wiedząc o tym i teraz mają jednak problemy i niektórzy nie małe - bo po gwarancji ich to spotyka.
Więc tu może być podobnie.
Bo telewizor stricte jest bardzo dobry.
 

strazakp

Banned
O każdym telewizorze można znaleźć posty go dyskredytujące. O philipsach wątki aż się uginają.
W przypadku KS7000 zdecydowana większość problemów dotyczyła początkowych serii. Ostatnio sporo osób, również na tym forum kupiła ten telewizor i problemów nie ma.
To jeden z najpopularniejszych telewizorów w segmencie "średnim/wyższym", stąd też próbka jest zupełnie inna.

A kiki nie da linku do całego wątku, tylko do pojedynczego posta :)
W ten sposób to można każdy telewizor zdyskredytować.

Reasumując- to fakt, że KS7000 miało swoje wpadki. Ale większość problemów w nowszych partiach została wyeliminowana. Za to w jakości obrazu jest świetny.

Najmniej problemów miał chyba Panasonic, ale niestety ma słabe i "umierające" smart tv. Jak Ci na nim nie zależy to możesz brać- bardzo dobry model w swojej cenie.

To tylko moje zdanie- użytkownika, nie sprzedawcy ;)
Dziś sprzedawca w Saturn (pan z koszulą firmową Samsung ;-) ) mocno namawiał na ks7000, mówiąc m.in że problemy z obudową były w pierwszych partiach a teraz juz nie ma.
Natomiast sprzedawca w MM (pan z koszulą firmową Sony ;-) mówił m.in że miał mnóstwo zwrotów ks7000 :) a Sony nie ma problemów.
 

pabloromero

New member
Z bardzo dobrych masz:
- Sony 65XD8505
- Philips 65PUS6521 za 6799 zł
- Philips 65PUS7101 za 7499 zł
- Panasonic 65DX750 za 6999 zł

Dzięki za podpowiedzi!
Wracając do Samsunga, to nie jestem fanem marki choć dobry HDR jest sporym argumentem.
Jutro zapewne poczytam o wszystkich modelach i zapytam was o konkrety.
Oba Philipsy mają ambilight potrójny i różnią się na pierwszy rzut oka odświeżaniem (1800 vs 2000)? HDR jest na wysokim poziomie? Takie różnice w odświeżaniu są zauważalne gołym okiem czy na tym poziomie nie ma co się martwić?

No i takie nietypowe pytanie: Czy ambilight sprawdzi się na szarej a nawet ciemnoszarej ścianie?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Oba Philipsy maja matryce va czego mi szczegolnie brakuje w moim 55". Co do plynnosci w sporcie to sugerowalbym przetestowac bo mniejsze przekątne miewaja pewne niedoskonalości. 7101 ma nie tylko lepsze odswieźanie, ale i inny rodzaj podswietlenia, co skutkuje mniejszymi klopotami. Do tego jest wyraźnie cieńszy,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A widziałeś jak działa HDR ?
Philips ten jest na VA i ma już Androida 6,152.
Ambilight ma pełną paletę do kolorystyki ścian, więc się sprawdzi.
 

pabloromero

New member
Patrząc na specyfikację, stosunkowo drogi Sony KD-65XD8505 ma najniższe odświeżanie. To najważniejszy parametr przy znienawidzonym przeze mnie smużeniu dynamicznych scen?

Dużo osób zwraca też uwagę na matrycę. Chyba wszystkie tu (dla mnie dobrze) są VA. O Sony wyczytałem, że jest ona 100Hz z Triluminos Display. Philipsy też mają 100Hz? Widziałem kilka TV Sony i zawsze podobała mi się jakość ich obrazu ale nie obcowałem z nimi na tyle długo, żeby powiedzieć coś więcej.

Wiem też, że jest jakiś współczynnik w którym mierzy się "jakość" HDRa. Jak kolega wcześniej wspomniał, samsung może się pochwalić najlepszym HDRem. Pytanie czy Philips 7101 będzie dużo gorszy pod tym względem?

Generalnie chciałbym usłyszeń jakieś opinie o HDR w owych modelach bo na tą chwilę skłaniam się w stronę Philipsa i Sony Chyba, że wyłożycie mi główne różnice które zdecydują o wyborze. Warto dokładać 1k do 7101 w porównaniu do 6521 biorąc pod uwagę aspekty na których mi zależy najbardziej?
 

mataman

New member
Bez reklam
Z tych czterech tv najlepszy wg jest Panas dx750. Ma najwyższą średnią jasność hdr i wszystko inne czego oczekujesz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepiej zagra Philips PUS6521 - jest na VA i 10 Bit
Ma 4K, 100Hz, HDR, VP9, Andorida 6,0, MxPlayera, Kodi.
Cena 65PUS6521 to 6599 zł dla niebieskich z kalibracją.
 

pawelele

Member
Uważam, że jeżeli smart tv jest niepotrzebne to zdecydowanie Panasonic okaże się najmniej problematyczny, zwłaszcza jak weźmiesz z kalibracją. Najlepszy android tv do tego to nvidia shield ale kosztuje 999 zł, czyli niemało, pozostałe aktualnie mają swoje problemy i ograniczenia, może xaomi mi box za 429 zl bedzie dobry po kolejnej aktualizacji.
Natomiast jeżeli smart tv i aplikacje typu HBO GO, Amazon Prime, Netflix, odtwarzanie po DLNA bezproblemowe z napisami i dźwiękiem DTS to najlepszy do tego jest Samsung z tizenem, 65ks7000 dla Ciebie. W okolicy świąt widziałem go za 6800 zł, może znowu do tego poziomu stanieje chociaż kto wie. Poza tym ta powłoka półbłyszcząca sprawdza się fenomenalnie, szeroki gamut kolorów robi ogromną różnicę, HDR jest wg mnie fajny chociaż za dużo filmów i seriali z nim nie widziałem, ma jeden z najniższych input lag na rynku, filmy naprawdę robią na nim wrażenie, mam mniejszy model i dla mnie jest prawie idealny. Niestety obudowa z tyłu odchodzi i trzeba wezwać wtedy serwis bo jest na zatrzaski obudowa, są problemy z wypalonymi pixelami i brudem za matrycą, w moim przypadku w przeciągu paru dni wymienili na nową oczywiście door-to-door. Polecam kalibrację bo wtedy odkrywa się każdy film na nowo.
A Sony który jest lepszy od KS7000 to model xd9305 i kosztuje fortunę, każdy w przedziale cenowym do 6,5 tys będzie dużo gorszy. A Philipsa nawet nie będę komentował, na papierze wygląda pięknie, ale jakoś większość ludzi i tak wybiera ks7000 zamiast niego, ciekawe czemu? Poza tym jest problem z android tv, większość producentów go pomija, brak HBO GO, Amazon Prime na nielicznych android tv jest.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Jest jedna zasada której każdy powinien się trzymać. Nigdy nie kupuje się najtańszej rzeczy w danej kategorii. Jak chce się mieć przyzwoite 4k to niestety trzeba swoje zapłacić.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pawelele
Mówisz tylko KS 7000. Więc inni mają inne zdanie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1352688-post1751.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1352852-post1761.html

Widziałeś w pracy Philipsa 65PUS6521 ?
Wg mnie - nie widziałeś i opisujesz różne rzeczy które go wcale nie dotyczą.
Android po update działa normalnie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1349002-post13.html

Większość producentów go omija - a skąd takie informacje ?
Bo na razie po kolei się podłączają pod system :
- Philips nr 4 w Polsce i na świecie
- Sony - nr 3 w Polsce nr 5 na świecie
- TCL - nr 3 na świecie nr 8 w Polsce
- Thomson " " " "
- Vizio - Nr 1 W USA
- Sharp - wraca na rynek
- Hitachi
- JVC
- Finlux
Inne firmy już się przygotowują również - więc nie opowiadaj że go pomijają.

HBO Go juz jest !!!
Amazon Prome - już jest !!!
 
Do góry