TV 60-65" SAMSUNG UE60KS7000 czy coś innego?

Window

New member
Witam, obecnie posiadam Pioneer PDP LX5090 i chyba nadszedł czas na zmianę. W sumie z jakości Pioneera jestem zadowolony to czego mi brakuje to mniejszy pobór prądu, mniej odbić światła (nasłonecznione okna z prawej strony), korzystanie z internetu czyli jakiś nowy system Tizen czy Android wszystko mi jedno ale chciałbym żeby działał sprawnie :)
Wstępnie zainteresowałem się czymś takim - SAMSUNG KS7000 w wersji 60" ponieważ mam telefon Samsunga to i tv też może być tej marki :)


Ok czas na ankietę:


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? różnie...od 2 do 4 metrów
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? głównie 2 po bokach i jedna naprzeciw tv
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? bokiem oraz na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świecie pokoju ? Słońce jest z prawej strony ekranu, jest dość jasno w pomieszczeniu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Pioneer LX5090
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą matrycę 100/120hz chyba że są lepsze 😉 Bardzo ostry, płynny obraz, 4k
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie programy NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NC+ oraz wieża Yamaha
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~ 10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różnie, filmy, sport etc..
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami i w ciągu dnia raczej wychodzi po równo
17. Preferencje co do wielkości? 55-65" preferuję 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Odbicia światła, słaba rozdzielczość, kiepskie systemy operacyjne
19. Preferencje co do marki ? Liczy się jakość, nie przywiązuję sie do jednej marki :wink:
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi być 3d
 

Window

New member
Zamiast plazmy Pioneera chcesz Samsunga ?
A ile masz max kasy ?

Dokładnie tak zamiast plazmy Pioneera chce coś co by spełniało moje powyższe wymagania :) Czyżby dzisiejsze najnowsze LCD były gorsze w kwestii jakości obrazu od mojego Pioneera?
Nie musi to być koniecznie Samsung ale coś godnego uwagi i mniej więcej podobnego jakościowo. Cena 8, 9 tysiaków więcej bym nie chciał wydać...no i myślę, iż 60 cali powinno być rozmiarem idealnym bo to już sporo więcej niż obecnie a jeszcze nie taki gigant jak 65".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb:
- Sharp 65X8772
- Philips 65PUS101
- Sony 65x8505
- Philips 65PUS7600
 
Do góry