TV 60" - 5 modeli wybranych, który najlepszy?

laki2000

Member
TV 60" - 5 modeli wybranych, który najlepszy?

Witam wszystkich serdecznie.

Po długiej nieobecności ponownie wracam na to forum. Bardzo je szanuję bo pomogło mi w kilku przypadkach. Dzięki forum i opiniom kilka lat temu zakupiłem telewizor samsung UE40D6500, który bardzo dobrze i bezproblemowo działa do dnia dzisiejszego. Związku z tym, że zmieniłem mieszkanie na większe potrzebuję większego telewizora. Proszę o rady.

Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony, ale to bez znaczenia tv będzie w wnęce
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40D6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Matowa matryca/powłoka antyrefleksyjna, min. 3 HDMI, możliwość podłączenia dysku zewnętrznego 2,5 cala
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka UPC
10. Jakie urządzenia? dekoder UPC, PS3, DVD, dysk zewnętrzny 2,5 cala, wieża Technics (analogowo, stara wieża)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-8 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? NIe
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy, bajki(dzieci) dokumentalne, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 1%
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 60-65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W tym co posiadam to tylko wielkość (za mały)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami: 70%, w dzień: 30%
​20a. Do jakiej kwoty preferujesz zakup? ​​4000
​​20​b​. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ​​​5​000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To dopiero będzie piewrsza zmiana
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?Tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie


Mam wybrane 5 modeli, lecz nie wiem który wybrać. Martwi mnie też, że w samsungach niema wyjścia słuchawkowego do którego czasami podpinałbym moją starą poczciwą wieżę z Technicsa. Chyba, że można ją inaczej podłączyć.

To modele, które wybrałem:

Samsung UE60KU6000W

Samsung UE60J6240

Lg 60UH6507

Samsung UE60KU6072U

Samsung UE60KU6240AW

Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś Samsung 60J6200.
Na inne modele 100Hz 65" - kasy nie wystarczy.
 

laki2000

Member
60 cali to max. 65 cali nie wejdzie. Zastanawiam się czy z tych modeli brać FHD czy któryś 4K.


Nakryklołch żech ze mobilnioka (Xiaomi Mi Max)
 

laki2000

Member
W ciągu następnych 2-3 tygodni. Choć jak będę zdecydowany i pewny co do modelu to nawet dziś.

Nakryklołch żech ze mobilnioka (Xiaomi Mi Max)
 

laki2000

Member
Mała aktualizacja.

Tak wygląda moja ściana z 40 calowym TV.
1f57dbcfe62ed5b6d244b1ca436d569f.jpg


Dlatego szukam większego TV. Zdecydowałem się na 60 cali, ponieważ 65 będzie miał ciasno (4 mm na stronę od czerwonych ścianek)

Byłem wczoraj z własnym twardym dyskiem w saturnie i euro rtv.
W saturnie testowałem lg 60uh6507 i samsunga UE60KU6000W. Według mnie lepiej wypada samsung.

Później pojechałem do euro rtv.
Tam w oczy rzuciły mi się jeszcze 3 modele.
Panasonic TX - 58DX700E
Panasonic TX - 58DXU701
Sony KD-55XD8599 (szkoda że tylko 55 cali)

Mam mętlik w głowie. Nie wiem co wybrać. Bałbym Panasonica, ale co z jego smart tv.

Na stronie euro jest jeszcze jeden model Panasonic TX - 65C320E.

Proszę o pomoc.

Przepraszam za chaos, ale jestem w pracy i piszę z pod biurka[emoji6]

Nakryklołch żech ze mobilnioka (Xiaomi Mi Max)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
zajmij się pierw pracą bo nie kupisz żadnego tv a ten co masz 40" będziesz musiał sprzedać(taki żarcik na początek dnia) :))
 

laki2000

Member
Haha. Pracuję. Pisałem tego posta w czasie krótkiej przerwy.

Szkoda, że masz tylko tyle do powiedzenia. Ale dzięki poprawiłeś mi humor.

Nakryklołch żech ze mobilnioka (Xiaomi Mi Max)
 

strazakp

Banned
Mialem przez 10 dni Panasonic 58dxe720. Tv ogólnie fajny i duży ale miał kilka wad istotnych dla mnie wiec go oddalem i kupuje Sony 55xd8505.
M.in system smart jest ubogi i slaby. Nie czyta sporo materiałów wideo w komplecie tj np napisów lub dźwięku. Ten tv jest teraz z ME za 3890zl i jezdli nie zalezy ci na smarcie i odpowiada ci 60Hz to jest to dobry wybór. Dodam ze dla niewymagajacych ro uplynniacze dają radę i braku 100hz aż tak nie widac.
 

laki2000

Member
Smart tv jest ważny. Korzystam teraz z youtube, tvn player itp. Gdzieś czytałem o braku wsparcia dla firefoxa. Czytanie plików filmowych z napisami z twardego dysku to dla mnie podstawa.

Nakryklołch żech ze mobilnioka (Xiaomi Mi Max)
 

żona

Banned
Mam tego Panasonica i w przeciwieństwie do niektórych, uważam, że smart w tym TV jest bdb. Sam możesz sprawdzić czy odpowiada. O wsparcie też bym się nie obawiał, bo dotyczy ono także każdego innego systemu.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
brałbym coś z androidem-serio,od pierwszego filmu zrobiłbym rolady z modrą kapustą plus kluski.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Mam tego Panasonica i w przeciwieństwie do niektórych, uważam, że smart w tym TV jest bdb. Sam możesz sprawdzić czy odpowiada. O wsparcie też bym się nie obawiał, bo dotyczy ono także każdego innego systemu.
Owszem nie jest źle. Ten smart jest bardzo podstawowy i to jest tego plus. Wszystkie takie apki jak yt, player, netflix tam są i działają przyzwoicie. Panasonic polska deklaruje że wsparcie jest i będzie. Minusem jest slaby odczyt materiałów z USB. Ogólnie ten TV jak za taką kasę jest OK i trzeba samemu się przekonać czy pasuje...zawsze można oddać tak jak ja to zrobiłem ale nie żałuje że sprawdzilem.
 

laki2000

Member
No niestety nie stać mnie na Sony. Na 55 (za mały) cali tak, 60 niema, a 65 kosztuje sporo ponad mój budżet.

A z tych, które wymieniłem jaki najlepiej wybrać?

Nakryklołch żech ze mobilnioka (Xiaomi Mi Max)
 
Do góry