TV 55" z HBO GO i inne aplikacje - Samsung czy coś jeszcze?

maks87

New member
Szukam TV 55", zależy mi aby TV obsługiwał następujące aplikacje:
- HBO GO
- Ipla
- Player
- Plex
- Netflix
- YouTube
O ile Netflix i YT jest chyba wszędzie, to problem jest z HBO GO. Również nie wiem czy wszędzie będzie dało się zainstalować Plexa.
Jeśli chodzi o pozostałe wymagania, to bardziej zależy mi na dobrym kontraście niż na kątach, a więc czy muszę szukać TV tylko na matrycach VA?
Budżet który przeznaczyłem to 4tys, i w tych pieniądzach z HBO GO wstępnie wybrałem Samsunga UE55MU6472, ale się okazuje, że to jest IPS.
W związku z tym proszę o pomoc: których producentów należy jeszcze brać pod uwagę aby zostały spełnione wymagania co do aplikacji?
Czy we wspomnianym Samsungu UE55MU6472 matryca IPS daje bardzo "złe" ciemne obrazy? A może warto dopłacić i kupić np. Samsunga UE55MU7002?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie 4 tyś zł :
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł
- TCL 55C70 za 3299 zł
- Philips 55PUS7101 za 3999 zł
- TCL Qled 55X2 za 4599 zł
- Wszystkie mają ANdroida , a więc HBO GO pod ręką.
I pojawiły się nowe extra aplikacje filmowe jak np terrarium.
 

maks87

New member
Czy więc na TV z Androidem jest HBO GO? Wydawało mi się, że właśnie na Androida nie ma, a jest jedynie w Samsungu i LG. Rozumiem więc, że na każdym TV z Androidem mogę zainstalować HBO GO i inne aplikacje (np. Plex)?
Kiki, zaproponowałeś dwóch producentów: Philips i TCL. Rozumiem, że w tych pieniądzach (do 4tys) jest to najlepszy wybór?
 

pinkibass

New member
HBO GO teoretycznie możesz zainstalować z pliku apk na android tv ale to tylko wersja tabletowa albo telefonowa aplikacji (tabletowa ma lepszy interfejs na tv)- zależy jaki plik pobierzesz. Niestety HBO ogranicza rozdzielczość dla takiej aplikacji i jest na oko jakieś 480p albo gorzej więc na telewizorze jest źle, że aż bolą oczy. Ja nie dałem rady tego oglądać.

Rozwiązaniem jest laptop i stream z HBO GO z przeglądarki Chrome przez chromecast - działa bardzo fajnie i jakość to 720p więc już spoko i np. Sony skalowal to dobrze.
 

maks87

New member
No właśnie mam TV Box na Androidzie i tam jest to samo: po zainstalowaniu HBO GO rozdzielczość jest tragiczna.
Streem z komputera przez chromcasta znam, ale jak chcę coś obejrzeć na TV to nie interesuje mnie włączanie laptopa, stremowanie itd. Po prostu chcę usiąść prze TV, wziąć pilot do ręki i oglądać w dobrej jakości.
Czyli wygląda na to, że wszystkie TV z Androidem będą miały ten problem, a więc do wyboru zostaje jedynie Samsung lub LG?
 

pinkibass

New member
Z tego co wiem, to niestety tak.
Co gorsza, HBO powiedziało, że nie jest zainteresowane i nie ma w planach aplikacj na Android TV więc przyszłość też się nie maluje jakoś kolorowo - tylko Nvidia Shield ma taka aplikację, ale to koszt 1000 zł

LG w tym roku poza OLEDami to bardzo słaba oferta, więc jeśli na Tizenie jest HBO GO i to dla Ciebie priorytet, to bym celował w Samsunga.
 

maks87

New member
Na Tizenie HBO GO na pewno działa, a jest to aplikacja na której mi zależy.
Oferty LG nie znam, do tej pory skupiłem się na Samsungu i wstępny wybór padł na UE55MU6472, ale po obejrzeniu w sklepie mam jakieś mieszane uczucia. Niby wszystko OK, ale jakoś wiele osób odradza matryce IPS, a niestety w tej cenie (do 4tys) to nie kupi się Samsunga z VA.
 

maks87

New member
Decyzja ciągle nie podjęta, kiki kusi TCL 55C70 i jest to dobra propozycja, bo matryca VA, dobra cena i bardzo dobre opinie, system to Android.
Po drugiej stronie do wyboru Samsungi z Tizenem: MU6472 lub MU7002. Oczywiście cena tego drugiego to 1tys więcej niż TCL, tu też VA ale za to 100Hz. No i po środku cenowo MU6472 czyli matryca IPS.
Wszystko rozgrywa się o możliwość oglądania HBO GO. Na Tizenie działa to oficjalnie i bez problemu. Natomiast na Androidzie, czyli w moim wypadku na tym TCL, da się zainstalować HBO GO, ale czy będzie działało w 100% poprawnie? Może jest na forum ktoś, kto na Androidzie używa HBO GO (a najlepiej jeszcze Iple i Playera) i może potwierdzić, że wszystko działa jak trzeba, tzn. filmy ogląda się w HD, a nie jakiejś śmiesznie małej rozdzielczości (o czym pisał pinkibass).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybrał TCLa - nie będzie odpowiadał to odsyłasz.
A jak extra to zaoszczędzisz 1000 zł .
Decyzja należy do Ciebie.
 

maks87

New member
No wiem, że moja decyzja, ale nie jest łatwa:)
Po całym dniu czytania, zastanawiania się, "odkryciu" marki TCL są kolejne pytania:
- TCL 55" lub 60" z matrycą VA 120Hz w cenie do 4tys - czy istnieje coś takiego? Oczywiście mówimy o 4K.
- TCL VA 60Hz ale 60"? Widziałem, że są 65", ale czy są jakieś 60"?
Bo ja dobrze wyczytałem to ten C70 ma matrycę VA ale jedynie 60Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Nie ma.
2. Są - TCL 60P60 za 3299 zł z pełnym pakietem .

TCL C70 jest wybrany jako najlepszy telewizor LCD w Europie w klasie cena do jakości.
 

maks87

New member
Po wnikliwym przeczytaniu wszystkich obecnych tu na forum tematów dotyczących TCL C70 zdecydowałem o zakupie Samsunga.
W tej chwili pozostaje tylko kwestia czy M6400 czy M7000, a może iść po kosztach i M6100.
TCL nie wybrałem ze względu na wiele opisywanych tu problemów z oprogramowaniem. Jeśli chodzi o jakość obrazu to (prawie) wszystkie opinie są pozytywne, natomiast bardzo wiele osób opisuje problemy z SW, znikające kanały z listy, problemy z dźwiękiem, częste poprawki do SW itd. Dla wygody użytkowania (głownie nie mojej) decyzja padła na Samsunga.

Jeśli chodzi o HBO GO na TCL to nikt nigdzie nie napisał wprost, że to działa tak jak trzeba. Owszem, pojawiają się wpisy, że ktoś zainstalował itd, ale bez szczegółów. Natomiast w TIZENie aplikacja ta (i inne które mnie interesują również) jest dostępna, a miałem okazję na żywo zobaczyć i szybkość działania (na M7002) jest bardzo dobra, obsługa prosta.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL i HBO GO - działa jak należy i bez problemów żadnych.
Obsługa jest tak samo prosta ja wszędzie - to ta sama palikacja.
Jest też Amazon Prime czy Kodi 17 .
Z poziomu Kodi masz jakieś kilkadziesiąt tysięcy filmów w jakości HD i po polsku.
Na Tizenie możesz jedynie pomarzyć o tym.
Teraz się pojawiły z poziomu androida nowe platformy i jakość - rewelacja.
TCL ma lepszy dźwięk od Samsunga.
Dzięki MxPlayer odtwarza wszystkie podane materiały
Z poziomu pilota nie trzeba klikać przy przeglądaniu internetu czy fraz w Youtube. Jest pilot do obsługi głosowej.
A Android 7,0 pozwoli na nowe elementy jak np Pip.
Ja mam tuner zewnętrzny i dziesiątki tysięcy ludzi ma też tuner operatora więc żadne układanie kanałów nie dotyczy telewizora.
Z NC + CI - też problem rozwiązany.
Wreszcie wygląd z aluminium obudowy świadczy że producent nie poszedł po najmniejszej plastikowej linii oporu.
Ale każdy wybiera to co uważa
 

maks87

New member
Kiki, jeśli TCL jest taki super to dlaczego tyle osób tu na forum narzeka, że ciągle coś jest nie tak? Dlaczego cały czas wychodzą poprawki?

Jeśli chodzi o HBO GO, to aplikacja nie jest oficjalnie wspierana na Android TV - tutaj chyba nie zaprzeczysz? Piszesz, że można to zainstalować i korzystać. Ale NIKT na forum nigdy nie napisał jak to działa. Skoro tak zachwalasz TCL to rozumiem, że sam go też używasz? W takim razie poproszę o pokazanie jakiegoś krótkiego filmiku jak działa HBO GO na tym TV.

Sam mam tv box na Androidzie (nie Android TV) i tam również wszyscy zachwalają, że można WSZYSTKO instalować. I to się zgadzam, mam YT, mam Netflixa, mam HBO GO. Tylko w żadnej z tych aplikacji nie działa FHD. Pokażesz więc jak to jest w TCL?

Jeśli chodzi o KODI to wiele osób próbowało mnie do tego namówić, że to super, filmy, seriale, programy na żywo, mecze itd. Tylko, jak widzę w jakiej to jest jakości nadawane, ile się trzeba naszukać, a potem i tak się coś zacina etc to mnie to nie przekonuję. A na początku jeszcze trzeba wszystko zainstalować, skonfigurować itd. Pozwól, że o legalności tego nie będę się wypowiadał, bo rozumiem, że doskonale wiesz, że jest to NIELEGALNE?

Ja posiadam HBO GO, Iple (z pakietem Sport i pakietem Eleven) oraz Netflixa ZA DARMO. Tak, jest to legalne i ja nic za to nie płacę. Dlaczego więc mam korzystać z nielegalnych materiałów, w słabej jakości, skoro mam dostęp do legalnych, w jakości FHD lub 4K (Netflix)?

Twój argument, że Ty i tysiące ludzi mają dekoder operatora jest po prostu śmieszny. A ja go nie mam, i co wtedy? W TV nie ma co oglądać i trzeba za to jeszcze płacić. Mając dostęp do HBO GO i Netflixa, a do tego naziemną darmową TV otrzymuję wszystko co mi potrzeba. Główne wydarzenia sportowe są w naziemnej TV, inne rzeczy które mnie interesują ze sportu w tej chwili są dostępne w Eleven, filmy i serialne to Netflix i HBO GO.
Jak mam więc korzystać z DVB-T lub DVB-S skoro kanały z listy zmieniają pozycję lub po prostu znikają?

Piszesz, że w TCL będzie lepszy głos? Chyba doskonale znasz problemy z głosem jakie się pojawiają gdy chcesz podłączyć go do amplitunera? A mnie właśnie takie rozwiązanie interesuje.

Porównując wreszcie ceny: TCL kosztuje 3300zł, Samsung np. MU6402 jakieś 3200zł więc nawet 100zł taniej. Samsung MU7002 to faktycznie większy koszt, bo jakieś 4300zł, ale to już 100Hz.
Ja osobiście dalej się zastanawiam czy MU6402 czy jednak dołożyć i brać MU7002. Zakładając, że wybiorę MU6402 to za te same pieniądze co TCL, dostaję dopracowany produkt z bardzo dobrym systemem.
Masz rację, to wybór każdego z nas. Ja po przeczytaniu Waszych komentarzy w tym temacie (za co dziękuję, po to go założyłem, aby móc podyskutować) oraz wielu innych postów na temat Samsungów i TCL wybieram Samsunga. A jeśli będziesz w stanie zaoferować UE55MU6402 z matrycą VA w dobrej cenie to oczywiście kupię u Ciebie. MU7002 masz jednak droższy niż w innych sklepach więc jak wybór padnie na tą serię to kupię tam gdzie będzie lepsza cena.

Na koniec dodam, że jeszcze tydzień temu nie znałem takiej firmy jak TCL. Po wielu godzinach czytania stwierdzam, że jest to ciekawy sprzęt, jakościowo bardzo dobry, natomiast w tej chwili sprawy związane z systemem są mocno niedopracowane. W tej chwili, tak jak pisałem, nie zdecyduję się na tą firmę, ale jeśli zostanie dopracowany system i usunięta podstawowe błędy to będzie to mocny konkurent dla np. Samsunga.
 

maks87

New member
Ja bym wybrał TCLa - nie będzie odpowiadał to odsyłasz.
A jak extra to zaoszczędzisz 1000 zł .
Decyzja należy do Ciebie.
Nawiążę jeszcze do tej odpowiedzi. Ktoś jest w stanie podpowiedzieć w jaki sposób, jako osoba prywatna, mogę odesłać do sprzedającego TV 55"? Bo z tego co sprawdzałem w firmach kurierskich to albo w ogóle nie ma takiej możliwości (za duże wymiary), albo koszt dostawy wynosi koło 120zł (dokładnie tyle mi policzyli w DHL i to była jedyna firma która była w stanie przesłać TV).
Ma ktoś jakieś doświadczenia związane z wysyłką TV?
 

pawcho

New member
Nawiążę jeszcze do tej odpowiedzi. Ktoś jest w stanie podpowiedzieć w jaki sposób, jako osoba prywatna, mogę odesłać do sprzedającego TV 55"? Bo z tego co sprawdzałem w firmach kurierskich to albo w ogóle nie ma takiej możliwości (za duże wymiary), albo koszt dostawy wynosi koło 120zł (dokładnie tyle mi policzyli w DHL i to była jedyna firma która była w stanie przesłać TV).
Ma ktoś jakieś doświadczenia związane z wysyłką TV?
Tak jak piszesz. Może być kłopot z wysyłką. To, że Ty płacisz to pewne, a do tego zapakowanie zniesienie itp. Gdzieś się uszkodzi , coś odpadnie i kłóć się.....
Co do polecenia TV TLC przez KIkiego to przecież ma z tego prawdopodobnie prowizję.Dlatego tak nachalnie wszystkim ten produkt wciska. Co do samsunaga lepiej dołożyć i kupić MU 7000.Telewizor kupujesz przynajmniej na kilka lat więc lepiej kupić lepszy produkt za ciut większą kasę, niż później pluć sobie w brodę , że nie dołożyłem. HBO go w samie chodzi świetnie i w doskonałej jakości.
 
Ostatnia edycja:

maks87

New member
No właśnie tak jak pisałem, problemem może być w ogóle odesłanie TV bo tylko DHL może to zrobić za ponad 100zł a więc już spore koszty.
MU7002 to już ponad 1000zł więcej niż np. MU6402, a różnice, poza matrycą 100Hz chyba wielkie nie są. Pytanie czy warto dokładać 1000zł do "szybszej" matrycy?
 

pawcho

New member
No właśnie tak jak pisałem, problemem może być w ogóle odesłanie TV bo tylko DHL może to zrobić za ponad 100zł a więc już spore koszty.
MU7002 to już ponad 1000zł więcej niż np. MU6402, a różnice, poza matrycą 100Hz chyba wielkie nie są. Pytanie czy warto dokładać 1000zł do "szybszej" matrycy?
no nie tylko. Będziesz chciał nawet sporadycznie meczyk obejrzeć/ a mostrzostwa tuż/ to 100 hz. jak znalazł. Oglądasz filmy to mu 7000 dysponuje szeroką paletą barw i widocznym hdr, a tego model niższy nie ma. Zresztą różnica w cenie z czegoś się bierze, a bierze z jakości podzespołów. Nie jestem maniakiem tv za 30 czy 40 tysięcy bo uważam to za przesadę ale ta średnia półka jak najbardziej. No ale jak pisałem wyżej Twoja kasa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli oszczędzisz 1000 zł to 100 zł dla komfortu sprawdzenia nie jest dużą kwotą.
Wystarczy policzyć np. ile czasu jeździsz po sklepach , wydajesz na benzynę czy bilety . I ile czasu zasiadasz w necie - to koszt 100 zł jest bajecznie niski.
Niektórzy to liczyli wyszło około 300 zł kosztów przed podjęciem decyzji.
A tak masz w domu, w spokoju zaciszu w gronie rodziny lub znajomych i najważniejsze we własnych warunkach.
 

maks87

New member
Będziesz chciał nawet sporadycznie meczyk obejrzeć/ a mostrzostwa tuż/ to 100 hz. jak znalazł.
Tylko czy oglądając mistrzostwa w TVP w naziemnej TV będzie różnica między 50Hz a 100Hz? A jak podłączę po HDMI dekoder Cyfrowego Polsatu?

Jeśli oszczędzisz 1000 zł to 100 zł dla komfortu sprawdzenia nie jest dużą kwotą.
Rozumiem, że masz na myśli te 100zł jako koszt odesłania TV? Racja, nie jest to dużo (w stosunku do ceny TV i różnicy między MU6402 a MU7002), ale problem polega na tym, że jak to wysłać? Tak jak pisałem, tylko (teoretycznie) w DHL powiedzieli, że taka przesyłka to koszt 120zł. Do tego trzeba to zapakować na paletę (dodatkowy koszt) itd. A jednak ryzyko, że zakupię MU6402 i będzie to IPS jest duże.

No chyba, że kiki masz i te TV w sprzedaży i jesteś w stanie przed wysłaniem to sprawdzić. Jeśli potwierdzisz, że konkretny egzemplarz który masz do mnie wysłać jest na VA to biorę, jak nie to temat zostaje dalej otwarty. Dasz znać czy możesz to sprawdzić i jaka jest cena UE55MU6402?

Kupując MU7002 można śmiało kupować w necie z przesyłką kurierem, bo tam każdy egzemplarz jest taki sam. Dla Mu6402 kluczowa kwestia, czyli matryca to loteria.

Tak BTW: ktoś wie, dlaczego Samsung w tym samym modelu daje różne matryce i w żaden sposób tego nie zaznacza (np. na pudełku, czy najlepiej to jeden model - jedna matryca).

Na TCLa ze względów które opisałem, się nie zdecyduję. Pozostaje otwarte pytanie:
- gdzie kupić MU6402 które będzie na matrycy VA,
- oraz drugie pytanie: czy zamiast MU6402, wybrać MU7002, pamiętając, że to koszt 1000zł (lub ponad) więcej.
 
Do góry