TV 55", Smart TV

dimmiu

New member
Witam


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z tyłu TV będzie zachodnie okno, są jednak rolety 100% zaciemnione
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakis prosty Samsung 32"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obsługa sieci, prosta obsługa urządzeń w sieci (dysk sieciowy ze zdjęciami)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Cyfrowy Polsat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? ewentualnie DVD
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-5 a nawet więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy , seriale, dokumenty, wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? cały dzień
17. Preferencje co do wielkości? ~55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie lubię firmy Samsung, wkurzają mnie prześwietlone/jaskrawe obrazy, wolę naturalne kolory :)
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-4 tys. raty 0%, skelp RTV Euro Agd na 90% więc dobrze by był tam dostepny
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? nie
23. Czy ma mieć smart TV? tak



Teść chce zakupić nowy TV i poprosił o poradę w wyborze modelu, a ja dawno TV się nie interesowałem i nie wiem co jest teraz na topie, sam mam plazmę z ostatnich modeli Panasonica i pewnie poleciłbym, gdyby je jeszcze produkowali.

Najważniejsze parametry:

- 55", może być troszkę mniejszy/większy jeśli parametry będą warte uwagi
- budżet 3-4 tys. ale jeśli jest coś naprawdę godnego polecenia i warto dołożyć to poproszę o modele
- źródło: Cyfrowy Polsat
- Smart TV, głównie funkcje sieciowe, żeby można było korzystać w prosty sposób po sieci z dysku sieciowego na którym są składowane zdjęcia/filmy z aparatu.
- jakość obrazu

W sklepie polecali teściowi Philipsa 55PUS7334/12, ale chyba średnie ma opinie, a także Philips 55OLED803.
 
Ostatnia edycja:

dimmiu

New member
Sorki za double post, ale nie mogę już edytować, a sam trochę poczytałem, a nikt jeszcze nie odpowiedział, więc przeglądając forum i poszczególne tematy zawęziłbym wybór do 4 polecanych modeli i tego co zaproponowali w sklepie:

Hitachi 55HL9000
Sony KD-55XF9005
Philips 55PUS8303/12
Philips 55PUS7334/12

Hitach póki co niestety w Eurortv niedostępny, ale może warto zaczekać? Chyba, że jeszcze coś innego? Tak jeszcze mi przez myśl przeszło przeglądając parametry, że z ważnych parametrów dość solidny dźwięk by się przydał, teście nie mają dodatkowego nagłośnienia. I może jeszcze możliwość bezpośredniego odczytu kart pamięci SD z aparatu, chociaż to akurat da się przeżyć bez, gdyż ważniejsza będzie obsługa sieci i DLNA. Parametrami te tv wyglądają dość podobnie i nie wiem który byłby najlepszym wyborem. :/ 55pus7334 nie widzę w opisie DLNA, więc chyba odpada. Dźwięk na najmocniejszy technicznymi parametrami wypadałby chyba w 55PUS8303, ale jak w praktyce to nie wiem. Jeśli nie doczekam się na Hitachi, to co?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym zdecydowanie Oleda Hitachi.
Dla niebieskich dostępny od reki w specjalnej ofercie z pakietem gratisów.
Dostawa jeden dzień od zamówienia.
 

omnia

New member
No jak stać go na OLEDa klasy 803 to nie weźmie sobie OLEDa. Teraz zdaje się obowiązuje niezbyt duża kwota cenowa jak na telewizor tej klasy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak - oled to oled !
Przebije jakością każdy LCD w klasie i nawet jak kosztuje dwa razy tyle.
 
Do góry