TV 55' pod PS4 i do filmów - budżet do 9k

nolbi78

New member
Cześć wszystkim ;)

Szukam nowego telewizora do pokoju w miejscu Sony 42W655. Chciałbym, żeby miał 55 cali, w miare niski input lag (poniżej 45) i możliwie najlepszą jakość obrazu.

Na początku myślałem o Sony X90C ale po przeczytaniu recenzji i zobaczeniu go na żywo jakość obrazu mnie nie powaliła za to będąc w Saturnie ostatnio przechodziłem kolo Samsunga 55JS9000 i muszę przyznać, że o ile delikatnie mówiąc nie jestem zwolennikiem tej marki to obraz z tego modelu praktycznie krzyczał do mnie "weź mnie!" :p Zastanawiałem się też na OLEDem LG 55ec9300 ale mam trochę obawy, bo wiem, że super czernie itd ale z drugiej strony brak 4k (telewizor chciałbym conajmniej na kilka lat), wyższy input lag, niższa jasność a nie korzystam z tv tylko wieczorem/w nocy więc mimo wszystko na czernie to nie wszystko. Co sądzicie o tych modelach? Nadadzą się***do grania na konsoli (80% czasu) i pokoju ok 20m2 (odległość od tv ok 2m)


Dzięki za wszelkie sugestie ;)


A to moje warunki domowe:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na półce
6. Jak słońce świeci w pokoju? Odbija się tylko w godzinach popołudniowych
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 42W655
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Żadne smart tv nie jest mi potrzebne, mam podpięte Raspberry Pi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, Raspberry Pi, soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?Nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy hd, gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak-80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami ale w ciągu dnia też zwykle będzie włączony
17. Preferencje co do wielkości? 55 inch
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie mam nic co by mnie jakoś***szczególnie uwierało.
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 9000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nadają się do grania. Do grania możesz brać nawet 65" do tej odległości.
A jeśli 55" - to oczywiście Oled LG.
Na 4K możesz spokojnie jeszcze poczekać.
 

nolbi78

New member
Powiem tak - bardzo fajne proporcje , 9tys/55" ;d .

Oled chyba no bo przeciez nic innego .

Wydaje mi się ze to w miarę rozsądne bo pewnie ze można kupić 55 i za 4tys tylko co to za telewizor :p

Powiem tak - bardzo fajne proporcje , 9tys/55" ;d .
Nadają się do grania. Do grania możesz brać nawet 65" do tej odległości.

65 raczej odpada bo musiałbym na niego wydać jakieś 15 tys a to nie wchodzi w grę ;)

A ten upscaling do 4k nie jest warty poświecenia uwagi? Mój znajomy bardzo to zachwalał i mówił ze obraz nawet full hd wyglada zupełnie inaczej. Czytałem tez trochę o one connect box i sama idea wydaje się całkiem jeśli w przyszłości będzie wystarczyło zmienić mała skrzynkę zamiast całego tv (wiadomo ze matryca zawsze będzie taka sama ale jakieś nowe standardy czy szybszy procesor brzmią fajnie).

A może uważacie ze jest jeszcze jakiś inny tv którego nie brałem pod uwagę a którym może warto by się było zainteresować?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest aż tyle wart ile zakup modelu 65" w technologii FullHd.
Na 4K jeszcze przyjdzie poczekać i nawet wówczas ten Oled będzie w Twoim zakresie cenowym - przy kolejnej wymianie sprzętu, który z pewnością nastąpi.
 
Do góry