TV 55" na szybko - lista do wyboru.

K@mil

New member
Witajcie,
Klasycznie, im więcej czytam, tym mniej wiem..
Zdecydować muszę się do końca roku (promocja w EAGD).
Cena maks do 3500zł i to na raty - patrz link poniżej.
Wiem, że w tej cenie szału nie ma i pewnie same z matrycami RGBW?

Co z tego wybrać:
https://www.euro.com.pl/telewizory-...relacje!55-cali:58-cali:28:31,od4do3500.bhtml

(nie wiem czy można tu wrzucać linki do sklepów)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 36 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Zazwyczaj dwie (max 6)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Nie przewiduję siedzenia pod większym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku i za oglądającymi
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG42LA570
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Szybka matryca, możliwość instalacji KODI, minimum 2x USB, jak najgłębsza czerń, w miarę przyzwoity dźwięk, najlepiej klasa energet. >A+
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? XBOX One, dekoder NC+
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Średnio 4-5h/dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Przydałąby się matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, seriale (Netflix itp)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? 2x w tyg po max 2h
16. Preferencje co do marki? Wszystkie moje poprzednie LCD były od LG (3 sztuki, żaden nie zawiódł), WEBos od LG niby fajny, ale chyba Android bardziej elastyczny
17. Preferencje co do wielkości? 55-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlenie, słaba czerń
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3.5tyś - raty
21. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
RGBW ma LG , reszta jest ok...z tego brałbym tego ze średniej półki Samsunga mu6472 lub ten 58 calowy mu6192.Nie wiem jak z matrycami ale w tańszych jest chyba firmy BOE a w mu6472 Samsunga a tak to różnica w obrazie jest w kolorach pur color (6192) i active crystal color (mu672)
 
Ostatnia edycja:

K@mil

New member
ypel, masz rację, Soniacz powystawowy, ale widzę że już go u mnie w Bydgoszczy nie ma, więc odpada (brak możliwości wysyłki z innego sklepu).

W Samsungach jest ich OS Tizen. Jak to biega? Raczej nic tam nie doinstaluję, tak jak w Androidzie?

Na Philipsy w ogóle nie patrzeć?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz bardzo dobre modele :
- TCL 55C70 za 3099 zł z pakietem
- Philips 55PUS6561 za 3399 zł z kalibracją
- Samsung 55MU7002 za 3999 zł
- LG 55SJ850 za 3999 zł
- Philips 55PUS7502 za 3999 zł
- Sony 55XE8505 za 3999 zł
 

K@mil

New member
Niestety Panowie, max na TV mogę przeznaczyć 3500zł.
Skoro mój stary LG jest na słabym IPSie i ja jakoś na niego nie narzekam, to chyba nie jestem aż tak wymagający w tej kwestii ;) Wziąłbym któregoś z SONY, niestety nie ma go w sklepach w moim mieście..
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem modele zaoferowane Ci przez kikiego są najlepsze w tych cenach. W sklepach poza forum raczej ciężko o takie ceny, a Kiki na tym forum sprzedaje już od 10 lat i ma dobrą opinię, musi się starać bo inaczej na forum byśmy go zjedli.
 

Mangus112

New member
Niestety Panowie, max na TV mogę przeznaczyć 3500zł.
Skoro mój stary LG jest na słabym IPSie i ja jakoś na niego nie narzekam, to chyba nie jestem aż tak wymagający w tej kwestii ;) Wziąłbym któregoś z SONY, niestety nie ma go w sklepach w moim mieście..
Potwierdzam, ceny kikiego są interesujące patrząc na ceneo i wielkie molochy RTV.
Jeśli sony i nie chcesz półki średniej xe8505 spróbuj 55XE7005 (matryca VA, kontrast tak jak modelu XE8505) ale zwykły smart TV z podstawowymi aplikacjami. Cena w granicach 3k
Ewentualnie sony 55XE8005 - android TV i to co wyżej. Cena ok 3.5k
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz max 3500 zł - to bierz TCLa 55C70 za 3099 zł z całym pakietem i masz wszystko co potrzebujesz.
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem TCL 55C70 jest najlepszy chociaż najtańszy. Pytanie czy zdecydujesz się na najpopularniejszą teraz markę na tym forum, ale jednak pomimo produkcji w Polsce mniej popularną w Polsce niż w Europie (EISA 2017 za TV budżetowy) i USA.
 

K@mil

New member
Dziękuję Panowie, jednak muszę się jak na razie trzymać listy z EAGD z pierwszego posta. Gdybym dysponował luźną $$$, to pewnie z kiki bym się dogadał.

Co z tych trzech:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/47453ef6b

Sony KD-55XE8096 - trochę przekraczający moje wstępne założenia, zobaczymy co na to księgowa. Jednakże jest na IPSie, ale za to ma Androida :idea:. 3800zł

Philips 55PUS6412/12 - bać się Philipsa? Znowu IPS, ale też jest Android. Chyba najsłabszy wizualnie - gruba ramka. 2900zł

Sony KD-55XE7005 - VA, ich system (jak to się sprawuje?), całkiem znośna cena. 3100zł
 

K@mil

New member
Ok, te dwa mam na miejscu do obejrzenia i pomiędzy nimi wybieram:

Philips 55PUS6412/12 - bać się Philipsa? Znowu IPS, ale też jest Android. Chyba najsłabszy wizualnie - gruba ramka. 2900zł

Sony KD-55XE7005 - VA, ich system (jak to się sprawuje?), całkiem znośna cena. 3100zł

Dziś chcę sfinalizować temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL jest na VA, Android 7, 0, obsługa głosem telewizora, kalibrację , głośniki JBLa, Terrarium,myszka wirtualna, niski Input Lag.
To lepsze rozwiązanie

Z Twoich jak sam sprawdzisz to lepiej gra Philips.
 

K@mil

New member
Aha :)

kiki, tylko oferta EAGD.

Byłem przed chwilą przelotem w EAGD i nie mieli tego Philipsa jak na złość.
Ten Sony podpięty był tylko do naziemnej, a to jest dramat obraz.
Pan Sprzedawca polecił Sony KD-55XE8096, a już najlepiej Sony KD-55XE8599 - Android, 120Hz i VA, tyle że to są już 4000zł :oops::-o
 
Do góry