TV 55' głównie do sportu do 3,5 tys

jasiek14

New member
Witam, poszukuje jak w temacie TV 55' używanego najczęściej do sportu oraz do Netflixa. Od czasu do czasu Xbox one, ale mało wymagające gry. Budżet 3000-3500. Podłączony będzie też dekoder CP oraz soundbar prawdopodobnie TCL Ray danz. Myślałem nad LG NANO86( minus matryc IPS) oraz Samsung q70 ( tutaj minus za brak DV i Dolby Atmos). Coś lepszego znajdę w tej cenie? A może jest coś tańszego bliżej 3 tys, gdzie też spełni oczekiwania. Pytanie jeszcze jedno czy do sportu tylko 120hz czy są jakieś dobre 60hz, które też dadzą radę ?
 

Petru23

Banned
2Nano ma wolna matrycę 120hz, także będzie praktycznie to samo, co na szybkiej 60hz.
Dla Ciebie najlepszy będzie panas 58hx800/810/820/830 jako opcja za 3k.
Najlepsze skalowanie bdb ruch, bdb kolory dzięki HCX. Znam forumowicza, który wtedy co ja kupil gx810 i wymienił na Sony xh90. Jego zdaniem ruch i skalowanie na panasie lepsze.

Q70 miałem a nawet dwa. Tak samo jak panasa, sony xh80. Samsung najsłabszy. Panas i sony dwa różne przeznaczenia. Pierwszy do właśnie sportu i filmów na wprost, sony do codziennego ogladania tv.

Aha. Gwoli ścisłości to panas hx od gx wiele się nie różni.

Ze 100hz to odpowiednio za 3600 49hx940 Panasonic jako topowy lcd na rynku, za 4k 55hx940 oraz 55xh90 sony oraz q80t Samsunga. Sony ma coś ruch skopany, Samsung brak DV. Panas na ips ale nie ma co Porównywać do nano.
Hx940 i Xh95 to najlepsze na rynku lcd.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
No nie wiem, ja lubię jak piłkarze biegają po żdźbłach trawy, a nie po zielonych "plackach".
 
Ostatnia edycja:

jasiek14

New member
A jaka jest różnica miedzi LG NANO863 a 867? Tylko ramka czy coś jeszcze ?
W media markt pojawił się Sony xh9005 za 3.7 tys warto dopłacić czy nie ma większej różnicy oprócz matryca VA?
 

Petru23

Banned
Do sportu najlepszy będzie
- LG 55Nano 863

Ktoś wziął ma warsztat te 120hz nano86, porównał z nano80 i wyszło, że różnicy praktycznie nie ma. Policzył, udokumentował i jakoś bardziej temu wierzę niż niebieskiej kalibracji.

Pomijając tryb Motion Pro, którego 49NANO803 nie miał, a który w 49NANO863 podnosi ostrość ruchu z 500 do 600 linii, ale kosztem niższej jasności i migotania, okazuje się, że pomimo zastosowania 120-hercowej matrycy różnica w ostrości ruchu w niemigoczących trybach układu TruMotion to zaledwie 50 (słownie: pięćdziesiąt) linii na korzyść modelu 49NANO863. Ta różnica mieści się niestety w granicach błędu pomiarowego. Testy „gołooczne” potwierdziły, że mecze piłki nożnej wyglądały na 49NANO863 w zasadzie tak samo dobrze jak na ekranie 49NANO803 – przynajmniej ja nie dostrzegłem istotnej różnicy.

Podobnie jak w 49NANO803, smużenie było małe i nie zauważyłem zjawiska brudnego ekranu (ang. dirty screen effect). Ponadto skuteczność usuwania przeplotu była identyczna jak w 49NANO803, czyli bardzo dobra.

Z kolei upłynnianie ruchu działało w zasadzie identycznie jak w LG 49NANO803.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wczoraj kilka osób z forum odebrało włąśnie Oled Nano 863.
Są bardzo zadowoleni.
Do tych warunków opisanych bardzo dobry model z kropkami kwantowymi i podświetleniem strefowym.
Teraz dodatkowo jest prezent - słuchawki bezprzewodowe za 400 zł gratis Plus pakiet dodatkowo.
 
Do góry