TV 55" do ok. 5000zł

Pandziałek

New member
Witam!
W ciągu najbliższych dni zamierzam kupić nowy telewizor. Nie mam pojęcia czy jest to dobry okres na taki zakup, po długich polowaniach natknąłem się na kilka promocji, zarezerwowałem Philipsa w dogodnej cenie w sklepie i teraz wzięło mnie na napisanie tematu na forum.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1, czasami 2, do 4 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasem z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać, w przyszłości może wisieć
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 37" 2008 seria 5(?)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, USB, WiFi, opcjonalny Ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna, UPC przez dekoder po HDMI, w przyszłości TV sat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? BD/DVD, konsole, dekoder UPC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ~6-8h do 10-12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia, która lepsza :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Informacyjne, z serialami, z filmami
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Zdecydowanie tak (Youtube)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, raz lub dwa razy w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Od popołudnia do nocy
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali i więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Długa zmiana kanałów, ghosting, słaba czerń, smużenie, powolne działanie interfejsu
19. Preferencje co do marki? Philips, od biedy może być Samsung lub Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Obejdzie się bez, jak będzie to też sie nie pogniewam. Obojętnie jakie i tak nie bedzie czesto wykorzystywane.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok 4800 max. 5200zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej nie

Moje typy: Philips 55pfs8109, Philips 55pus7150/70
Zakochałem się w Philipsie 55pfs8109. Jedynie martwi mnie brak technologii 4K. Telewizor ma mi posłużyć na najbliższe 5 lat. Zastanawiałem się też nad Philipsem 55pus7170 (ze względu na 3 stronny Ambiligt, 4K i nowszy Android), ale z tego co obiło mi się o uszy to ma gorszą matryce (chyba 50Hz), lecz jest to do zweryfikowania. Ogólem jestem zwolennikiem Philipsa, ze względu na stylistyke i Ambilight i dość dobrą jakość do ceny. Oba telewizory mam w podobnej cenie w jednym z marketów i właśnie nad tymi dwoma głównie się zastanawiam. Z chęcią przyjmę również inne propozycje ;).

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków brałbym oczywiście PFS8109 z matrycą natywną 100Hz.
Jest w extra cenie i to z kalibracja profesjonalna gratis dla członków niebieskich forum.
 

Stefek79

New member
Witam , ja posiadam philips 48PFS8109 jestem mocno z niego zadowolony, i jestem troche zdziwiony co niekturymi opiniami ze tv sie zawiesz itd... Ja nie uswiadczylem niczego, tv. powiesilem odpalilem i tak chodzi juz pare miesiecy . Obraz żyleta mimo braku kalibracji ktorej poszukuje ... Ambilight super ,plus opcja hue (mam zamiar rozbudowac , przeciagnac ambi na caly pokoj . Ze smart opcji i tak nie kożystam chodz sa banalnie latwe w opsludze .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo dużo osób wpisuje słysząc jedynie plotki. Ci co mają w zdecydowanej większości są zachwyceni.
 

Pandziałek

New member
Do tych warunków brałbym oczywiście PFS8109 z matrycą natywną 100Hz.
Jest w extra cenie i to z kalibracja profesjonalna gratis dla członków niebieskich forum.
Dzięki za odpowiedź, bardzo cenię Twoje zdanie Kiki ;). A jaka jest to cena i o co chodzi z "niebieskimi" na forum (możesz odpisać na PW jeżeli jest to nieodpowiednie pytanie na forum)?
Nie ukrywam, ze chciałem wziąć pół telewizora za gotówkę, połowę za raty dlatego ratują mnie sieciowe sklepy w tym przypadku.

Witam , ja posiadam philips 48PFS8109 jestem mocno z niego zadowolony, i jestem troche zdziwiony co niekturymi opiniami ze tv sie zawiesz itd... Ja nie uswiadczylem niczego, tv. powiesilem odpalilem i tak chodzi juz pare miesiecy . Obraz żyleta mimo braku kalibracji ktorej poszukuje ... Ambilight super ,plus opcja hue (mam zamiar rozbudowac , przeciagnac ambi na caly pokoj . Ze smart opcji i tak nie kożystam chodz sa banalnie latwe w opsludze .
Dziękuję również za odpowiedź. Właśnie te opinie mnie trochę zmartwiły, pobawiłem się chwile telewizorem i rzeczywiście, interfejs nie działa aż tak super płynnie (w końcu proces 4 rdzenie na pokładzie, więc można by było się czegoś lepszego spodziewać). W samym obrazie nie zauważyłem zupełnie nic co by mnie od niego odepchnęło.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu PFS8109? W jaki sposób mogę sprawdzić matrycę (mam nadzieję, że wszystkie modele mają natywne 100Hz)?


Jeszcze pytanie mam 4 krótkie pytania...
1. Jaki uchwyt wybrać do tego modelu? Jeszcze dzisiaj na jednym z serwisów jest uchwyt OmniMount (OC80FM Full Motion 37-63"), do 37kg oraz z standardem VESA: 200x200 do 600x400. Wiem, że w takim wypadku do innego telewizora odrębnej marki by pasował, lecz tutaj chodzi o to, by Ambilight dobrze wyglądał na ścianie przy takim uchwycie. Producent zaleca jeden z modeli Vogel, lecz jest on zupełnie poza moim budżetem.

2. Czy fabrycznie pilot do telewizora jest biały, czy po prostu dali mi w sklepie do obsługi byle jaki tylko Philipsa?

3. Czy w zestawie standardowo powinny znajdować się 2 pary okularów do 3D?

4. Jest jakaś możliwość ustawienia programowalnych przycisków na pilocie? Chciałbym timer od automatycznego wyłączania ustawić na pilocie (tak żeby było wygodniej), tak jak kiedyś miałem taką możliwość za pomocą przycisku w 10 letnim Samsungu.


Zastanawiałem się też czy może nie poczekać jeszcze ok. roku na model PUS7600, pamiętam, że jak PFS8109 wchodził we wrześniu 2014 do też kosztował w okolicach 8000zł, a dzisiaj cena oscyluje około 5000zł. Co prawda nie ma gwarancji że ten nowszy model tak potanieje, ale czy jest szansa?

Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową pomoc ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uchwyt musi być specjalnie przycięty inaczej zasłania ledy.
Seria 8209 ma biały
Okulary 2 szt - masz na stronie Philipsa.
Pilot nie ma takiej możliwości.
Ile potanieje - tego nie wie dziś nikt.
 

Pandziałek

New member
Uchwyt musi być specjalnie przycięty inaczej zasłania ledy.
Seria 8209 ma biały
Okulary 2 szt - masz na stronie Philipsa.
Pilot nie ma takiej możliwości.
Ile potanieje - tego nie wie dziś nikt.
Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi. Biały pilot nie podchodził mi, myślałem, że może tak ta seria "premium" ma, w koncu TV srebrny to nawet bardziej by pasowało.
Dokładnie chodzi mi o uchwyt OmniMount z ibooda, na youtube pokazują jak wygląda montaz Samsunga, wystarczy wpisać "OC80FM Features & Installation" (nie moge wklejać linków) wydaje sie dosc waski, i cena tez calkiem dobra, dlatego tez pytam :).
 

Pandziałek

New member
Bardzo dobry uchwyt ale też musisz go przyciąć.

Kiki, a także reszta. Jeżeli się orientujecie 240zł z wysyłką właśnie za ten model (OmniMount OC80FM Full Motion 37-63"), czy jest to dobra cena? W Internecie ciężko coś znaleźć z tej firmy na naszym rynku. Może ktoś posiada uchwyt tej firmy i jest w stanie coś wiecej powiedzieć?
 

Stefek79

New member
Uchwyt ścienny ARKAS Xenic LEW 250T - Arkas za 498,99 zł | Elektronika empik.com. Ja mam taki uchwyt i jestem z niego dosc zadowolony , wszak nie jest tak wygodny w opsludze jak pokazuja to na filmikach ale daje mozliwosc nachylenia tv gora/dol co robi go wyjatkowym dla mnie . Po seansie filmowym podnosze go tam gdzie moj maly synek ( diabelek ) nie dostaje i z glowy :p
Pilot jest bialy z metalowa obwodka do okola , tez mie to na poczatku troche razilo ale z czasem zmienilem zdanie ... Jest naprawde wyszukany trzyma sie go swietnie metal nadaje uczucia trwalosci i solidnosci a bialy kolor podnosi walory estetyczne , bo mimo watpliwosci nie widac na nim brudu czy tlustch lapek mojego synka .

ps . nic nie musialem przycinac przy uchwycie jest umieszczony na dystansach ktore sa w zestawie chyba nawet dwa rodzaje .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz kupić CV 21 ale musisz też przyciąć.
Firma jest znakomita, ale sprawdź bo dolna część może przysłaniać ambilight.
 
Do góry