TV 55" do filmów i seriali

athramp

New member
Cześć, w lutym tego roku zakupiłem telewizor do sypialni Samsung UE40J6240, który miał być powieszony, niestety 'tymczasowo' stał na komodzie i po dwóch miesiącach, przy harcach, mu się upadło. Liczyłem, że żyje, niestety poszła matryca, więc praktycznie telewizor do śmieci, choć ciągle jego truchło stoi w salonie, czekając na magiczne ozdrowienie.

Teraz, nauczony historią sypialnianego telewizora, szukam innego do salonu - tym razem od razu zawieszę go na ścianie... Potrzebuję pomocy w wyborze modelu, który spełni moje oczekiwania - przyznam, że upadek samsunga nie zabolał tak bardzo, ponieważ przy ciemniejszych scenach odnotowywałem smużenie, co mnie irytowało. Czytałem wiele recenzji telewizorów 55 calowych, jednak, niezależnie od ich ceny, zawsze było coś za coś, a to dobra czerń, ale kontrast słaby, super kolory, ale wysoki input lag.

Zniechęciłem się trochę do Samsungów, skłaniałbym się ku Sony, chociaż przeczytałem też parę tematów o nich (np. XE85, XE90) i też wypadają różnie.

Co do ceny, ciężko mi ustalić ile tak naprawdę trzeba wydać, żeby dostać porządny telewizor, głównie do oglądania filmów i seriali, okazjonalnie pogranie na konsoli.

Liczę na pomoc doświadczonych forumowiczów!

Pozdrawiam,
Ath

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?: prostopadle do telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor?: nie mam obecnie telewizora, będzie to pierwszy telewizor w salonie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: dobra czerń, ostrość
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: -
10. Jakie urządzenia?: -
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: 3-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: tak, od święta, ale wysoki input lag będzie przeszkadzał
16. Preferencje co do marki?: brak
17. Preferencje co do wielkości?: 50-60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: smużenie, wysoki input lag
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: 7-8k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: będzie to pierwszy telewizor
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: jeśli okaże się, że się sprawdzi i dobrze działa, to netflix może być często używany do oglądania seriali


 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej otrzymasz best of the best - czyli Oled 55POS9002 Philipsa w specjalnym pakiecie dla niebieskich członków forum.
Niebieski, czyli musisz być zalogowany w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...kowej-ofercie-i-to-z-pakietem-specjalnym.html
A tu masz ofertę specjalną.
To obecnie najlepsza oferta w Europie - trwa do wyczerpania zapasów.
A wyniki są rewelacyjne:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html
 

athramp

New member
Dzięki, wygląda na dobry telewizor. Chociaż im więcej czytam, tym bardziej myślę, że przy odległości 4m 55 cali to może być za mało. Może warto jednak 65? Są jakieś polecane modele w tej wielkości?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu jest amilight, więc daje wrażenie że jest większy kilka cali niż jest w rzeczywistości.
 

athramp

New member
Ambilight chyba nie polepszy rozdzielczości :) a przy tej odległości, to mogę nawet 4k nie docenić. Może zapowiadają się jakieś ciekawe OLEDy 65 cali?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledy 65" 4K są już w sprzedaży i kosztują 13.999 zł
A z Twoim przedziałem kasy nie wystarczy.
Ale wystarczy na LCD 65"
- Philips 65pus7101 za 6999 zł
- Panasonic 65 EX780 za 8499 zł
- TCL 65C70 za 5499 zł
- Philips 65PUS6521 za 6099 zł
- TCL 65X2 za 6999 zł
- Sony 65 XE8505 za 7899 zł
 
Do góry