TV 55 do 5000 zł (filmy i ps4pro)

Dziki_Kojot

New member
Witam wszystkich:)

w grudniu planuję zakup TV, jestem już po paru wizytach w lokalnych sklepach AGD i kiedy wydaje mi się, że znalazłem ten jedyny właściwy dla mnie to okazuje się, że jednak nie bo posiada jakiśtam szkopuł. W związku z powyższym zwracam się do Was z prośbą o radę, bo mimo że trochę poczytałem to wydaje mi się że sprzedawcy ze sklepów RTV nadal wodzą mnie za nos :/

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,20 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Średnie
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam żadnego
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4k, HDR, 100 hz (wszystko co konieczne do zadowalającego oglądania filmów i korzystania z ps 4 pro)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sygnał internetowy
10 .Jakie urządzenia ? ps 4 pro
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? bardzo rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Netflix i youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok 20-30%
16. Preferencje co do marki? Sony, Panasonic
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? pikseloza przy dynamicznych ruchach na ekranie, słabe kolory(a w szczególności czerń)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko, chciałbym wymieniać nie częściej niż na 7 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? praktycznie codziennie

Akutalnie faworytem były Soniacze a dokładnie to następujące modele 55XD7005, 55XD8005 i 55XD8505. Wg doradców ze sklepów ten ostatni jest dla mnie najlepszy bo ma szybką matryce (co ma mieć znaczenie przy korzystaniu z konsoli), ale niestety jest to matryca IPS przez co czerń wypada kiepsko. Dodam, że tv oglądamy zawsze przy jakimś świetle, więc nie wiem dużą różnice mi robi to czy jest to matryca VA czy IPS.

A jak Wy sądzicie? Bardzo Was proszę o radę.

Pozdrawiam serdecznie
 

polaris20

New member
Też cały czas bije się z myślami co wybrać samsung vs sony. Pewnie dawno już zdecydowałbym się na Samsunga gdyby nie wzmianki o słabym wykonaniu co wpływa na dostający się kurz pod matrycę. Będąc w MediaMArkt przyjrzałem się dokładnie KS7000 i no co tu mówić za te pieniądze powinno być lepiej. W Sony martwi mnie tylko ten inputlag no i słaba czerń, wprawdzie mogę zapalić małe światło ale czasami fajnie byłoby się poczuć jak w kinie. No i co tu robić.....
 

Dziki_Kojot

New member
ten input lag wydaje się być nie taki zły, co do czerni to też sie tego obawiam, no i pozostaje kwestia hdr, czy faktycznie w soniaczach wygląda to przyzwoicie. Polaris20 a jaki jest Twój aktualny faworyt??
 

polaris20

New member
aktualnie Sony 55XD8005 i 55XD8505 kupuję tv raz na 5 lat i więcej więc chciałbym żeby był dobrze złożony :). Pewnie kupiłbym już dawno ale okazało się że w obecnej meblościance brakuje 6 cm żeby upchać 55 cali dlatego najpierw muszę znaleźć majstra który mi to poszerzy :)
 

Dziki_Kojot

New member
Sony ma zdecydowanie większe możliwości, lepsze wyposażenie i bardzo dobre skalowanie obrazu.
Zaloguj się w klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Masz jeszcze kalibrację gratis.

Kiki, a powiedz proszę jak to jest z tą czernią w tych TV? sporo korzystami wieczorami i nocami ale zawsze przy jakimś dodatkowym źródle światła, a teraz planujemy zamontować za tv podświetlenie LEDowe. Dodatkowo jak sądzisz czy 8 bitowa matryca i średnia jasność uniemożliwi zadowalające korzystanie z HDRu?

Polaris, mi najbliżej do 55XD8505 ale jest jeszcze opcja na tv z 2015 roku tj 55x8509c, i ciągle się waham - co prawda przedłużający się remont umożliwia odłożenie decyzji w czasie ale w końcu trzeba bedzie jakaś decyzję podjąć ;)
 

polaris20

New member
Hehe mam to samo rzadko bywam w domu więc nie ma wielkiego ciśnienia a do tego już tak mam, że jak coś kupuję muszę się dłuuugo zastanowić :). Powiem Ci ze swoich obserwacji przeczytaniu wielu artykułów testów itp itd... Nie ma TV idealnego w naszym budżecie (4k, UHD 55'), trzeba wybrać mniejsze zło w przypadku Sony jest to czerń. Co do ledów dzięki za pomysł :) Na pewno zastosuję u siebie ze ściemniaczem ofkors na pilocik
 

Dziki_Kojot

New member
Hehe mam to samo rzadko bywam w domu więc nie ma wielkiego ciśnienia a do tego już tak mam, że jak coś kupuję muszę się dłuuugo zastanowić :). Powiem Ci ze swoich obserwacji przeczytaniu wielu artykułów testów itp itd... Nie ma TV idealnego w naszym budżecie (4k, UHD 55'), trzeba wybrać mniejsze zło w przypadku Sony jest to czerń. Co do ledów dzięki za pomysł :) Na pewno zastosuję u siebie ze ściemniaczem ofkors na pilocik

zakup telewizora to nie jest trudna rzecz, pod warunkiem że ma się nieograniczony budżet;) co do LEDów to cieszę się, że pomysł się spodobał - myśle że w ten sposób jakoś da radę zaradzić na tę czerń. Daj znać jak już dokonasz zakupu, byś mógł się podzielić wrażeniami:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z czernią jest normalnie, różnice powstają minimalne. Jeśli różnica ceny byłaby 300 zł to ok. I wybierałbym model 4K, 100Hz, HDR, VP9.
 
Do góry