TV 55'' do 5-6 tys. głównie do filmów

Pawloch

New member
Cześć, znajomy mnie poprosił o pomoc przy wyborze nowego telewizora. Głównie ogląda filmy i seriale, czasami gra na konsoli. Budżet najchętniej około 5 tysięcy, ewentualnie do 6 tysięcy jak będzie naprawdę warto dołożyć.

Ma na oku Philipsa 55OLED854/12 - teraz kosztuje niby około 6000 zł w mniej znanych sklepach (korzystaliście i polecacie któryś z tych sklepów? audioplaza.pl ; prestigetv.pl ; sklep.audiocolor.pl), a w Media Markt 7000 zł, ale dostał cynk od typa ze sklepu, że będzie niedługo promocja i będzie za 5500 zł. I główne pytanie jest takie, czy w takiej kwocie (jeśli się potwierdzi to 5,5k) znajdzie się coś lepszego od tego Philipsa?

Drugie pytanie, to jeżeli nie pojawi się promocja, to jaki telewizor warto wybrać w takim przedziale cenowym?

Tutaj jego odpowiedź na podstawowe pytania:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3/3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem:2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: stać
6. Jak słońce świeci w pokoju: od boku względem telewizora + oglądam wieczorem
7. Jaki masz obecnie: Lg 43um7600plb
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: netflixa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: wifi
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: playstation
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: 1-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą:nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: seriale netflix/hbo
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: czasem yt, oprócz tego tylko platformy netflix hbo
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: ps4 może kiedyś 5
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: oglądam tylko wieczorami, gram czasem w dzień
17. Preferencje co do wielkości: 55cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: jak dźwięk skacze i dialogi są ciche a muzyka głośna, za ostry obraz który aż tworzy sztuczność, jak zbyt razi oczy
19. Preferencje co do marki: nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D: nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: max5/6 tys
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu: raczej nie (mój przypis: ale jakby był jakiś fajny TV u Kikiego z kalibracją w pakiecie, to bym go namówił do zrobienia kalibracji ;))
23. Jakie będzie źródło dźwięku? Z telewizora, nie mam zew głośników

Z góry dzięki za pomoc :)
 

Pawloch

New member
Przede wszystkim przy tej odległości warto wybrać 65 cali ponieważ 55 po tygodniu będzie maleństwem.

Dopytałem ich o rozmiar i mają się zastanowić, ale wiem, że obecnie uważali 65 cali za zbyt duże (plus nie wiedzą, czy im się zmieści w tym miejscu, które mają przeznaczone na telewizor).
I ja to trochę rozumiem, sam mam 55 cali, siedzę 3m od ekranu i jest wystarczająco duży.
Jak wszystko pomierzą i mi dadzą odpowiedź to tutaj doprecyzuję, ale myślę, że trzeba rozważać 55 cali jednak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też wskazywałbym na 65".
Jeśli wolą 55" to mają najlepsza jakość Oled TV :
- Philips 55Oled 855 lub 805 za 5999 zł plus Hue ( 499 zł) zestaw gratis
- LG 55CX za 5399 plus słuchawki za 799 zł gratis
- Toshiba 55X98 za 4500 zł plus soundbar gratis
- LG 55BX za 4499 zł
- Philips 55Oled754 za 4599 zł

LCD
- Sony 55XH9505 za 4799 zł
- Samsung 55Q80 za 5699 zł
- Philips 55PU9435 za 4399 zł
Dla niebieskich do każdego masz pakiet gratisów dodatkowo.
 

Pawloch

New member
Też wskazywałbym na 65".
Jeśli wolą 55" to mają najlepsza jakość Oled TV :
- Philips 55Oled 855 lub 805 za 5999 zł plus Hue ( 499 zł) zestaw gratis
- LG 55CX za 5399 plus słuchawki za 799 zł gratis
- Toshiba 55X98 za 4500 zł plus soundbar gratis
- LG 55BX za 4499 zł
- Philips 55Oled754 za 4599 zł

LCD
- Sony 55XH9505 za 4799 zł
- Samsung 55Q80 za 5699 zł
- Philips 55PU9435 za 4399 zł
Dla niebieskich do każdego masz pakiet gratisów dodatkowo.

Dzięki wielkie! Przekazałem ofertę znajomemu :) Mam jeszcze tylko kilka pytań.

Doprecyzowałem i mają 3 metry odległości od ekranu i chcą max 55'' (ja mam 2,8m od TV i 55'' i powiedzieli, że to dla nich już bardzo duży TV).

Mam pytanie o numerację Philipsów, bo się nie orientuję, który numerek odpowiada za model, a który oznacza tylko różnicę w podstawce :)
855 od 805 różni się tylko podstawką (tak jak 854 od 804), a 854 i 855 to modele z różnych okresów, czy coś mylę?

Jaka jest różnica między 855 a 854? 855 jest nowszy? Który z nich jest lepszy? Czym się różnią? Nie mogę w necie znaleźć żadnego rozsądnego porównania jakościowego (tylko tabelka z cechami, z której niewiele wynika i są często niekompletne).
 

SDman

Banned
Cześć, znajomy mnie poprosił o pomoc przy wyborze nowego telewizora. Głównie ogląda filmy i seriale, czasami gra na konsoli. Budżet najchętniej około 5 tysięcy, ewentualnie do 6 tysięcy jak będzie naprawdę warto dołożyć.
Obecnie bardzo dobrą ofertą jest Sony XH9505, to najwyższy model LCD, ma powłokę antyrefleksyjną i poradzi sobie lepiej od OLED`a w dzień.
Ma na chwilę obecną stabilną cenę, Philips sztucznie podniósł cenę na modele 2019 czyli 804 i 854
Można było je kupić w tzw. dwuzakupie + - 4800-4900.
Modele tegoroczne 805 i 855 wydają się "lepsze" chociażby ze względu, że można przed ekranem postawić soundbar nie zasłaniając ekranu.

Przy decydowaniu się na technologię OLED trzeba wiedzieć jakie ma wady :!:
https://www.youtube.com/watch?v=oQ1GIOEF46A&t=3s

Przy "większym -stabilnym portfelu" można sobie co 3-4 lata wymieniać jakby się coś przytrafiło.
Wracając do modelu Sony XH9505 najlepiej zakupić go w X-kom gdyby nie odpowiadał firma sama odbierze od Ciebie TV na własny koszt.
Polecam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dużo prawdy, ale wybrałbym do potrzeb jednak Oleda .
Przypomnij się po zakupie dostaniesz dodatkowe info o dodatykowym zabezpieczeniu . Mam oleda i nie mam żadnych powidoków.
 

SDman

Banned
Staram się od 11 miesięcy samą prawdę pisać :).
Philips OLED to bardzo dobry wybór tylko trzeba poczekać na spadek ceny. Prośbą jeszcze aby poprawili z wbudowanego odtwarzacza odtwarzanie m2ts bo nie wszystkie remux`y odtwarza. Każda inna marka to potrafi.
 

Pawloch

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi i uwagi :) Rzeczywiście chyba do tych potrzeb lepszy OLED, tak jak napisał Kiki - głównie oglądanie wieczorem i w większości filmy.

Czyli rozumiem, że 855 od 805 różni się tylko podstawką (tak jak 854 od 804), a 854 i 855 to modele z różnych okresów.

Jaka jest różnica między 855 a 854 (oprócz tego, że 855 jest nowszy i ma wyższą podstawkę, przez co łatwiej postawić soundbar z tego co zrozumiałem z poprzednich wpisów)?
Który z nich jest lepszy? Czym się różnią? Nie mogę w necie znaleźć żadnego rozsądnego porównania jakościowego (tylko tabelka z cechami, z której niewiele wynika i są często niekompletne).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled 855 ma dodatkowe zabezpieczenia. Ma wyższy procesor, szybszą obróbkę.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich i to z pakietem dodatkowo.
PLus Zestaw Hue gratis.
Plus soundbar za pół ceny.
 
Do góry