TV 55" do 4tys PLN

WojciszPL

New member
Cześć,

Piszę ponownie bo postawiliśmy z Żoną zwiększyć budżet.

Cześć,

Poprzednim razem pomogliście mi kupić sprzęt, wiec tym razem również chciałbym zdać się na Wasze doświadczenie i wiedzę.
Mój obecny TV to Panasonic 39 E6E, ogólnie jestem z TV zadowolony, jest elegancki, niezła czerń, tylko wkurza mnie trochę jego smużenie i eksplorator dysków USB..

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost, rzadko może być z kąta (imprezy, itp)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? docelowo wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno od lewej strony patrząc na telewizor. Na wschodzie.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic LED 39 E6E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobre wsparcie plików z USB (x264, x265),dobra czerń, brak smużenia,UHD , hdr
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? netia, może netflix
10.Jakie urządzenia ? dysk zewnętrzny z plikami x264, x265
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, seriale HBO
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? youtube, netflix
15.Czy zamierzasz grać w gry? Mam w planach zakup Xbox w przyszlym roku, ale raczej okazyjnie
16.Preferencje co do marki ? myślałem nad Panasonic, Samsung, TCL
17.Preferencje co do wielkości ? 55 lub więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, zawiechy, brak wsparcie formatów dla plików z USB
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnie,wieczór, noc
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? absolutne max. 4tys, najlepiej do 3tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

Widzieliśmy Panasonica 58 EX700 i czerń wydaje sie super, tylko zauważyłem artefakty przy upłynniaczu. Myślimy jeszcze nad Samsungiem MU 7002.
Co będzie lepsze?
Kiki jaka oferta ?

Pozdrawiam
Wojtek
 

WojciszPL

New member
Na samplu z filmu Elizjum w 4K (HEVC) przy ustawieniach upłynniacza srednie lub max był artefakty, np przy napisach które leciały po ekranie na tle drzew. przy wyłączyonej i minimum bylo ok.

w jakiej cenie go widziałeś?
 

Yacko

Member
Na samplu z filmu Elizjum w 4K (HEVC) przy ustawieniach upłynniacza srednie lub max był artefakty, np przy napisach które leciały po ekranie na tle drzew. przy wyłączyonej i minimum bylo ok.

w jakiej cenie go widziałeś?

Ja testowałem na minimalnym na materiale z bardzo szybkim ruchem białego obiektu na czarnej planszy - było nieźle. Cena za 58 3999 o ile dobrze pamiętam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz :
Samsunga 55MU7002 za 4299 zł z kalibracją
Philips 55PUS7502 za 4299 zł z kalibracją
Sony 55XE8505 za 4499 zł z kalibracją
LG55Sj850 za 4299 zł
Philips 55PUS7101 za 3999 zł
To są modele z matrycą 100Hz


Z matryca 50Hz masz znacznie lepsze modele pod każdym względem niż Panasonic :
TCL 55X2 Xess Qled za 4499 zł z kalibracją i z pilotem
Sony 55XE7005
Philips 55PUS6401 za 2950 zł
 
Do góry