TV 55'' do 4500zł

bojas1

New member
Witajcie,

Poszukuję odpowiedniego telewizora dla siebie, a nie do końca odnajduję się w gąszczu symboliki. Proszę o Waszą pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac/wisieć - nie ma problemu ani z tym ani z tym
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od strony południowej więc słońca praktycznie brak. Okna po lewej stronie tv w odległości jakiś 3m
7. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy:)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie wiem jak to wygląda obecnie w przypadku systemów operacyjnych, ale chciałbym możliwie najlepszą współpracę z telefonem, laptopem i nośnikami zewnętrznymi. Do tego planowałem zakupić konsolę w przyszłości - może to pogodzić poprzez androidtv i gry z tego źródła?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka w HD + filmy z internetu i laptopa
10. Jakie urządzenia? laptop, pc, xbox w przyszłości
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio wyjdzie około 4h. Z czego ze 2 sobie coś tam na nim gra z tv - od czasu do czasu ktoś zerknie. Głównie chciałbym go wykorzystywać do filmów z laptopa/pendrive itp.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy z nosników zewnętrznych
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Xbox w przyszłości + gry z tv. Od czasu do czasu.
16. Preferencje co do marki? samsung panasonic philips
17. Preferencje co do wielkości ? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? mam tv kineskopowy więc nie znam bolączek obecnych tv.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór/noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 4500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Mi to obojętne, dziewczyna się uparła, że chciałaby obejrzeć od czasu do czasu coś w 3D.

Podsumowując:
Chciałbym aby to było moje centrum rozrywki na którym w głównej mierze będę oglądał filmy w jakości minimum fullHD z laptopa czy też z wbudowanej przeglądarki. Dodatkowo chciałbym od czasu do czasu umilić sobie czas przez zapuszczenie jakiejś gierki.

Mam swoje typy:
philips 55pus7150 -
ze względu na fajny bajer jakim jest Ambilight
samsung ue55ju6800 - ze względu na nanokryształy - wyczytałem też, że ma gorszą matrycę od wersji 50cali - proszę zatem o opinie. No i brak 3D

Kwota jaką posiadam to 4500 - i jest to maksimum. Początkowo chciałem przeznaczyć na zakup około 3000zł. I tak dokładam po trochu i już wyszło 4500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale chcesz modele 50HZ czy 100Hz?
Sprawdź proszę w klasie cenowej najnowszy model Philipsa 55PUS6561 .Jak będziesz niebieski - mieścisz się w klasie cenowej i to z kalibracją.
Model ma 4K, matrycę 100 Hz, Ambilight potrójny, HDR, Android który będzie miał update do 6,0, KODI, MxPlayer, CHromecast, Multiroom.
 

bojas1

New member
Jasne, że bardziej interesowałaby mnie matryca 100Hz, ale wszystko zależy od tego czy się zmieszczę w budżecie.

Ten Philips ciekawy bardzo. Jednakże po przeliczeniu wszystkiego wydaje się wychodzić trochę za drogo. Może jakaś alternatywa tak do 4000?

Wtedy ewentualnie podejmę decyzję czy warto dopłacić.

Dodatkowo: czy ten Ambilight rzeczywiście poprawia doznania podczas oglądania tv czy po prostu tylko bajer?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight bardzo zmienia dotychczasowe postrzeganie obrazu.
DO 4 tyś 4K i 100Hz masz TCLa 58S7806, TCLa 55S7906.
Bardzo dobre modele.
 

bojas1

New member
Ostatecznie zakupiłem Philipa 6561.

Jestem z niego bardzo zadowolony. O coś takiego mi chodziło - tv w połączeniu z adnroidem daje bardzo duże możliwości.

Jedyne co jest na minus - to czerń i kontrast. W nocy szczególnie to widać. Najgorzej jak głównym bohaterem jest Murzyn i biega w nocy po lesie - nic nie widać. Być może wina kalibracji/ustawień - nie ruszałem jeszcze nic.
 

Adamus78

New member
czyli wynika z tego że Ambilight to tylko bajer i zbytnio nie poprawia odczucia lepszego kontrastu, szkoda

Mnie też kusi ten ambilight więc się zastanawiam czy aby nie dołożyć i kupić 6561. Natomiast czym więcej na to patrze i oglądam to chyba Ambilight poza optycznym wrażeniem powiększenia ekranu nie wiele daje, majac na uwadze ile trzeba do tego bajeru dopłacić zastanawiam się czy jest sens.
Na co bym bardziej poszedł to Android :)

Tak skłaniam się ku TCL polecanych przez Kiki-ego.
 

proloko

New member
Polecam popatrzeć trochę na 6561 przed zakupem, miałem okazje spędzić z nim kilka godzin i faktycznie czarny mocno wyblakły rzuca się w oczy, da się do tego przyzwyczaić i nadal się zastanawiam nad finalnym zakupem owego, aczkolwiek ten jeden mankament trochę razi.
 

Adamus78

New member
Znalazłem jeszcze w Euro AGD modele z poprzedniego roku 6550. Ciekawe jak bardzo są zajechane i ile zejdą od ceny sklepowej.
 

uwencjusz

New member
Powiem szczerze, że jak tylko zacząłem szukać dla siebie TV czyli od około jakiegoś miesiąca i zobaczyłem Ambi w philipsie to się zakochałem. Jednak wraz z upływem czasu gdy zacząłem śledzić wątki dotyczące matryc oraz idąc po rozum do głowy bo w końcu najważniejszy jest obraz zakup philipsa się niestety oddala
 

proloko

New member
Modele z poprzedniego roku, miały naprawdę duże problemy ze stabilnością androida więc, nie pchał bym się w ten wybór tak bardzo.
 

Adamus78

New member
Model PFT 6550 to model fullhd, a model PUS6561 to model 4K.

Dokładnie. Akurat jak dla mnie nie ma to znaczenia.
Bardziej zależy mi na Android i Kodi.
Ambilight mogło by cieszyć moje oko czemu nie lecz na 55` nie mam kasy więc szczypie się czy aby na 49`6561 nie dołożyć. Tutaj boli mnie tylko mały ekran ponieważ mam jakieś 2,8 metra od TV.

Gdyby TCL proponowane przez kiki-eego 55S7906 / 58S7806 miały Android to wybór byłby prosty. Tak czuje się trochę zagubiony i chciałbym złapać dwie sroki na raz :).

Chyba że polecicie coś na Andku klasą odpowiadającą tym TCL do kwoty max 3500zł a najchętniej te kilka stówek mniej :).

@proloko tak też czytałem o problemach z Andkiem na 6550 i to też pcha mnie w modele z tego roku, szkoda że tylko ceny są o jakiś 1k większe :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Philipsa 55PFT6510 - po aktualizacji gra bardzo dobrze.
Na wszystkie modele jak będziesz niebieski masz specjalną cenę z kalibracją.
 

uwencjusz

New member
Zerknij sobie na Sony KDL-50W755C. Wczoraj oglądałem go w MM, chyba najlepiej ze wszystkich odtwarzał SD i HD, które na wielu TV wyglądało niestety koszmarnie. Gość w sklepie sam otwarcie powiedział, że muszą puszczać demówki bo przy sygnale naziemnym cyfrowym nic by nie sprzedali.

Z ciekawości spędziłem też trochę czasu przy TCL i tam odpalony film w FHD na Youtube (jakiś z łączynaspiłka) z odległości ok 1m też nie wyglądał cudownie.
System nie zbyt płynny, Pilot działał z długim opóźnieniem, przywieszał się na chwilę, po czym przeskakiwał o kilka pozycji. Trochę się zawiodłem..., ale jak będę mieć okazję to jeszcze go potestuje z własnym materiałem.
Tak więc póki co najlepsze wrażenie na mnie zrobił właśnie Sony, ale to tylko takie moje wrażenie, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.
 

Adamus78

New member
Masz Philipsa 55PFT6510 - po aktualizacji gra bardzo dobrze.
Na wszystkie modele jak będziesz niebieski masz specjalną cenę z kalibracją.

No tak to też jest opcja.

Trzymając się Philipsa co sądzicie o 49PUS7170/12 ? i który jest lepszy Philips 5PFT6510 czy 7170 ?

kurcze muszę coś kupić bo bez TV będę musiał z żoną rozmawiać :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze jestem za wielkością ekranu.
Czyli brałbym 55" i obydwa są extra.
Promo jest na 55PUS7100 z kalibracją.
 

bojas1

New member
Adamus78 napisał:
Ambilight mogło by cieszyć moje oko czemu nie lecz na 55` nie mam kasy więc szczypie się czy aby na 49`6561 nie dołożyć. Tutaj boli mnie tylko mały ekran ponieważ mam jakieś 2,8 metra od TV.

Moim zdaniem warto dopłacić - wiem, że czasami nie ma z czego, ale w moim przypadku brałem na raty coby wyrobić sobie jakąś historię kredytową. Płacę 117zł miesięcznie co nie ogranicza w jakimś ogromnym stopniu mojego budżetu. W przypadku jakbyś kupił 49cali to rata wyniesie około 80zł. Dla mnie interes warty dodania 37zł na miesiąc:) Oglądając teraz mecz z 2,5m na 55 calach widzę twarze zawodników:)

Tak jak kolega kiki pisze: myślę, że najważniejszym aspektem w odbiorze obrazu w TV jest jego wielkość. Sam bym dorzucił coś do większego modelu, ale przepaść cenowa jest już zbyt duża.
 
Do góry