TV 55" do 4.000zł

Makelele

New member
Witam.
Przyszedł czas zakupu nowego tv, przeglądam różne modele już jakiś czas i dalej nie jestem pewny który model wybrać. Dlatego postanowiłem Was zapytać który z podanych przeze mnie modeli jest najlepszą opcją ewentualnie napiszcie swoje propozycje.
Moje typy na ten czas nie koniecznie w takich kolejnościach to:
- PHILIPS 55PUS7502
- SAMSUNG UE55MU7002T
- SONY 55XE8505
- LG 55SJ800V

Zakup telewizora mogę przełożyć na 1-2msc później.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Nie przewiduję siedzenia pod większym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? na przeciwko tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? PHILIPS 47PFL8404H/12
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? w miarę niski input lag, wifi, smart tv, cienka najlepiej czarna ramka ale może być też srebrna.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? Telewizja kablowa, PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5 dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Przydałaby się matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie, jedynie YouTube
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? Sporadcznie w weekendy do 4godz
16. Preferencje co do marki? Samsung, Philips, Sony
17. Preferencje co do wielkości? FHD - 50", UHD - 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlenie, słaba czerń
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4.000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D Nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dobre modele do potrzeb:
- Philips 55PUS7502 za 3999 zł
- Samsung 55MU7002 za 3999 zł
- SOny 55XE8505 za 3999 zł
- LG 55SJ850 za 3999 zł
- TCL 55X2 za 4299 zł
- Oled LG 55G910 za 4199 zł
 

Makelele

New member
Curved odpada, a TCL nie podoba mi się z wyglądu szczególnie ten dół. Najbardziej byłem za 55PUS7502 ale dużo osób pisze o artefaktach oglądając mecze i teraz nie wiem który wybór będzie najlepszy.
 

latonio

Member
Używam tego Philipsa od ok trzech tygodni. Zrobiłem sobie korektę ustawień w/g tej na YT i zmniejszyłem trochę kontrast. Jest naprawdę dobrze. Jeśli ktoś oczekuje dużo więcej, to powinien pomyśleć o oledzie. Może też pokusić się o soniaka 9005. Ale czy te niewielkie różnice warte są tych kilkunastu stówek? Nie jestem tego pewien. Zapomniałem o meczach. Oglądam ich sporo i nie narzekam.
 

Makelele

New member
Czy model LG OLED 55EG9A7V byłby lepszy od tych które wcześniej zaproponowałem czy nie koniecznie? Na 4k aż tak mi nie zależy bo z 3m nie wiem czy będzie widać różnicę między fhd a uhd
 

rafaaaal

Member
KIKI ten mu7002 to tylko w tej numeracji posiadasz? Dzisiaj się nim będę bawił to decyzję podejmę.

Co do kolegi z tematu. Oled faktycznie kusi. Jednak dla mnie uważam ze to jeszcze nie czas. Z wypaleniami jest jakieś ryzyko. Web os jest stary i mimo że działa w miarę fajnie to nie wiadomo jak długo będzie miał wsparcie.
Szukasz czegoś z niskim input lag, tutaj tego nie masz.
Czerń i kontrast faktycznie rewelacja ale myślę że nie ma się co na to napalac jeszcze zbytnio. Efekt wow minie szybciej niż może wydawać :)
 

Makelele

New member
Może faktycznie za wcześnie na Oleda.
Jeżeli odrzucić LG Oled to zostaje mi wybór między Philips 55PUS7502, a Samsung 55MU7002.
 

rafaaaal

Member
Pamiętaj ze przy zakupie przez internet ma najdłuższy czas na test w warunkach domowych. Dodaj się z kikim i postępuj sobie Philipsa. Ja się bardziej skłaniam do samsunga. Chociaż walka cały czas trwa; )
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ja bym brał dalej OLED-a , przyzwyczajaj się do niego bo za kilka lat to będzie standard.Jedź do sklepu i zobaczysz że kopara opadnie jak zobaczysz obraz na tym OLED-zie,lepiej pieniędzy nie wydasz...
 
Ostatnia edycja:

rafaaaal

Member
No i się trochę pobawilem w warunkach domowych.
Niestety telewizor bez kalibracji i trochę mam mieszane wrażenia. Na nie których kanałach hd łapał jakby lekko widoczna pikseloze, w nie ktorych miejscach zanim złapał ostrość ale czasem przy zmianie sceny juz bylem wyczulony i wydawało mi się za wracała.
Na Netflixie nie było tego problemu. Wiec nie wiem czy to kwestia kalibracji, jeżeli nie to mój LG 47lb730 daje równie dobrze rade albo mniejszy ekran i mniej mi się to w oczy rzuca :)
Czy to wina kalibracji czy coś z TV może być nie tak?
Sam smart działa bardzo fajnie a to duży plus. Obecnie używam magic pilota i myślałem ze nic go nie zastąpi ale już nie boje się przesiadki.
 

Makelele

New member
Po spędzeniu kilku godzin na różnych forach bardziej skłaniam się do Samsunga 7002 ponieważ Philips nie ma VA. Ale po tym co piszesz to już znowu nie jestem pewien wyboru ponieważ większość czasu na tv planuję oglądać tv kablową kanały hd i filmy z pendrive.
Dzisiaj w media expert testowałem tv LG OLED A7V włączyłem tvp1 hd ale chyba słaby mieli sygnał bo zacinało i ogólnie jakość obrazu była słaba.. koleś w sklepie od razu powiedział, że wybór tego tv to strzał w kolano bo oled i fullHD.
Jutro pójdę do sklepu i porównam Samsunga mu7042 (nie mają modelu 7002 ale myśle, że powinien być podobny) i Philipsa PUS7502.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są teraz w tej samej cenie - 3999 zł z kalibracją gratis.
Wg mnie Philips dzięki wyposażeniu, możliwościom, ambilight, aplikacje, MxPlayer, Kodi, Terrarium - wygrywa .
To znaczy , że czyta wszystko i że masz dostęp do tysięcy, tysięcy najnowszych filmów po polska w hd - gratis.
Ale to Twój wybór.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
dobry jest , strzał w kolano bo to full hd...jak ktoś nie ma nC+ i dekodera 4K to jemu jest niepotrzebny telewizor 4K do Netflixa go tylko kupi albo do dema z youtube?zawsze musisz patrzeć na siebie do czego Ci telewizor będzie potrzebny bo jak do kablówki to oled jest najlepszym wyborem.Także bierz z dystansem takie teksty bo Ty go kupujesz a nie sprzedawca i Ty wiesz do czego Ci on będzie potrzebny bo Netflix w Full HD nie wygląda źle a wręcz odwrotnie...BARDZO DOBRZE
 
Ostatnia edycja:

tomaszeklolek

New member
Kiki przeciez on pisal:
"18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlenie, słaba czerń
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór"
Wiec jak mozesz mu polecac philipsa?
Za 4k dostanie ue55mu7002 ktory ma rownomierna dobra czern dzieki matrycy va i funkcji wygaszania
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale naprawdę widziałeś Philipsa po kalibracji i gdzie widziałeś ?
Czy lecisz bo poczytałeś ?
 

Makelele

New member
Adam85Rbk - po tym tekście podziękowałem sprzedawcy i poszedłem stamtąd szkoda, że to jedyny sklep w Białymstoku który ma na miejscu tego OLEDA.
Na tv będę oglądał jedynie telewizję cyfrową od HomeNet. Netflixa jak na tą chwilę nie zamierzam oglądać ani innnych filmów w 4K nie wiem co będzie w przyszłości, a poza tym z tej odległości co mam do tv to nie wiem czy zobaczę różnicę.
 

rafaaaal

Member
Adam. Kolega szuka również czegoś do grania na ps4, a tutaj te oledy raczej input lag mają na bardzo słabym poziomie. Matryce stare wiec i wypalenia tez bardziej ryzykowne.
Makelelele tak wersje z wyższymi końcówkami różnią się podobno tylko wersja pilota. Najsłabiej wykonany (slahy plastik)w końcówce 02. Dlatego pytałem Kikiego czy maja inne modele ale to info tyło wyczytane na forach.
 
Do góry