TV 55', do 3500zł

domino236

New member
Witam. Jestem na kupnie nowego telewizora. Tak, jak podałem w temacie, interesuje mnie telewizor 55-calowy, do 3500zł. Poleci mi ktoś, jakiś fajny model, z którego będę zadowolony? Będę go używał do oglądania sportu (przede wszystkim piłki nożnej), sporadycznie, do jakichś filmów/seriali, być może z pendriv'a. Mile widziane jakieś fajne aplikacje (ipla, netflix, kodi). Zależy mi na waszej opinii, ponieważ chce go kupić przez Internet, a nie w jakimś sklepie stacjonarnym, więc nie będę mógł go sobie obejrzeć.


Odległość będzie wynosiła około 2m (jeszcze nie wiem, jak to będzie wszystko poustawiane, ale więcej niż 2m, nie będzie, ponieważ będzie to pierwszy telewizor w moim pokoju). Okna są po mojej lewej stronie (czyli po prawej stronie TV).



Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb :
- Philips 55PUS7303 za 2999 zł
- TCL 55X2 za 3599 zł
- Philips 55PUS7502 za 3350 zł
 

domino236

New member
Z tych trzech, to brałbym TCL'a. Poleci go Pan? MOżna troche więcej o nim napisać? Philipsy mi sie nie podobają. Dlaczego u Pana (z tego co rozumiem) w sklepie jest taniej, niż gdzie indziej? Bo wszędzie grubo ponad 4000, albo nawet 5000zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrobimy CI specjalnie wyższą cenę - żebyś miał pewność, że droższy to lepszy.
TCl zbiera świetne recenzje w Europie.
 

domino236

New member
Dobra, dobra ;) Tak tylko sie pytałem, z ciekawości. A jeśli chodzi o to, że TCL zbiera dobre recenzje, to wiem, bo trochę poczytałem.
 

ebola1972

Member
Na chwilę obecną masz nowy model 55nu8002 samsunga za około 4 tysie. Wyjmujesz z pudełka , włączasz i nie masz problemów. Z androidem tcla możesz się polubić albo nie.
 

domino236

New member
Co jest nie tak, z tym androidem?

Ten Samsung, wydaje sie być fajny i ładny, ale o DTS'a troche sie martwie. Chciałbym poooglądać jakieś filmy/seriale z pendrive'a czy Netflix (czytałem, że też mogą być na nim problemy z dżwiękiem). Da sie to jakoś naprawić?
 

janusz

New member
Bez reklam
Na chwilę obecną masz nowy model 55nu8002 samsunga za około 4 tysie. Wyjmujesz z pudełka , włączasz i nie masz problemów. Z androidem tcla możesz się polubić albo nie.

Samsung 8002 to model bez porównania gorszy od TCL-a i nie jest to moja subiektywna opinia
tylko wynik testów. Między tymi TV jest przepaść na korzyść TCL-a:

Ranking: telewizory z szeroką paletą barw – aktualizacja – TV TEST

Co do androida to przyznaję, że jest spora grupa osób którym ten system nie pasuje, szczególnie osób korzystających tylko z podstawowych funkcji Smart. Wystarczy im kilka podstawowych aplikacji bez kłopotów przy aktualizacjach i konieczności częstszych zmian i związanych z nimi problemów. Bardziej wymagający użytkownicy nie będą jednak zadowoleni z innych niż android systemów jak np. super działający Tizen, ograniczający jednak w 80 % możliwości TV poprzez brak wielu świetnych aplikacji takich jak przede wszystkim Kodi , choć i bardziej indywidualnych jak np. dostęp do muzyki w najwyższej cyfrowej jakości na Tidalu.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nic poważnego ale nie zamulaj go aplikacjami bo będzie kapica...jak chcesz instalować na nim więcej niż kilka apek to dokup pamięć zewnętrzną
 

ebola1972

Member
To że januszowi działa nie oznacza że innym działa poprawnie bo taki jest android, nieprzewidywalny i czasami sfochowany jak kapryśna panienka. Użytkownicy sygnalizowali gubienie ustawień, włączanie tv o 4 nad ranem na pełny regulator, podgłaszanie na maxa bez powodu, samoczynne przeskakiwanie suwaka płynności, czarny ekran, niepoprawne działanie trybu hdr, wymuszona aktualizacja do androida 7 pomimo zablokowanej funkcji aktualizacji. U mnie taki tv wędrował by na zwrot do sklepu. Samo szukanie najlepszej wersji przez użytkowników świadczy o podejściu firmy do klienta. Nie wiadomo co przyniesie kolejna, cudowna wersja softu, co spieprzy a co naprawi. Niektórzy stracili cierpliwość. Czy ja chcę androida w tv? Nie. Bede chciał kupię sobie boxa z androidem. Koniec. Kropka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś wgrywa co popadnie - to jakby dolewać różne paliwa do jednego baku.
Ty nie chcesz - ale ja chcę i korzystam i jestem zadowolony
Koniec, kropka.
Na świecie wzrasta ten dział sprzedaży z Androidem, widać ludzie wybierają coś co im pasuje , bo płacą własne pieniądze.
Dotyczy to i Philipsa, i Sony i TCLa.

TCL X2 dostał we Włoszech lepsze oceny niż dwa razy droższe modele konkurencji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak - to jest ten model, nazywany również 55X2.
Za kilka dni wjeżdżają, bo kolejka się zrobiła dość duża.
Przepraszam tych co czekali prawie miesiąc na dostawę.
Ale produkcja nie nadąża za zamówieniami ze świata.
 

domino236

New member
Cześć. Musiałem odłożyć kupno telewizora na chwilę. Teraz zdecydowałem sie pociągnąć temat kupna. Panie Kiki, zaproponuje Pan coś nowego (może coś wyszło?), czy mam wybierać któryś z tych modeli (tak jak pisałem, podoba mi sie TCL)?
 
Do góry