TV 55" do 3300

eddie2

New member
Witam,
TV 55" FHD lub UHD. Będzie głównie użytkowany do ogladania filmów i programów tv SD + HD.

Będę go oglądał z odległości 3,5m. Na 3d mi nie zależy, tv będzie wisiał na ścianie. Pomiesczenie niezbyt jasne. Zamierzam grać na konsoli ale nieprofesjonalnie.

Zależy mi na dvb-s gdyż chciałbym zakupić moduł do CP lub NC+ i nie chce mięc dodatkowego dekodera z pilotem. Chce mieć jeden pilot. ( czy to dobry pomysł ? ). TV musi mieć PVR w związku z tym.

rozważam modele:

Phillips 55pfs7109
LG 55LB730v
Sony 55w805b

Proszę o poradę.

Dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że to dobry pomysł z pilotem, zawsze to wygoda.
Do grania w pierwszej kolejności brałbym Philipsa .
A, że będzie wisiał na ścianie to ambilight też przyniesie wiele radości.
 

eddie2

New member
Dzięki kiki,

Czytając forum sporo użytkowników narzeka na oprogramowanie w philpsie. Tv bardzo mi się podoba ale wolałbym nie mieć tylu problemów. A czy miałeś możliwość testowania 55LB730v ? czy coś możesz o nim powiedzieć. Zawężam wybór do lg i philips. oba są po 3200.
 

eddie2

New member
Pojawiła się jeszcze opcja na 55H6410. Kusi mnie gdyż ma leszy smart i lepszy kontrast. Nie wiem jak z resztą. jakie opinie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak chcesz mieć full smart - to tylko telewizor z Androidem.
Android daje Ci 900.000 aplikacji.
 

eddie2

New member
kiki czyli najbardziej opiniujesz za 55pfs7109 ? nie zależy mi na full smart gdyż to jest poza budżetem. Szukam złotego środka w tej cenie a nie mam czasu zasuwać po sklepach i oglądać wszystkie modele. żaden nie jest idealny. jestem trochę niezdecydowany gdyż wszystkiego nie dostanę a warto za wydane pieniądze mieć jak najwięcej.
 

eddie2

New member
wybrałem philipsa. dziś wjeżdza do pokoju. Opisze wrażenia jutro. Czy istnieje możliwość uzyskania ustawień do tego modelu ?
 

eddie2

New member
oto 1 wrażenie.

aplikacja myremote zawiesza tv i właściwie nie działa. zanim zrobiłem update softu straciłem 2 godziny testując różne usb. na stronie philipsa mogli napisać że jak się formatuje do fat to trzeba wybrać opcje 64kb. mój egzemplarz ma ładnie podświetlenie. rogi ciemniejsze. nie wiem czy jestem zadowolony. pierwsze wrażenia negatywne.
 

eddie2

New member
Użytkuję ten TV od piątku. Ambilight robi wrażenie. Przyjemniej się ogląda. Robiłem testy na rożnym oprogramowaniu i jednak najnowsze ma obraz najlepszy. Smart działa ok. NIe jest szybki. I tak rzadko będe korzystać. Najwięcej z youtuba. Obraz ma naprawdę ładny. Myślałem żeby go oddać ale chyba zostawię. Nie działa webb.tv ale dziala videoanyfiles i jest ok. dźwięk jak na tv też git. nie mam porównania z innymi.

Jako zalety:
- równe podświetlenie
- mały dse ( widać brudy ale słabo ) - robiłem testem z youtuba, przy oglądaniu nie zauważyłem
- bardzo płynny obraz przy wyłączonych funkjach ruchu i tym samym nie ma efektu teatru.
- banding mały - test you tuba gdzie mój stary tv bez porównania - noc i dzień ( miałem 40lea557 )
- dobry dźwięk jak na tv - w sumie ważne gdyż nie będe zawsze uruchamiał wzmacniacza - tv wieczorem jak rodzina śpi
- pilot ładnie obsługuje ps3 więc nie musze mięc nic poza jednym pilotem podczas oglądania filmu


wady:
- problemy z softem nadal występują
- np przywieszki w menu - działa lepiej po wyłączeniu loga kanałów
- wolna zmiana kanałów i przywieszka do 5sek po zmianie - do wybaczenia
- słabo działa stream na komórke ( może wina sieci )- w tunerze bska z enigmą było wręcz idealnie
- szkoda że nie można zmienić ustawięc tryby ekranu przy oglądaniu treści z netu
- chyba czas zainwestować w kalibrację
- brak funkcji pointera - przydaje sie w videoanyfiles aby wlaczyc tryb pelnoekranowy a tak trzeba sie troche pomeczyc


neutralnie:
- matryca ips , nie wiem czy wada - trudno mi okreslić w te chwili, tzreba by kaliborować
- tv sprawia wrażenie jakby musiał się rozgrzać żeby działać extra

nadal do sprawdzenia:
- sport jakiś meczyk
- nie testowalem odtwarzania z hdd
 

GRK83

New member
Użytkuję ten TV od piątku. Ambilight robi wrażenie. Przyjemniej się ogląda. Robiłem testy na rożnym oprogramowaniu i jednak najnowsze ma obraz najlepszy. Smart działa ok. NIe jest szybki. I tak rzadko będe korzystać. Najwięcej z youtuba. Obraz ma naprawdę ładny. Myślałem żeby go oddać ale chyba zostawię. Nie działa webb.tv ale dziala videoanyfiles i jest ok. dźwięk jak na tv też git. nie mam porównania z innymi.

Jako zalety:
- równe podświetlenie
- mały dse ( widać brudy ale słabo ) - robiłem testem z youtuba, przy oglądaniu nie zauważyłem
- bardzo płynny obraz przy wyłączonych funkjach ruchu i tym samym nie ma efektu teatru.
- banding mały - test you tuba gdzie mój stary tv bez porównania - noc i dzień ( miałem 40lea557 )
- dobry dźwięk jak na tv - w sumie ważne gdyż nie będe zawsze uruchamiał wzmacniacza - tv wieczorem jak rodzina śpi
- pilot ładnie obsługuje ps3 więc nie musze mięc nic poza jednym pilotem podczas oglądania filmu


wady:
- problemy z softem nadal występują
- np przywieszki w menu - działa lepiej po wyłączeniu loga kanałów
- wolna zmiana kanałów i przywieszka do 5sek po zmianie - do wybaczenia
- słabo działa stream na komórke ( może wina sieci )- w tunerze bska z enigmą było wręcz idealnie
- szkoda że nie można zmienić ustawięc tryby ekranu przy oglądaniu treści z netu
- chyba czas zainwestować w kalibrację
- brak funkcji pointera - przydaje sie w videoanyfiles aby wlaczyc tryb pelnoekranowy a tak trzeba sie troche pomeczyc


neutralnie:
- matryca ips , nie wiem czy wada - trudno mi okreslić w te chwili, tzreba by kaliborować
- tv sprawia wrażenie jakby musiał się rozgrzać żeby działać extra

nadal do sprawdzenia:
- sport jakiś meczyk
- nie testowalem odtwarzania z hdd


Cześć,
A jak czerń i kontrast/kolory? Czarny mocno świeci? Poza tym jak działa sam TV, bez uruchamiania jakichkolwiek funkcji smart - wiesza się czy jest ok? Testowałeś może jakieś gry? Jak input lag? No i czy jest efekt "smużenia" przy szybszych zmianach ruchu?

pozdrawiam
Grzesiek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wady:
- problemy z softem nadal występują - a jaki masz soft.
Ten ostatni wszyscy sobie bardzo chwalą, sprawdź proszę.

- np przywieszki w menu - działa lepiej po wyłączeniu loga kanałów - wystarczy wykonywać kolejną aplikację gdy skończy się poprzednia i jest extra.

- wolna zmiana kanałów i przywieszka do 5sek po zmianie - do wybaczenia
Zależy z jakiego źródła. Jeśli masz tuner zewnętrzny to on odpowiada za obsługę.
Jeśli DVBt- to Sharp czy Sony nowej serii działają dłużej.

- słabo działa stream na komórke ( może wina sieci )- w tunerze bska z enigmą było wręcz idealnie
U mnie działa normalnie, a opóźnienie wynikają z opóźnień czasu transmisji.
Ale leci wszystko bez zarzutu.


- szkoda że nie można zmienić ustawięc tryby ekranu przy oglądaniu treści z netu
Jakie tryby masz na myśli ?

- chyba czas zainwestować w kalibrację - o to czas !

- brak funkcji pointera - przydaje sie w videoanyfiles aby wlaczyc tryb pelnoekranowy a tak trzeba sie troche pomeczyc
Masz aplikację na smartfona i tam jest pointer.
 

eddie2

New member
kiki dziękuję za porady,

niestety złożyłem reklamację. zrobiłem overscan test i ramka na dole ekranu zanika. albo wada matrycy albo plastikiem zasłonili. zdjęcie w linku:

[FONT=&quot]http://www.filedropper.com/20150629220727


Czy tak też masz? soft mam najnowszy. [/FONT]
Generalnie mi pomogło zrobić update i zresetować TV i tv działał przyzwoicie ale mógłby lepiej. zamierzam raczej wymienić tv na ten sam. chyba że zmienię zdanie.

Prześlij mi proszę ofertę na to samo od siebie z kalibracją bo może skorzystam ze zwrotu i kupie u ciebie. proszę też o ofertę na 55pfs7509.

do kolegi co pytał o czerń.

tu masz takie zdjęcia

http://www.filedropper.com/20150629220741

i najgorsze zdjecie:

http://www.filedropper.com/20150629211424

jasność 50 , kontrast 78, wył czujnik światła


niestety robiłem tel. w zależności od fotki wygląda lepiej raz gorzej.

Grałem chwile na ps3 w fife i nie zauważyłem input laga. Właściwie to stwierdzenie czy ma 10 czy 40 ms praktycznie uważam za mało realne. Chyba że masz 100 a to coś innego.
 

eddie2

New member
tv nie ma smolistej czerni. natomiast ambi faktycznie poprawia kontrast. widać gołym okiem. Np w ciemności za punkt referencyjny przyjmuję ramkę tv. Przy wył ambilight widać że jest ona smolisto czarna w poorównaniu ze świecacym ekranem. Po włączeniu zmywa sie z czernią ekranu. Oczywiście zależy to także od sceny.
 

eddie2

New member
czekam na zwrot gotówki i w międzyczasie myślę na nowo co wybrać. oglądanie w dużym sklepie nie ma sensu. do olsztyna jechać nie będę. a tak na poważnie.

rozważam 55pfs7109 - trochę zrażony jestem gdyż musiałem oddać bo miał wadę ale ogólnie fajny tv. ładny obraz.
55h6410
55w805b
 

eddie2

New member
Mam drugi egzemplarz 55pfs7109. Ten egzemplarz został wyprodukowany w 12 tygodniu 2015roku. Matryca jest ciut ładniejsza jeśli chodzi o podświetlenie od poprzedniego. Efekt brudnej szyby także mniejszy.
Pilot gorszy gdyż przerywa pracę czasem nawet z bliskich odległości. Nie wiem cz to wina pilota czy TV. Trochę denerwujące. Jednak zawieszki softu nadal występują. Ustaliłem kiedy:
1. Należy korzystać z my remote na telefonie
2. Mieć zainstalowane kanały satelitarne

Wczoraj zawiesił mi się chyba z 5 razy. Przy braku satelity nie wiesza się.

Podsumowując pilota i zawieszki jestem trochę wkurzony. Ogląda się super ale te zawieszenia rujnują przyjemność oglądania i do tego sprawa pilotem.

Problem z obcięta linią u dołu także występuje ale mniej. Jak w poprzednim obudowa nie jest idealnie spasowana. To chyba tyczy się modeli 55 cali.
 
Do góry