TV 55" dla kinomaniaka

Zbyshek

New member
Witam! :),
Potrzebuję teraz TV dla siebie (kinomaniaka). Aktualne mam Sharp 40”LE830E, chciałbym aby nowy TV jakością obrazu przynajmniej zrównał się z tym Sharpem. Lubię kolory naturalnie, dokładnie takie, jakie widzi na co dzień ludzkie oko.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć na w pełni regulowanym uchwycie
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno zachodnie, ale są żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp 40”LE830E
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 1.Jakość obrazu. 2.DTS, aby w pełni wykorzystać soundbar HW-N650 3.Bezproblemowe połączenie z telefonem (Sharpa do tej pory nie udało mi się połączyć...)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder Multimedii
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? Dysk, soundbar, konsola PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 7h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Absolutnie matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy z dysku 70% sport 20%, 10% konsola
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości 55”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Błyszczące matryce, w których czasem można się wręcz przejrzeć, oraz „nieobsługiwany format audio” w momencie jak oglądam jakiś film z dysku
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami przy włączonej małej lampce solnej :)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 4000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Obojętnie

Dużo się naczytałem już i najlepszym wyjściem dla mnie mógłby być Sony 55XF9005. Na drugim miejscu widziałbym Philips 55PUS8303. Ogólnie chcę TV do filmów i abym podczas meczów nie widział takiej smugi jak piłka leci. Niekoniecznie musi to być TV nowy. Chciałbym też spytać czy warto kupić Samsung UE55KKS7000 sprzed chyba dwóch lat za 3000zł? Jak wypada względem dwóch w/w? Nawet przez chwilę myślałem nad używką Sharpa 60LE830E (~2000zł), ale to FHD i chyba jednak trzeba iśc z technologią do przodu w te 4k...

Z obecnego Sharpa, (którego kupiłem od kikiego :) ) jestem bardzo zadowolony do dnia dzisiejszego, chcę po prostu teraz coś większego i wiem, że i tym razem doradzicie mi najlepiej. Jeśli faktycznie dobrze wygooglowałem i tylko Sony lub Philips wchodzi w grę, to liczę od Was na taką „kropkę nad i”, który nich.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli jesteś kinomaniakiem - to Oled Hitachi 55HL9000 za 3999 zł jest najlepszy do tych potrzeb.
Z LCD wybrałbym znów - pod kierunkiem kinomaniaka - Philipsa.
Ambilight daje dodatkowe efekty w filmach.
Masz Philips 55PUS0303 za 3599 zł
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
do 4 tysięcy to faktycznie ten OLED co kiki napisał a jak korzystasz z apek to dokupić android box-a mi box s/4k , mecool km9 pro , km3
 

Zbyshek

New member
Hmmm... Nigdzie nie widzę żadnych recenzji 55HL9000 ani też żadnego sklepu, poza jednym, który ten TV ma za 5499zł :). Jak długa jest gwarancja na ten TV? W sumie nie spieszy mi się jakoś bardzo więc mógłbym poczekać na jakieś opinie testerów. No a jak już te oledy tu padły, to co z LG OLED55B8? Idzie go dostać do 4k zł.

Wracając natomiast do sprawdzonych LCD, to znalazłem takie coś --> https://gyazo.com/bfb8f5d2bc171f266aeffce28ceb924f

Ambilight widziałem u Rodziców - fajna sprawa, ale właśnie czy ten Sony nie jest lepszym, jak to gdzieś wyczytałem "technologicznie" telewizorem ? Powiedzmy po skalibrowaniu jednego i drugiego, to na którym obraz będzie lepszy?

Ten Hitachi mnie zaintrygował...gdzieś w necie natknąłem się na porównanie czerni w oledzie vs 55XF9005, to w Sony niebo w nocy było czarne, takie jakie powinno być, a w oledzie czarne, ale szkliste niczym smoła. A nie chcę właśnie przesyconych kolorów, czy oledy właśnie takie mają?? Czy to była wina może po prostu braku kalibracji czy błyszczącej matrycy?
 

Zbyshek

New member
Dołóż do LG B8/C8 albo Panasonic FZ800 (jest teraz za 4999 w Mediamarkt).

Z opisu ten Panasonic to właśnie TV dla mnie :)...Jednak brak DTS go dyskwalifikuje. Mega szkoda...

Ale po Waszych radach i z tego co sam doczytałem, zdecyduję się na oleda i generalnie mam jedynie dwa modele w tym budżecie: sprawdzony LG OLED55B8 i nieznany Hitachi 55HL9000 - który z tych?
Może ma ktoś z Was tego LG-ka i napisałby pokrótce jak się sprawuje, co denerwuje itp? :)
 
Do góry