TV 55" - cena d0 3000 pln

ikanek

New member
Witam Wszystkich !!!
Przeglądałem forum , czytałem testy i ... dalej nie wiem co wybrać :(
Padł mi stary TV i stoję przed zakupem nowego. I mam wątpliwości :
1. odległość między kanapą a TV to około 3-3,5 metra .Czy w tym wypadku 55" do dobry wybór ? Mam na myśli UHD.
2. Jeżeli pkt 1. jest na tak - to czy TV Philips 55PUS7303 (którego teraz można kupić do 3000) jest wart grzechu ? A może jest jakiś porównywalny/lepszy sprzęt w tym przedziale cenowym ? Trochę obawiam się że android może być zbyt "sprzęto żerny" .

Telewizor u mnie służy :
70% - oglądanie seriali, programów informacyjnych itp.
25% - filmy

5% - xbox360
Do tej pory miałem TV 47 " Philips 47PFL3007H/12 .Telewizor oceniam przeciętnie - przede wszystkim okropnie powolny. Ale że nagle przestał się uruchamiać - szukam czegoś nowego. Trochę się zraziłem do Philipsa że po 4 latach umarł. Ale mam nadzieję ze to nie dotyczy wszystkich TV tej firmy.
I tutaj moja prośba o poradę. Dotycząca zarówno wielkości TV jaki i samego modelu.

Dziękuje i pozdrawiam !!
 

ikanek

New member
Rozumie ze brak propozycji oznacza ze nie ma nic sensowniejszego w tej cenie. Znalazłem ofertę za 2850. Wiec chyba to będzie ten TV. Może jakiś użytkownik tego TV rozwieje moje wątpliwości ? :)
Dziękuję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej to najlepszy model.
Cena dla niebieskich 2799 zł z pakietem.
Kalibracja, wtyczki, dostawa.
 

ikanek

New member
Kupilem go. I odpowiem na swoje pytania :)
1. 55 " przy tej odleglosci - jest dla mnie w sam raz
2. Android dziala bardzo plynnie. I ma sporo mozliwosci
3. Sam TV jest naprawde super. Bardzo ladne kolory , swietna czerń. Dobrze odtwarza szybkie sceny (piłka, wyścigi samochodowe itp)

Udalo mi sie go znalezc za 2700. Za ta cene - rewelacja.


W porównaniu z poprzednim TV ktory mialem - czuje sie jak w kinie.
Pierwszy raz mam TV z ambilight - to jest naprawde fajne :)
Moze powyzsze komus sie przyda przy wyborze TV.
Pozdrawiam
 

ikanek

New member
Kiki - wtyczki sobie instaluje sam (sporo info o tym jest w necie). Kalibracji nie mam - ale (porownujac to poprzedniego tv) uwazam za kolory sa naprawde dobre. Bardzo naturalne. Natomiast mam jeden problem - posiadam sluachawki Phlipsa (bluetooth) i tv ich nie wykrywa. Ale inne urzadzenia (tablet, telefon bez problemu). Tv z kolei bez problemu wykrywa np telefon. Musze cos poszukac na ten temat.
Ichris - nie podpowiem Ci nic odnosnie Toschiby - nie znam jej. Ale tego Phlipsa z czystm sumieniem moge polecic.
Pozdrawiam
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ja bym brał tą Toshibę U78 z tego co widziałem to ma wszystko co potrzebuje telewizor ze średniej półki ale może być smart TV słaby ale mimo wszystko Dolby Vision,szeroki gamut kolorów,głośniki Onkyo czy małe zużycie prądu to jednak do mnie bardzo przemawia (87kwh) z tego co widziałem na etykiecie
 
Ostatnia edycja:

ikanek

New member
wlasnie popatrzylem na ta Toschibe. Wyglada lepiej od moje Philipsa - jest smuklejsza. Ale ma krawedziowe podswietlanie. Cos za cos. I jest tansza - to tez plus.
 

ikanek

New member
Adam85Rbk - porownywalem specyfikacje na stronie jednego ze sklepow rtv i zuzywaja tyle samo pradu - to na papierze. A ile realnie - nie wiem :)
kozimir14 - z plynnoscia nie widze zadnych problemow ( xbox, mecz, itp). Obraz - dla mnie ok. Kolory naturalne - nie przejaskrawione. Czern (szczegolnie w prownaniu ze starym tv )- super. Ale na razie nie rozkminilem dlaczego mi sluchawek nie laczy. Jak bede mial chwilke - wgram nowy soft do tv. Moze pomoze :)
Coraz bardziej podoba mi sie ambilight. Ogladnie filmu wieczorem jest super :) Takie swiatelka - a ciesza ;). Ale w dzien oczywiscie efektu nie ma (no chyba ze ktos moze zaciemnic caly pokoj)
 
Ostatnia edycja:

ikanek

New member
i sprawa sluchawek wyjasniona.Odpowiedz od Philipsa :
"Telewizory firmy Philips z wbudowaną funkcją Bluetooth nie mogą być połączone z słuchawkami oraz głośnikami obsługującymi technologię Bluetooth.
Telewizor obsługuje profil Bluetooth HID (Human Interface Device) w celu połączenia z urządzeniami Bluetooth. Ten profil Bluetooth służy przede wszystkim do korzystania z myszy, klawiatury i joysticka. Z telewizorem nie można używać głośników oraz słuchawek bezprzewodowych. Połączenie przewodowe (na przykład HDMI) jest wymagane w przypadku zewnętrznych urządzeń audio, takich jak słuchawki, soundbar, głośniki lub zestawy kina domowego."
Czyli blada d..a :(
 

ikanek

New member
Jest to dobre rozwiazanie - ale kosztowne :/ Ja chyba pojde w strone sprzetu za 50-60 zl - odbiornik/nadajnik BT. wpinany w mini jacka. Powinno pomoc :)
 
Do góry