TV 55 cali

Robson119

New member
Szukam tv do ceny ok max 8 tys. Obecnie mam sharp lc-40lu824e (kupiony Ok 5 lat temu) i co do obrazu nie mam zastrzeżeń bo jest super, ale jeżeli chodzi o internet, smary tv to masakra z lipą :)

- Interesuje mnie tylko tv 55"
- pomieszczenie 24m2
- odległość od tv od 4 - 4.5m
- standardowo 2 osoby przy codziennym użytkowaniu - oglądanie na wprost (wiecej osób przy oglądaniu, kat Ok 30 stopni)
- tv stojące na szafce RTV ( promienie słoneczne nie atakują tv) ;)
- sygnal obecnie hd, ale przyszłościowo 4k
- tv chciałbym aby miał możliwość połączenia sie bezprzewodowo z telefonem i tabletem
- urządzenia podłączone do tv to kino domowe, dekoder, laptop, konsola,
- jeżeli chodzi o wyposażenie to chciałbym aby był wyposażony bardzo dobrze (możliwość odtwarzania filmów, filmów z napisami, zdjeć, ogólnie plikow których większość tv nie odtwarza
- zależy mi przede wszystkim na internecie, smary tv
- co do oglądania to filmy, seriale, sporadycznie sport, konsola (czas łącznie ok 8h dziennie, ja z wieczora, a żona z rana)
- 3D wogole mnie nie interesuje, ale jak bedzie to w niczym nie wadzi
- co do marki to obecnie oglądałem Lg i samsunga, ale jest tyle teg, ze głowa mała. Dlatego tez "tv speców" prosze o poradę jaki model przygarnąć do pokoju? ;)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Do ceny 8k wśród najlepszych modeli 55" masz:
- Sony 55XD9305 (cena promo w matrimedia.pl z 4-letnią gwarancją 7499 zł),
- Samsung 55KS8000 (cena ok. 7790 zł),
- Panasonic 58DX780 (cena 7000 zł) oraz 58DX750 (cena ok. 6300 zł)
- Sony 55XD8505 (cena 5699 zl z 4-letnią gw. w matrixmedia),
- Samsung 55KS7000 (cena ok. 5800 zł).
 

Robson119

New member
Do ceny 8k wśród najlepszych modeli 55" masz:
- Sony 55XD9305 (cena promo w matrimedia.pl z 4-letnią gwarancją 7499 zł),
- Samsung 55KS8000 (cena ok. 7790 zł),
- Panasonic 58DX780 (cena 7000 zł) oraz 58DX750 (cena ok. 6300 zł)
- Sony 55XD8505 (cena 5699 zl z 4-letnią gw. w matrixmedia),
- Samsung 55KS7000 (cena ok. 5800 zł).

A jak do tych w/w TV ma się ten
LG 55EG910V Curved ???

I który z tych 5 w/g Ciebie wskoczyłby na 1sze miejsce? Bo o Sony to dobrej opini nie slyszalem
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
LG OLED 55EG910 to TV FHD a nie 4k. Jeśli FHD Ci nie przeszkadza i nie boisz się ryzyka wypaleń na matrycy, to ten TV można już kupić za 6000-6200 zł na alledrogo :)
Z ww. TV 4K LED jeśli miałbym do dyspozycji 8000 zł, to wybierałbym między Sony 55XD9305 a Samsungiem 55KS8000. Testy tych modeli masz na sąsiednim forum.
Jeśli zależy Ci na jak najlepszym efekcie HDR-a, to zdycydowanie lepszym wyborem będzie Soniak. Na plus Soniaka jest też złącze USB 3.0, którego Samsung nie posiada w ogóle. Systemowy player do multimediów lepszy jest na Samsungu, ale Soniak ma androida, więc można zainstalować KODI czy MX Player i problem z odczytem multimediów rozwiązany.
 

Robson119

New member
LG OLED 55EG910 to TV FHD a nie 4k. Jeśli FHD Ci nie przeszkadza i nie boisz się ryzyka wypaleń na matrycy, to ten TV można już kupić za 6000-6200 zł na alledrogo :)
Z ww. TV 4K LED jeśli miałbym do dyspozycji 8000 zł, to wybierałbym między Sony 55XD9305 a Samsungiem 55KS8000. Testy tych modeli masz na sąsiednim forum.
Jeśli zależy Ci na jak najlepszym efekcie HDR-a, to zdycydowanie lepszym wyborem będzie Soniak. Na plus Soniaka jest też złącze USB 3.0, którego Samsung nie posiada w ogóle. Systemowy player do multimediów lepszy jest na Samsungu, ale Soniak ma androida, więc można zainstalować KODI czy MX Player i problem z odczytem multimediów rozwiązany.

Wlasnie boje sie tego oled-a bo tak jak piszesz tak czytałem odnośnie wypalen matrycy. Oglądałem testy tych modeli co podałes i faktycznie lepszym wyborem pod katem oglądania tv jest Sony ale jeżeli chodzi o zabawy na necie to samsung jest lepszy. Ale Sony aż takiej tragedi nie ma jeżeli chodzi o internet??? Z tego co widzę to Sony nie ma możliwości nagrywania na usb?
A jak wam sie widzi zakrzywiony ekran? Czy jest sens?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Oleda 4K kasy nie wystarczy .
Taki który spełni oczekiwania to :
- Philips 55PUS8601
- Panasonic 58DX750

Ale masz dużą odległość i powinieneś brać jednak 65".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z nowych modeli 4k i 100Hz kupisz :
- Philipsa 65PUS6521
- Philipsa 65PUS7101

Na modele Samsunga, Sony , Panasonica - musisz dozbierać 2 tyś zł.
Jak będziesz niebieski, masz specjalne ceny i kalibrację gratis.
 

Robson119

New member
Z nowych modeli 4k i 100Hz kupisz :
- Philipsa 65PUS6521
- Philipsa 65PUS7101

Na modele Samsunga, Sony , Panasonica - musisz dozbierać 2 tyś zł.
Jak będziesz niebieski, masz specjalne ceny i kalibrację gratis.

"Niebieski" tzn?
Nie ma problemu żeby dopłacić 2 tys wiec możesz śmiało modele podać jak masz jakieś na mysli bo napewno większa masz wiedzę ode mnie. Myśle, że model Philips 65PUS8601 zagości na półce rtv tylko wydaje mi sie ze ma lichy smart tv no i widzę ze problem ze znalezieniem go w sklepach jest
 
Ostatnia edycja:
Do góry