tv 55 cali w cenie około 3500?

Bobby6killer

New member
Witam,
To mój pierwszy post na forum więc na wstępie chcę się przywitać.
Jak w temacie, noszę się z zamiarem kupna tv 55 cali. Zdaję sobie sprawę, że za te pieniądze to szału nie ma ale taki mam budżet. Troche już poczytałem i na placu boju zostały:

Philips 55PUS6561

SONY kdl55w755

Ważna jest dla mnie jakość obrazu oraz płynność działania. Wiem, że co do płynności to różnie bywa jeśli chodzi o Android ale cóż zrobić. Podobno philips oferuje najwięcej w tej cenie ale dużo ludzi narzeka na banding oraz działanie systemu (o wiele gorzej niż w sony)
A może poradzicie jeszcze coś innego w tych pieniądzach?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? (3,50m x 5m)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? (ok. 2,50 m)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? (1-3)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? (na wprost)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? (wisieć)
6. Jak słońce świeci w pokoju? (telewizor będzie na ścianie na prawo od okna, okno na południowy-zachód)
7. Jaki masz obecnie telewizor? (nie mam)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? (smart TV, rozdzielczość 4k ale nie koniecznie, matryca minimum 100hz)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? (cyfrowy)
10. Jakie urządzenia ? (xbox 360)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? (w tygodniu 3-4h na weekend więcej)
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? (Tak)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? (info i filmy)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? (tak)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? (tak ale mało, w soboty więcej, mój syn gra tylko w soboty)
16. Preferencje co do marki? (Nie)
17. Preferencje co do wielkości? ( 55 cali)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? (słaby obraz)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? (wieczorem, w dzień sobota i niedziela)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ( 3600 zł)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? (nie)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak
 

Damaranus

New member
Mając na względzie że wskazałeś te 2 modele, zdecydowanie proponowałbym Ci SONY, ze względu na to że sporo osób uskarża się na działanie Android TV na telewizorach PHILIPS. W mojej ocenie system ten na SONY działa w tej chwili wystarczająco stabilnie i akceptowalnie aby nie tracić nerwów. Być może Samsungowy Tizen czy inny system SMART jest stabilniejszy, ale Android daje naprawdę sporo możliwości. N
Przy 55 calach zastanowiłbym się jednak nad 4k, ale temat zostawiam specom od obrazu, ja uważam że 50 cali w FullHD i ponad 3 metrach, to wystarczająca rozdzielczość do udanego seansu.
 
Do góry