TV 55 cali sony lub panasonic 2000-2500 zł

mudmen

New member
Hej, szukam TV 55 calowego. Pozwólcie, że odpuszczę ten 16 pytaniowy szablon :D

Rozmiar: 55 cali
Matryca: VA (zależy mi na czerni)
HDR: Najlepszy, słyszałem, że dolby vision lepiej się sprawuje
Producent: Sony lub Panasonic
Budżet: 2000-2500 zł (trzymajmy się dolnych widełek)
Upatrzone modele: Panasonic TX-55HX580E
 

Petru23

Banned
Ty nie masz? :grin:
Ja mam 10ty TV i wciąż ciągnie po więcej...

Szukaj w promocjach 58hx800/810/820/830.
Niżej to sony 55X70xx (dwie ostatnie cyfry to kosmetyka).
Możesz w promocji trafić 55xh80 i to będzie chyba najtrafnieszy wybór mimo ips. Czerń czarna jest. Oczywiście, że nie jak va czarna dziura nic nie widać i pochłania światło z otoczenia ale jest czarno.

https://drive.google.com/folderview?id=1DqYS9NGxiVKRnkN9cSaPHS1cX-x9Oexf
 
Ostatnia edycja:

mudmen

New member
Panasonic TX-58GX810E mi się w sumie w oczy rzucił.
Warto za niego 3 tyś? Dużą różnicę będę miał pomiędzy nim, a 55X7055?
 

Petru23

Banned
A tego nikt nie porównywał. Panas ma procesor obrazu HCX i był "strojony przez speców z Hollywood". W treściach wysokiej rozdzielczości teoretycznie będzie najlepszy do 3k.

X70 to podstawowy model sony, bez procesora Graficznego. Dopiero od serii xh80 montowany jest procek X1.
 

mudmen

New member
Co powoduje procesor graficzny? :D Ja serio jestem zielony w tym.

Chyba, że może coś 50 calowego w cenie do 2500 zł, ale z lepszym obrazem i dolby vision? Poleciłbyś coś?
 
Panasonica 50hx810e w ME masz za 2800, ja miałem wersję 58" i ogólnie było ok, ale skalowanie słabe, czerń natomiast była ok, pilot mało wygodny
 

12jojko

Banned
Ja sam się interesowałem tym panasem, ale jak zobaczyłem reckę na youtubie, gdzie właśnie było narzekanie na skalowanie i coś tam jeszcze, to olałem. Obecnie ciężko wybrać coś w tej cenie, każdy tv z tej półki cenowej ma mniejsze lub większe wady...
 

mudmen

New member
Panowie, obecnie oglądam filmy na monitorze :D

Więc jakikolwiek telewizor będzie lepszy.
Tylko miałem kiedyś telewizor LG i był bardzo irytujący. Czasem podświetłał się cały ekran podczas wyświetlania napisów i było takie migotanie :D
A czerń była jakaś mleczna.

Nie potrzebuję wodotrysków, byle była matryca VA z lepszą czernią. I tak za 3-4 lata kupię pewnie oleda.
Złóżmy, że w tych 2000-2300 z groszem chcę kupić jakiś telewizor sony.
55 cali w ostateczności jeśli naprawdę będzie znacząca różnica obrazu to 50 cali.

Proszę propozycję i wybiorę coś z tego co podacie. Już nie mam cierpliwości do tych TV od tygodnia się rozglądam. Chciałem już kupić phillipsa 58 cali z ambi za 2500 zł. Ale się opanowałem, jednak jak nic nie znajdę to chyba rzeczywiście go kupię :D

Oczywiście, nie nie zależy mi na phillipsie i światełkach. Bo słyszałem co nieco o słabych matrycach w tych telewizorach. Po prostu nie widzę alternatyw w tej cenie.
 
Niestety nie kupisz nic sensownego w tym rozmiarze i w tych pieniążkach, też kiedyś byłem fanatykiem VA ale teraz mam LG na IPS i czerń jest o dziwo bardziej czarna niż na panasonicu na VA

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

12jojko

Banned
Panowie, obecnie oglądam filmy na monitorze :D

Więc jakikolwiek telewizor będzie lepszy.
Tylko miałem kiedyś telewizor LG i był bardzo irytujący. Czasem podświetłał się cały ekran podczas wyświetlania napisów i było takie migotanie :D
A czerń była jakaś mleczna.

Nie potrzebuję wodotrysków, byle była matryca VA z lepszą czernią. I tak za 3-4 lata kupię pewnie oleda.
Złóżmy, że w tych 2000-2300 z groszem chcę kupić jakiś telewizor sony.
55 cali w ostateczności jeśli naprawdę będzie znacząca różnica obrazu to 50 cali.

Proszę propozycję i wybiorę coś z tego co podacie. Już nie mam cierpliwości do tych TV od tygodnia się rozglądam. Chciałem już kupić phillipsa 58 cali z ambi za 2500 zł. Ale się opanowałem, jednak jak nic nie znajdę to chyba rzeczywiście go kupię :D

Oczywiście, nie nie zależy mi na phillipsie i światełkach. Bo słyszałem co nieco o słabych matrycach w tych telewizorach. Po prostu nie widzę alternatyw w tej cenie.


Może TCL C715? Ma całkiem spoko opinie tu na forum. Sam się nad nim zastanawiam (nie wiem, jak na nim z DSE - Dirty Screen Effect). Philips przy dobrej kalibracji gra fajnie, ale z nim lepiej się wstrzymać i poczekać, czy wydadzą aktualizację, która poprawi HDR (wyblakłe kolory) i problemy z nocnymi scenami (nienaturalne odwzorowanie kolorów, zwłaszcza widocznen na twarzach), bo to największe wady tego tv. Sony podobno opłaca się dopiero od wersji xh80, no ale tu już 3k trzeba dać za 55", za 2700 idzie wyciągnąć 49".
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Kwota nieprzekraczalna to :
- Philips 55PUS7805 za 2250 zł
- TCL 55CP715 za 1999 zł
- Philips 58pus 7555 za 1900 zł
- Hitachi 55HZT66 za 1999 zł
- LG 55UN85003 za 1950 zł
- LG 55Nan863 za 2799 zł

Za dopłatą masz 58PUS8535 za 2999 zł
Jak będziesz niebieski to masz dodatkowo do każdego telewizora pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 
Do góry