TV 55 cali pod xbox one scorpio do 5tyś

koczol

New member
Witajcie. Nadszedł czas żeby zmienić poczciwego Philipsa na cos lepszego. Zamierzam po premierze tj. pod koniec roku zakupić Xbox one scorpio i zakup TV planuję ustawić pod tą konsolę. Chciałbym jak najwięcej wyciągnąć z możliwości jakie ten sprzęt da, tak więc 4k HDR w nowym TV musi być jak najlepsze. Kwota jak na takie wymagania nie jest zbyt duża, tak więc ewentualnie doradźcie czy opłaca się poczekać 3-4 miesiące, aż coś stanieje i wtedy kupić


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 23 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - do 4, przeważnie 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno na północ
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 40 PFL5537K/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Standardowo android. Zastanawiam się nad Ambilight. Nie ukrywam, że wolałbym go mieć, lecz wiąże się to z postawieniem tylko i wyłącznie na Philipsa.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Wszystko po HDMI
10. Jakie urządzenia ? Xbox one, docelowo scorpio, przez co HDR i 4k jest wymagane i to w jak najlepszej opcji.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w tygodniu do 5h, weekendy trochę więcej lecz zależne jest to od pory roku
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak. Możliwe, że będę korzystał z Netflixa, lecz większość filmów i seriali poleci przez KODI
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak zamierzam. Myślę, że dużą cześć czasu. Zamierzam grać też online, tak więc niski input lag jest bardzo ważny
16. Preferencje co do marki? Aktualnie mam Philipsa i jestem zadowolony, ale nie przywiązuję wagi do marki.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali, nie większy, nie mniejszy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słabe kolory, wolne działanie, clouding
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Co okolo 3 lata
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak
 

FoX88

New member
Scorpio dopiero wyjdzie pod koniec tego roku prawdopodobnie tak jak piszesz, obstawiam listopad/grudzień 2016, na pewno chcesz już teraz TV rozważać?

Część modeli dopiero w kwietniu wychodzi, jeszcze ich w sprzedaży nie ma i nie ma testów też, jakieś pojedyncze testy dopiero są.

Wszystko jeszcze jest otwarte, do tego ciężko ceny przewidzieć na pod koniec roku chociaż pewnie średnio o 1/3 tańsze będą te modele 2017 r. niż na premierę.
 
Ostatnia edycja:

koczol

New member
Generalnie to chciałem TV zmienić wcześniej. Myślałem do miesiąca, półtorej. Konsola miała być dodatkiem na zimę, lecz skoro premiery TV dopiero będą to chyba mija się to z celem. Poczekam do czerwca/lipca i zobaczę jak wygląda temat. Dzięki za info ;)
 

FoX88

New member
Generalnie to chciałem TV zmienić wcześniej. Myślałem do miesiąca, półtorej. Konsola miała być dodatkiem na zimę, lecz skoro premiery TV dopiero będą to chyba mija się to z celem. Poczekam do czerwca/lipca i zobaczę jak wygląda temat. Dzięki za info ;)

Parę modeli z 2017 r. już jest przetestowane (chociażby Sony XE90 i XE93, ale to droższe jeszcze TV), ale te w średniej półce tak naprawdę w większości dopiero będą wychodziły w kwietniu i maju i wtedy też testowane, także myślę, że do lipca nie trzeba czekać, ale tak do maja jak najbardziej by było wskazane, tak byś mógł nie tylko mieć większy wybór finalny, ale też miał na czym bazować w kontekście recenzji i testów, nie tylko z jednej strony, ale z kilku.

Myślę, że możesz podbić temat właśnie pod koniec maja, już będzie większa jasność co robić. :)

Z 2016 r. są jeszcze modele niektóre w sprzedaży, ale też część już w ekspozycji tylko lub mało dostępne (np. Panasonic DX750) albo właśnie z różnych zwrotów, gdyż taki MM/Saturn pozwala na zwrot TV do 30 dni i później niekoniecznie tzw. zaplombowany TV dostaniesz, a ze zwrotu po prostu przepakowany.

Pomyśl też czy będziesz chciał matrycę VA czy IPS bo to dość ważny aspekt w wyborze TV. TCL też zainwestował sporo w tym roku i jest szansa na dobry model na QD w sensownej cenie, wszystko dopiero będzie kwiecień/maj się rozstrzygać.

http://ca.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd
 

koczol

New member
Wiadomo. Im więcej info tym lepiej, także zrobię tak jak mówisz i podbiję temat w maju.

Co do matrycy to na 80% jestem pewny, że wolałbym VA, ze względu na to, że będę wyświetlał raczej dynamiczne sceny jak sport i gry video. Kąty powiem szczerze nie grają roli bo oglądam TV cały czas na wprost.

Tak więc jak narazie dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam :)
 

Davide

Member
Ja polecam Samsunga UE55KS7000 tylko nie kupuj w zadnej sieciowce...Ja mialem jak sie okazalo dwa ze zwrotow dopiero ostatni trzeci mialem nowy...Odezwij sie do kikiego tutaj przynajmniej bedziesz wiedzial ze kupisz nowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne od ręki i to z kalibracją profesjonalna gratis dla członków forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej nie wiele się zmieni do maja.
Ceny nowe dopiero wejdą więc będą wyższe o 30%.
A w klasie do 5 tyś zł masz modele które teraz są na rynku :
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- Samsung 55KS7000 za 5199 zł
- Philips 55PUS7101 za 4150 zł
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV, masz jeszcze kalibrację gratis.
 
Do góry