TV 55 Cali do Sypialni A Dekoder

east

New member
Cześć,

Chcę do sypialni kupić 55 Cali Qled Samsung. TV ma wisieć na ścianie na wprost łóżka.

Żadnej szafki itp po niżej nie będzie. Jak w takim razie rozwiązać kwestię dekodera NC+ / Kablówki itp?

Czy pozostaje mi tylko do wczepienia do gniazda które za TV będę miał Tv naziemnej ?

Proszę Was o pomoc.

Czy są jakieś dekodery wbudowane w obecne TV ? Jak to rozwiązujecie NC+ np podłączyć , czy kablówkę ?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Karta ci+.
Mam qleda 55q77t podpiętego do horizona UPC. Nie jest fajnie a ogólnie to QLED nie jest fajny. Patrząc po zdjęciach jednego z forumowiczów to hx580 za połowę ceny tego qleda (panas 1800zl był, q77t 3500Zl) to panas ma lepszy obraz..
Czekam na kartę CI+ właśnie ale ma cuda nie liczę. Na sCzesxie mogę go jeszcze zwrócić.
Lepiej zaryzykować sony, bo obraz na pewno lepszy.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Google prawdę Ci powie.
Zamiast dekodera masz kartę, która wsadzasz do odpowiedniego slotu w telewizorze. Wpinasz kabel bezpośrednio do tv i oglądasz. Wtedy też obraz nie obrabia sam dekoder tylko telewizor. Im lepszy tv tym wyższe prawdopodobieństwo, że jakość obrazu z kartą CI+ będzie lepsza niż po hdmi z dekodera.
Przeczytaj sobie wątek o skalowaniu do 4k.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie karta CI+ tylko moduł CI+ który sie wkłada w gniazdo w telewizorze, a do tego modułu kartę NC+ które teraz są sparowane z modułem. Dobrze by było by telewizor wspierał ECP
https://pl.canalplus.com/pomoc/lista-wpieranych-modeli-telewizorow
Przykładowa oferta na kartę: https://hollex.pl/nc-telewizja-na-karte-modul-ci-4k-ecp-p-4576.html

Może wystarczy Ci DVB-T (ok30 kanałow) oraz satelitarne kanały FTA, których jest 18.
Tylko telewizory Philipsa umożliwiają stworzenie jednej mieszanej listy naziemno-satelitarnej, w innych telewizorach można zrobic dwie oddzielne listy i prezłączac się pomiędzy nimi, jest to bardzo niewygodne. Takze w produktach Vestel ale bez Androida taką liste mieszaną można stworzyć.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć,

Chcę do sypialni kupić 55 Cali Qled Samsung. TV ma wisieć na ścianie na wprost łóżka.

Żadnej szafki itp po niżej nie będzie. Jak w takim razie rozwiązać kwestię dekodera NC+ / Kablówki itp?

Czy pozostaje mi tylko do wczepienia do gniazda które za TV będę miał Tv naziemnej ?

Proszę Was o pomoc.

Czy są jakieś dekodery wbudowane w obecne TV ? Jak to rozwiązujecie NC+ np podłączyć , czy kablówkę ?

Możesz pomyśleć o dekoderze IP np EVOBOX z NETII. Maleństwo, które bez problemu przykleisz dwustronną taśmą klejącą do spodu obudowy TV, postawisz go na TV lub po prostu wrzucisz między tył TV a ścianę, byle by tylko pilot łapał (np z odbicia od ściany/sufitu). Dekoder ten nie potrzebuje żadnego kabla operatora. Wystarczy mu tylko WiFi. W Netii dostajesz Evoboxa z pakietem telewizyjnym "S" za darmo do internetu. Z wyższy pakiet "M" trzeba dopłacić 10 zł/mies. Takie samo urządzenie ma też Polsat choć chyba w wyższej cenie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry