TV 55 cali do PS4 i filmów

longu

New member
Hej,
Czytam różne wątki na forum, różne strony, recenzje, byłem też w kilku sklepach i słuchałem, co doradcy radzą, ale im dłużej to robię, to mam większy mętlik w głowie, jaki TV powinienem kupić. Na początku myślałem, żeby kupić TV z Androidem, bo obecnie mam TV boxa podpiętego do TV (kupiłem, bo padło Wifi w Samsungu a potrzebowałem funkcji "smart" - Youtube i Plex do puszczania dzieciom bajek) i przy okazji zainstalowałem kodi - fajna sprawa. Niestety denerwuje mnie, że muszę używać aż 3 pilotów (jeden do TV, drugi oryginalny do TV box'a do włączania po uśpieniu, trzeci z "wirtualną" myszką i klawiaturą QWERTY, a nim nie da się wzbudzić). Rozważałem zatem Sony/Philipsa. Poczytałem jednak różne opinie i zauważyłem, że ludzie mocno narzekają na działanie Andka w TV i się zraziłem do tego pomysłu. Tak, czytałem, że wersja 6.0 rozwiązała sporo problemów, ale z uwagi na fakt, że TV nie zmienię pewnie przez kolejne kilka lat, to nie wyobrażam się z nim męczyć, jeżeli będzie po jakimś czasie mulił (takie doświadczenia mam z używania tego systemu na telefonach i tabletach), wieszał się, albo przycinał. Chyba, że wyprowadzicie mnie z tego błędu.
Z obecnego TV (
Samsung UE40ES6340) jestem w zasadzie zadowolony, więc raczej nie należę do wymagających użytkowników ;-) a jedynym powodem, dla którego chcę go wymienić, to jego rozmiar. Zmieniłem niedawno mieszkanie i teraz odległość do TV się zwiększyła, co wpływa na dyskomfort oglądania.
Na dzień dzisiejszy na 4K mi nie zależy, bo na mało jest jeszcze materiałów w tym formacie, ale jako, że TV kupuje się
na lata, to może warto przyszłościowo o tym pomyśleć?
Dobrze by było, aby TV miał znośny input lag (poniżej 40 ms), bo grywam ostatnio na PS4. TV prawie w ogóle nie oglądam, jedynie filmy/bajki z kodi/plex'a.
Budżet to 4.000 pln, ale nie lubię przepłacać. Jeżeli da się kupić TV, który będzie spełniał moje oczekiwania za 3K, to jeszcze lepiej ;-)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? jakieś 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,80-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost, ale bokiem również
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? za TV jest okno, ale TV używany jest głównie wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40ES6340

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, może 4K - bardziej przyszłościowo, ale nie upieram się, Wifi Miracast/WiDi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? DVB-T ;-), czyli SD + HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, TV box
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-3 godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? nie oglądam TV
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jedynie YT, VOD
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, PS4 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? tylko wyłącznie 55 cali, bo przeczytałem, że im większy tym lepszy a tylko taka wielkość mi się zmieści na szafce
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolna praca, wolne przełączanie kanałów, zacięcia SmartTV
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, LG, ale nie upieram się
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuję. W obecnym mam i w ogóle nie używałem
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł

Pozdrowionka.
 

strazakp

Banned
Fullhd to już raczej będzie ci ciężko kupić.
W zasadzie jesteś skazany na 4k ;-)
Jeżeli faktycznie ma być tylko Android to nie pozostaje ci w tym budżecie nic innego niż Philips lub tcl.
Przyzwoitego Sony 55" do 4000zl nie dostaniesz, no chyba że uda ci się upolować gdzieś model fullhd z 2015roku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie chodzi o to , że skazany.
Chodzi o to, że w klasie cenowej dostanie extra modele i co do jakości, możliwości i wyposażenia.
Masz z bardzo dobrych :
- Philips 55PUS6561 za 3650 zł
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- Samsung 55MU7002 za 5299 zł

Z modeli 50 Hz i bardzo dobrych masz:
TCL 55X2 za 4999 zł
Thomson 55UC64 za 3099 zł
TCL 55P60 za 2850
Philips 55PUS6501 za 2999 zł
 

remix1986

New member
To nie chodzi o to , że skazany.
Chodzi o to, że w klasie cenowej dostanie extra modele i co do jakości, możliwości i wyposażenia.
Masz z bardzo dobrych :
- Philips 55PUS6561 za 3650 zł
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- Samsung 55MU7002 za 5299 zł

Z modeli 50 Hz i bardzo dobrych masz:
TCL 55X2 za 4999 zł
Thomson 55UC64 za 3099 zł
TCL 55P60 za 2850
Philips 55PUS6501 za 2999 zł

Czy xd8505 to to samo co xd899 ?
 

strazakp

Banned
Nie wiem jak pozostałe proponowane ale od siebie napiszę że odradzam Sony xd8599 (8505). Miałem 3tygodnei się zepsuł. Oddałem, dostałem kasę i kupiłem Panasa.
Ten Sony to IPS z naprawdę kiepską czernią. Ponadto bardzo nierównomierne podświetlenie. Oglądając mecze piłki nożnej było widać pasy pionowe przy ruchu kamerą w boki.
 

remix1986

New member
:p
Nie wiem jak pozostałe proponowane ale od siebie napiszę że odradzam Sony xd8599 (8505). Miałem 3tygodnei się zepsuł. Oddałem, dostałem kasę i kupiłem Panasa.
Ten Sony to IPS z naprawdę kiepską czernią. Ponadto bardzo nierównomierne podświetlenie. Oglądając mecze piłki nożnej było widać pasy pionowe przy ruchu kamerą w boki.

Masz teraz x710 ? Jak sie sprawuje?
 

longu

New member
Fullhd to już raczej będzie ci ciężko kupić.
W zasadzie jesteś skazany na 4k ;-)
No trudno, jakoś to przeżyję :p
Jeżeli faktycznie ma być tylko Android to nie pozostaje ci w tym budżecie nic innego niż Philips lub tcl.
Przyzwoitego Sony 55" do 4000zl nie dostaniesz, no chyba że uda ci się upolować gdzieś model fullhd z 2015roku.

Być może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem w swoim poście. O Androidzie myślałem na samym początku, ale czytając opinie ludzi w Internecie, trochę obawiam się, że nie przypadnie mi do gustu ze względu na rzeczy, o których wcześniej pisałem (zacięcia, mulenie, zawieszki).

O ile czytałem, że te problemy w mniejszym stopniu występując w Soniaczach, to podobno w Philipsach jest z tym tragedia.

A co powiesz na:
Sony KD-55XD7005 (do kupienia za 3500 pln)

Ma 4K, HDR, Direct LED, 4 rdzenie, 2GB RAM, więc Android nawet powinien na tym przyzwoicie chodzić. Na stronie 54.6" Sony KD-55XD7005 - Specifications podają, że ma odświeżanie 60 Hz natomiast na np. na ceneo, że 200 Hz (pewnie softwarowo jakoś podbijane?) Nie wiem, gdzie sprawdzić, ile miał mój stary Samsung, a jak pisałem, to pod względem obrazu, to mi w zupełności wystarczał.

To nie chodzi o to , że skazany.
Chodzi o to, że w klasie cenowej dostanie extra modele i co do jakości, możliwości i wyposażenia.
Masz z bardzo dobrych :
- Philips 55PUS6561 za 3650 zł
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- Samsung 55MU7002 za 5299 zł

Dzięki za propozycje, ale z tych tylko pierwszy Philips mieści się w moim budżecie. Philipsa natomiast się obawiam ze względu na działanie Androida u tej marki.

Z modeli 50 Hz i bardzo dobrych masz:
TCL 55X2 za 4999 zł
Thomson 55UC64 za 3099 zł
TCL 55P60 za 2850
Philips 55PUS6501 za 2999 zł

Te już wyglądają atrakcyjnie cenowo. Mógłbyś proszę w kilku zdaniach napisać, co mają dobrego ww modele? Dobrą matrycę? Technologie upiększającą matrycę?
Pozdrowionka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry