TV 55 cali 4k HDR do 4400zł

siamer

New member
Bo nie mam anteny podpiętej bo mieszkam w Irlandii i wszystko użytkuje przez internet: telewizja, filmy, CDA itp...
Tak wiem że mogę sobie kupić dekoder polskiej telewizji ale nie chce! Jak mówiłem każdy ma inne potrzeby...
 

emer

Member
Bez reklam
aaa ... rozumiem :)
Choć z drugiej strony wolałbym w cenie z topica czyli 4400 PLN telewizor bez wszelkiego syfu androidowego, a w związku z tym tą kwotę powiedzmy 4000 + 400 za android, żeby producent przeznaczył te 4000 + i właśnie te 400 na poprawianie jakości obrazu, czytania wszelakich formatów video/audio, czytania wszelakich HD/SSD/pendrive poprzez gniazda USB, oraz LAN i NAS.
A android ? No cóż ... jak już potrzeba taka jest, myslę że do jakiś 50 euro kupi sie niezłego wypasionego dongla z androidem dla TV ...
A w obecnej sytuacji, jeżeli chce kupić się wyższej klasy TV, wciska się odbiorcy na siłę TV z androidem i nie ma opcji że ktoś nie chce tego :)
 

siamer

New member
No nie dokładnie bo jak ktoś nie chce androida to świetny tv to Panasonic ex780 (bardzo chwalony we wszystkich testach) bez androida, LG z webos też jest chwalone więc jakiś tam wybór jest. Tak jak wcześniej napisałem każdy potrzebuje czego innego. Myślałem nad Panasonic + dongle ale ilość pilotów mnie dobija (już w tym momencie są 3: amplituner, blu ray, tv). I powiem szczerze jeszcze przed zakupem tv myślałem nad tym że jak ten android będzie łapał zwiechy to dokupie dongla ale jest naprawdę ok...

Pozdrawiam...
 

synuuuuu

New member
Siamer nie wiem jakie Ty testy i artykuły czytasz ale na rtings samsung wypada nieznacznie lepiej (kontrast, sdr,hdr i inne), więc przełącz redtuba na właściwe portale.

I masz rację nie rozmawiaj ze mna bo mógłbyś się czegoś nauczyc, a tego byśmy nie chcieli.

Reasumując samsung mu7000 i sony ex850 to ta sama liga sredniakow są bardzo podobne do siebie jeżeli chodzi o parametry (z mała przewaga samsunga - choć jak to mówi jedna osoba z tego forum papier przyjmie wszystko). Z drugiej strony wybieranie i porównywanie tych modeli z ex9005 to głupota i brak wiedzy bo ex9005 jest super i dużo lepszy od w/w modeli ale za 2 tys więcej.

Dziękuję, dobranoc!
 

siamer

New member
Synuuu serio ? To dla potwierdzenia Twoich słów:
Samsung mu7000 na rtings Samsung MU7000 Review (UN40MU7000, UN49MU7000, UN55MU7000, UN65MU7000)
Sony XE85 Sony X850E Review (XBR65X850E, XBR75X850E)
Może o innych portalach mówimy ?
Samsung wypada lepiej ?? Sprawdź jeszcze raz...
XE9005 a nie EX jest super Tv do HDR tylko dlatego bo ma super podświetlanie a wszystko inne jest bardzo podobne jak w xe85 ale pewnie Ty wiesz lepiej bo kolega Ci powiedział...

Emer cała przyjemność po mojej stronie ;) miło pogadać z kimś kto ma inne zdanie ale potrafi go bronić nie obrażając innych ;)
Pozdrawiam...
 

pinkibass

New member
Zauważam, że w USA samsung ma inne oznaczenia modeli i nasze MU7000 to u nich MU8000 i na test tego drugiego trzeba patrzeć na rtings
 

katmai

New member
W moim przypadku Android jest must have. Wyjaśnię dlaczego. Parę lat temu kupiłem do sypialni Sony 32cx525. Zdecydowałem się na ten model bo miał bravia internet video. Po jakimś czasie youtube przestało na nim działać bo sony przestał wspierać własny system. Potem kupiłem Samsunga ze smart hubem. Po pewnym czasie przestał działać youtube i kolejne aplikacje, bo producent przerzucił się na Tizena, a stary system przestał być wspierany. Stwierdziłem więc nie kupię Samsunga, LG, Panasonica, bo z Tizena, WebOSa czy martwego już FirefoxOSasięwycofają i znowu zostanę na lodzie. Moim zdaniem na tą chwilę jedynym sensownym systemem na TV jest Android. No chyba że Apple zacznie produkować TV z iOS.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To logiczne tłumaczenie.
Masz trzy bardzo dobre modele:
Philips 55PUS7503 za 4399 zł
Sony 55XE8505 za 4599 zł
TCL 55X2 za 4599 zł
 

synuuuuu

New member
Miałem Siamer nie odpisywać bo nie chciałem karmić trola już ale...

Jak kolega pinkibass napisał w USA nasz mu7000 to mu8000, więc jak pisałem zmień redtuba na strony o lepszej tematyce i poczytaj, przemyśl - suche dane może przelkniesz czare goryczy że mu7000 jest lepszym modelem.

I ex, xe poprostu gra słów - przejezyczenie, testy mówia wyraźnie 9005 jest w każdym aspekcie lepszy zarówno od mu7000 jak i od 8505, i nie będę znowu! przytacza Ci tu danych z rtings bo możesz sobie wyszukać (tylko tym razem dobrze!).

Jeżeli chodzi o jakieś obrażanie, ublizanie itd to weź chłopie wrzuć na luz ja tylko z Tobą wymieniam zdania (jakbym Ci ublizal bądź obrazal nie używał bym takich wyszukanych i wyrafinowanych słów).
 

katmai

New member
Jak obiecałem, tak opisuję: moje wrażenia o Philips 55PUS7502 po ponad tygodniowym obcowaniu z nim.
Plusy:
- ambilight: wrażenia niesamowite! naprawdę faktastyczny efekt, całkiem inne oglądanie TV! Naprawdę wielka rzecz!
- android tv: piękna sprawa, chodzi płynnie, żadnych przycięć czy zawieszeń, funkcjonalność ogromna
- jakość, wykonanie: na bardzo wysokim poziomie, telewizor bardzo ładny na duży plus aluminiowa ramka
- płynność obrazu: P5 robi swoją robotę, żadnych smużeń
- pilot: klawiatura qwerty na drugiej stronie to mistrzostwo!
Minusy:
- brak mikrofonu w pilocie, podczas gdy domyślne wyszukiwanie w androidzie to głosowe (chociaż można podłączyć mikrofon na usb i daje radę, sprawdzone przeze mnie)
- nie najlepszy dźwięk: nie jest jakiś tragiczny, ale momentami ciężko zrozumieć dialogi (np. Wataha)
- matryca IPS: to jest największy minus tego TV, czerni praktycznie brak, można jedynie mówić o głębi szarości, a nie o kolorze czarnym, kontrast tak marny, że na głowę go bije mój ponad 10 letni Sony 40W4700. O ile podczas oglądania w dzień nie jest to jakoś szczególnie zauważalne, o tyle wieczorem i w nocy już przeszkadza. Oglądanie scen nocnych (np. Wataha) w półciemnym pokoju dla mnie nie do przyjęcia i nie pomaga nawet ambilight. HDR (z Netflix) też nie wygląda dobrze. Jeśli chodzi o kąty, to też nie wygląda najlepiej, występuje dość mocne srebrzenie.

Niestety ten ostatni minus sprawił, iż Plilips pojechał z powrotem do sprzedawcy, a właściwie dzisiaj odjeżdża (odstąpienie od umowy). Jego miejsce zajął SONY 55XE8599. Brak mi bardzo oczywiście ambilight, ale jest nareszcie kolor czarny!

Absolutnie nie oznacza to, że Philips 55PUS7502 jest telewizorem złym, oznacza to jedynie to, iż nie jest telewizorem właściwym dla mnie. I nic więcej. Z pewnością gdyby był wyposażony w matrycę VA pozostał by u mnie. Jednakże na serię 8000 na chwilę obecną mnie nie stać, a w przyszłości gdy będę kupować OLED, Philips będzie z pewnością na mojej liście do wyboru.
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
wszystko OK, oprócz jednego - oglądanie nawet lekko z boku na matrycy nie IPS da Ci też ... "głębie szarości" :D
 

katmai

New member
wszystko OK, oprócz jednego - oglądanie nawet lekko z boku na matrycy nie IPS da Ci też ... "głębie szarości" :D

No nie do końca przyznam Ci rację.
U mnie TV zawieszony jest w salonie na ścianie o długości 5,5m i poruszając się po linii prostej równoległej to tejże ściany w odległości 3,5-4m nie zaobserwowałem jakiegoś drastycznego pogorszenia. Owszem w skrajnych odległościach od osi ekranu zauważalne jest, ale naprawdę niewielkie pogorszenie obrazu, ale pod aż takimi kątami nie oglądam TV. Powiem więcej, jest znacznie lepiej niż na rzeczonym Philipsie gdzie matryca IPS okropnie srebrzyła już pod niewielkimi kątami.
Subiektywnie oceniając, mam wrażenie że matryca VA w Sonym ma większe kąty niż IPS w Philipsie. Ale to jest tylko moja subiektywna ocena, ktoś inny może mieć zupełnie inne wrażenia.
Ja już po prostu wiem, że do mojego oglądania i gustu odpowiednia jest matryca VA.
 

destructor

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o katy - nigdy VA nie dorówna IPS
Więc kupujmy telewizor dla kątów a to że kolory na nim są całkiem przekłamane nawet patrząc na wprost to nieistotne.
Na każdym IPSie na który patrzałem na wprost kolory były całkiem inne niż na pozostałych telewizorach, takie jakby im brak było życia.
 

katmai

New member
Właśnie sprawdziłem, mój stary ponad 10 letni Sony 40W4730 ma matrycę VA (właściwie S-PVA wg producenta) i nie mogę powiedzieć żeby kiedykolwiek ktoś narzekał na zbyt małe kąty. A kontrastem i poziomem czeni kładzie na łopatki nowego Philipsa na IPS-ie, a i kątów jakiś tragicznie mniejszych nie zauważyłem.
 

emer

Member
Bez reklam
Powiem tak - jak kupowałem philipsa 48PFS8109, czytałem tutaj: kąty świetne, małe przekłamania. A wg mnie kąty sa do d*** - lekki kat i szarzyzna, przekłamania kolorów. Więc jak czytam te Wasze wywody w sprawie kątów na VA to śmiech :D Albo różnica w laptopach - IPS i normalna matryca - przepaść !! Nigdy nie kupie laptopa, jeżeli nie będzie IPS matrycy. Nie wspomnę o róznicy w cenie - IPS jest zaaaawsze droższy !
Mozna mówić o lepszej czerni na VA w stosunku do IPS, ale jest kwestia jak kto oglada i ile osób i z jakich katów. Ja ZAWSZE siadam przed TV centralnie, bo nie mogę pogodzić sie z szarzyzną na VA, jeżeli tylko trochę patrze pod katem na obraz.
Nie było to jak plazma !! Szkoooda że zaprzestano produkcji i udoskonalania tej technologii ... choć oczywiście teraz OLED to przyszłość.
 
Do góry