TV 55 cali 4k HDR do 4400zł

katmai

New member
Witam,
Pomocy, jak w temacie: jaki TV 55 cali 4k HDR? Graniczna kwota to 4300-4400zł. Wstępnie wybór padł na:
- Phillips 55PUS6482/12
- Samsung UE55MU7002T
był jeszcze SONY KD-55XE8096, ale odpadł bo matryca tylko 50Hz.
Ogólnie raczej szukałem coś na androidzie (bo chciałem mieć KODI w TV), ale mam jeszcze Raspberry Pi2 z KODI więc może warto spróbować Tizena?
TV ma wisieć na ścianie z cegły lekko podświetlonej (lampy góra -dół po bokach TV), pokój 26m, pozycja do oglądania - na wprost, ewentualnie max 120st, materiał do oglądania: filmy (Netflix, nc+), koncerty i trochę sportu (LM).
Generalnie zawsze miałem SONY (w tej chwili KDL-40W4700)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele:
- TCL 55X2 Qled za 4599 zł
- Philips 55PUS7502 za 4599 zł
- Sony 55XE8505 za 4599 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma 50Hz ale ma FRC - więc płynność bardzo dobra - jeśli to masz na myśli.
Z pozostałych dwóch, nowy procesor P5 robi naprawdę duże wrażenie pod względem ostrości, wyrazistości, obróbki sygnału.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń na obrazie jest bardzo dobra, na podświetleniu matrycy średnia.
Philips 55PUS7502 za 4399 zł z kalibracją i z dostawą dla niebieskich członków forum .
 

katmai

New member
Dalej nie mogę podjąć decyzji, a muszę się zdecydować dzisiaj. SONY czy Philips? Cały czas miałem telewizory Sony więc ciągnie mnie w kierunku Sonego. Na ambilight aż tak mi nie zależy, z druguej zaś strony procesor P5.
 

katmai

New member
Ok, więc decyzja podjęta, Philips zamówiony, dostawa we wtorek. Po uruchomieniu podzielę się wrażeniami.
Dzięki wszystkim za porady!
 

klonxxx

Banned
Gratuluję odwagi pomimo wpisów które można znaleźć tutaj na forum:
"Witam uprzejmie,
Test telewizora Ultra HD Philips 55PUS7502 z dnia 12 czerwca 2017 r . , który ukazał się na portalu chorwackim HDtelevizija .

Philips 55PUS7502 UHD LCD Android TV with Ambilight

Konkluzja . Pomimo nowego procesora obrazu , sygnały z przeplotem nadal nie są wyświetlane prawidłowo . HDR jest przeciętna wydajność z powodu niskiego kontrastu i brak lokalnego ściemniania.
Dla nie wymagających użytkowników .

Pozdrawiam,
accu"

Mam nadzieję że masz 14 dni na zwrot .Szukając tak jak w nagłówku modelu z HDR decydujesz się na model ,który ma matrycę IPS z niskim kontrastem ,słabym podświetleniem....
 

Kris_6

Member
Philips na IPS to porażka w porównaniu do modelu z matrycą VA. Jeśli komuś zależy na w miarę dobrych kątach to jest to jedyna zaleta tego Philipsa. Reszta tak jak kolega wyżej napisał :)
 

rakud29

New member
Ja tam kupiłem Philipsa i jestem zadowolony obraz jak dla mnie lepszy jak na Sony u ojca a dał 5 tys więc nie mało a każdy tak mówi źle na Philips co nawet go nie miał albo nie widział jak odbiera
Ja co się nie znam to widzę różnicę między tymi dwoma
 

synuuuuu

New member
Ambilight to bajer, wiadomo fajny i odczucia są extra aczkolwiek najważniejszy jest czysty, ostry, płynny obraz. Nie można przdkladac bajerów nad w/w parametry.

W tej klasie philips wychodzi średnio. Nie mówię że nie ma dobrego obrazu, bo ma ale właśnie tylko dobry. Android wychodzi ok bo kodi i masę aplikacji. Ale zaciac się potrafi, jak ktoś nie miał niech nie komentuje.

Szczerze w tej cenie to mogłeś mieć samsunga 55mu7002/42/52/72 według mnie lepsze rozwiązanie.
 

siamer

New member
Właśnie użytkuje Sony XE85 od kilku tygodni z androidem i powiem szczerze że android 7 działa naprawdę super. Dużo osób mówi że się zacina bo nie sprawdzali tak jak kolega wyżej napisał. Każdy chwali swoje a przecież można pójść do sklepu i sprawdzić jak działa system, odpalić yourtuba i popatrzyć... Android chodzi naprawdę super no i te kodi mistrzostwo! Już nie odpalam zwykłej telewizji bo po co :) mam kodi na autostradzie i wszystko działa przez kodi ! Też trochę się bałem androida jak czytałem komentarze ludzi (którzy widzieli może androida w wersji 5 albo nie widzieli w ogóle tylko im ktoś powiedział)...
 

synuuuuu

New member
Kolego ja NIE napisałem że android jest zły i że to najgorszy system, aczkolwiek to są moje odczucia bawiłem się jak to nazwałes"androidem 7" i rzeczywiście system działa lepiej do poprzednich wersji ale to jeszcze nie to (i przyciąć się potrafi!). Myślę za gora 2 lata będzie to wiodący system tv ze względu na kodi i inne dodatki (choć w dzisiejszych czasach wystarczy dokupić boxa i masz wszystko co w androidzie).

Także umiejętność czytania ze zrozumieniem w dzisiejszych czasach jest bardzo przydatna funkcja.

P.s ten Twój sony też nie jest rewelacyjny taki podobny do tego Philipsa.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze powiedziane z tym "którzy nie widzieli w ogóle tylko im ktoś powiedział"
I to Ci właśnie mają najwięcej do powiedzenia !
 

katmai

New member
Samsung odpadł z uwagi na Tizena i tragiczne kąty widzenia. Oglądałem go w paru sklepach i porównywałem z np. Sony na ips.
Swoją drogą jak pytałem o polecany TV to polecaliście Philipsa, aż tu nagle tragedia, wybrałen najgorzej.
Jak przyjdzie - zobaczymy i ocenimy. Subiektywnie obraz na dwóch stojących obik siebie Sony 55xe8505 i Samsungu 55mu7200 na Sonym o niebo lepszy. Ale to tylko moje subiektywne odczucie, a TV kupuję przecież dla siebie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ja Philipsa nie polecałem :) bo XE8505 ma pokrycie przestrzeni barw DCI nawet nieco większe niż w 55XE9005 i 55XE9305 z testu fachowca Tomasza Chmielewskiego
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
Synuuu nie będę się wdawał z Tobą w głupia dyskusje bo to nie ma sensu dla mnie. Ty na pewno wiesz lepiej i tyle...

Według rtings Sony wypada dużo lepiej niż Samsung ale z drugiej strony co oni mogę wiedzieć... O androidzie napisałem co myślę bo użytkuje więc informacja z pierwszej ręki i nie promuje tego systemu/tv bo on jest idealny dla mnie a każdy ma inne potrzeby. Dla mnie kodi było "must have" więc tylko android wchodził w rachubę. Sony XE85 wiem że to nie jest tv z wysokiej półki ale mnie zadawala i oferuje wszystko co potrzebuje... Też sprawdzałem Samsunga mu7000 oraz xe9005 ale nie widziałem potrzeby dopłaca do wyższego modelu a Samsung poprostu mi się nie podobał ale to tylko moja opinia!
Katmai ja nie miałem gdzie obejrzeć philipsa więc nie wiem, ale spraedz najpierw a później ocen jak będzie źle to podeślij i tyle. Myślę że będzie ok a na pewno lepiej niż Samsung według mnie! Mam prośbę abyś ocenił androida chodzby po tyg aby innym utrzeć nosa :p
Pozdrawiam!
 
Do góry