TV 55-65 -> sport w 4K , filmy - Sony czy coś innego?

colin23

New member
Minęło 8 lat od wyboru Sony KDL405500 (http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/42344-samsung-37b652-czy-sony-40w4000.html ) i nadeszła pora kupna czegoś nowszego, większego i lepszego. Proszę zatem o pomoc.


Poprzedni służy nadal i jestem mega zadowolony. Mając dobre zdanie o Sony szukam coś od nich ale nie jestem zamknięty na inne firmy. Ostatnio przygladałem się Sony KD-55XE9005.Co sądzicie?


Tu po krótce opiszę co potrzebuję


- Odległość od TV to ok 3m ale może być czasami nawet 5-6m. Pomieszczenie prostokątne.
- Do tej pory mój TV posiadał obrotowy stojak ale z tego co widzę teraz to TV >55 mają stałą łapę. Nowy TV też raczej będzie stał.
- Pomieszczenie z małą ilością słońca.
- TV od Orange więc 4K z Eleven, ponadto filmy, moto, itp.
- czasami pod TV będzie podłączony PS4
- TV oglądany głównie w godzinach 17-24.
- Preferowany rozmiar : 55-65
- Maksymalna kwota zakupu to powiedzmy 6tys ale zależy mi na jak najlepszej jakości w stosunku do ceny, nie musi być to TV najnowszy modelowo.



O czymś zapomniałem?
 

Sandre

New member
Moje odczucia są czysto teoretyczne, oglądałem jedynie w sklepie, ale stoję przed podobnym wyborem i z 55calowych budżetówcow dolecialem do Philipsa 65pus8102 poczytaj o nim jako o alternatywie dla Soniaka bo bebeszki dobrej klasy do tego obłędny ambilight.

Jeszcze miesiąc temu Phillips był 1000zl droższe, obecnie można go dorwać poniżej 6500... A jak będziesz niebieski kiki obiecuję najlepsza cenę na rynku.. Właśnie czekam na ofertę od niego.
 

colin23

New member
No właśnie XE9005 55cali teraz ok 5500 65cali-ok 8000, 9305-55 6500zł, 65-ok.9000. A Philips 7000 tyle że już 65 cali. Hmm
 

KamilaKornet

New member
Ostatnia edycja:

Amok2

New member
W Saturnie Sony 65xe9005 kosztuje aktualnie 7279, Philips 65pus8102 to koszt 6999. Także różnica w cenie jest niewielka. Sony ma Triluminos Display a ten Philips nie posiada kropki kwantowej. Pomijając ambilight, to czym obiektywnie patrząc Philips bije tak bardzo telewizor Sony? Bo więcej stref wygaszania nie da nam szerszej palety barw.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
O cenie Sony to nie widziałem - była kilka dni temu 8k - cena Phila to nie 6999 tylko 6460 tylko trzeba wiedzieć jak kupić - poszukaj na forum a znajdziesz !
Najlepiej sam pojedź i potestuj
A gdzie w Sony kropka kwantowa ?
 
Ostatnia edycja:

Amok2

New member
"Wiedzieć jak kupić." Jakby oferta ratalna w Euro była jakąś wiedzą tajemną. Euro może zrównać cenę z Saturna na 65xe9005 i też masz pierwszą ratę gratis, dlatego różnica w cenie w dalszym ciągu jest niewielka.

65xe9005 ma pokrycie szerokiej palety barw DCI / Rec 2020 na poziomie 95% / 74%.
Wynik Philipsa 65pus8102 to 93% / 68%.

Czyli jest różnica na korzyść Sony. Więc dlaczego dostajemy mniej płacąc "więcej" za Sony? Mniej w jakim sensie?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
"Wiedzieć jak kupić." Jakby oferta ratalna w Euro była jakąś wiedzą tajemną. Euro może zrównać cenę z Saturna na 65xe9005 i też masz pierwszą ratę gratis, dlatego różnica w cenie w dalszym ciągu jest niewielka.

65xe9005 ma pokrycie szerokiej palety barw DCI / Rec 2020 na poziomie 95% / 74%.
Wynik Philipsa 65pus8102 to 93% / 68%.

Czyli jest różnica na korzyść Sony. Więc dlaczego dostajemy mniej płacąc "więcej" za Sony? Mniej w jakim sensie?

Widziałeś obydwa na żywo ?
Zobacz a nie tylko tabelkami i danymi się podpierasz.
Raty to jedno ale z samych rat nie uzyskasz ceny 6460zl dlatego pisałem że trzeba wiedzieć jak kupić ! No ale może i jeszcze taniej jak kolega pisze można go wyrwać !?!
 

Amok2

New member
Po prostu próbuję nadążyć za fascynacją modelem 65pus8102 na tym forum. Tylko jak kogoś zapytać o konkrety, to niewiele się człowiek dowie. Widziałem oba modele na żywo, subiektywnie Sony pod względem głębi kolorów podobał mi się bardziej. Philips był trochę jaśniejszy w trybie kinowym. No właśnie jaśniejszy, ale nie bardziej nasycony. W HDR twarze były bardziej naturalne w 65xe9005. Szczegółowość podobna.

Także w dalszym ciągu chciałbym się dowiedzieć dlaczego dostajemy "mniej" decydując się na Sony. Oczywiście pod względem obrazu. Bo podobno 65pus8102 bije nawet 65xe9305, tylko czym?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
MiSłuchaj widziałeś obydwa to po co te pytania - wygrywa u Ciebie Sony więc bierz - na bank będziesz też zadowolony !
Pamiętaj im mniej informacji/postów na dany model tym lepiej - głównie wypowiadają się ci niezadowoleni !
Ja mogę napisać że bardzo mi się nie podoba w tym TV że nie mogę podłączyć się bezpośrednio przez BT słuchawkami BT !!!! To duża wadą wg mnie w TV klasy premium !
 
Ostatnia edycja:

colin23

New member
To jeszcze takie pytanie: duża różnica pomiędzy 65xe9005 a 65XE9305? W specyfikacji widzę różnicę w procesorze X1 vs X1Extreme i w podświetleniu Full Array vs Sim Backlight. Pytanie czy to odczuwalna różnica patrząc że różnica q cenie to ok 1000-1500zł.
 

tomaszeklolek

New member
Jest porownanie na necie i roznica spora. W xe93 jasnosc hdr o wiele wieksza (potwierdzam widzialem w rtv oba obok siebie to xe93 snieg na stokach mial o wiele jasniejszy). System wygaszania a co za tym idzie czern i kontrast tez o wiele lepiej dzialajaca (xe90 ma malo stref wygaszania i sa bardzo duze - tu najlepiej wypada pus8102).
Takze xe93 w porownaniu do xe90 to 2x lepsza czern i 2x wieksza jasnosc hdr.
Xe93 to takze wsparcie dla dolby vision (ciekawe czy sie przyda)
 
Do góry