TV 55-65" sport, filmy, gry 10k PLN

karus85

Member
Witam, postanowiłem zmienić dotychczasowy tv na większy, lepszy model ;)
Od kilku dni czytam forum, ale czym więcej czytam tym większy mętlik w głowie 😉 Szukam tv miedzy 55-65" z parciem na 65" wymagania co do nowego tv matryca 100/120hz, obraz "zyleta" etc 😄

Nie chcę popełnić błędu jak wcześniej przy kupnie kdl-46hx750 dlatego proszę o pomoc, nie jestem z niego zadowolony, obraz klatkuje, nie jest płynnie, kolory nienaturalne ( ale to raczej kwestia kalibracji)

Ok czas wypełnić ankietę 😉


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zazwyczaj na wprost, ale bokiem też się zdaża
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisiec, niestety dość wysoko 1.3m nad ziemią, chwilowo innej opcji niema.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony ekranu, jest dość jasno w pomieszczeniu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony kdl-46hx750
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą matrycę 100/120hz chyba że są lepsze 😉 Bardzo ostry, płynny obraz, 4k mile widziane
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Hd, bluray, możliwe 4k w przyszłości.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NC+, VU+ solo 2, PS4, Dune HD duo, apple tv etc... w tym momencie wszystko idzie poprzez amplituner.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~ 10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nigdy nie miałem matowej także trudno powiedzieć 😄
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różnie, od seriali po filmy sport etc..
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, różnie, czasem nie gram cały tydzień a później spędzam z 12h przy konsoli/pc
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami ale w dzień też musi być dobrze
17. Preferencje co do wielkości? 55-65" preferuję 65", tv nie może być szerszy niż 152cm, nie wyższy niż 100cm
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Sam nie wiem, brak płynności?
19. Preferencje co do marki ? Liczy się jakość, nie przywiązuję sie do jednej marki ;)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie


Kwota na dzień dzisiejszy powiedzmy 10k :niewiem: zobaczymy jak się temat rozwinie :popcorn:
 

karus85

Member
Zaciekawił mnie ten 65JU7000 po przeczytaniu testu, wydawało by się że tv jest wręcz idealny do moich zastosowań, co do sony mam mieszane uczucia po moim HX750 ale to pewnie inna półka. A może jestem zbyt wymagający ? :niewiem::D

Chciałbym żeby tv służył mi minimum 5 lat, JU7000 nie jest zbyt przestarzały? Z tego co zauważyłem ciężko znalezźć ten tv, w większości sklepów jest niedostępny..


Edit:
Oops sorry zapomniałem dodać że mieszkam w UK, ale to raczej nie problem wysłać tv jeśli dostanę w lepszej cenie w PL :)

Może jeszcze jakieś propozycje??
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
JU7000 to model na 2015 rok, więc nie jest przestarzały. W sklepach coraz mniej sztuk, bo niedługo wchodzą nowe modele na 2016 rok a tutaj z Samsunga szykuje się świetny model SUHD z płaskim ekranem KS8000. Do kwoty 10k możesz kupić OLEDA w rozmiarze 55".
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
JU7000 to model na 2015 rok, więc nie jest przestarzały. W sklepach coraz mniej sztuk, bo niedługo wchodzą nowe modele na 2016 rok a tutaj z Samsunga szykuje się świetny model SUHD z płaskim ekranem KS8000. Do kwoty 10k możesz kupić OLEDA w rozmiarze 55".

LG 55EG910 OLED FHD kupi się już w cenie poniżej 6700 zł :)
 

karus85

Member
Oled :twisted: Fajna sprawa, tylko ze ten 55" niema 4k, dobrze by było jednak je mieć :wink: Z kolei 65EG960V jest kolosalnie drogi, 3999F w UK. Może kiki się skusi i doradzi coś w tym temacie :roll:
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
KS8000 75 vs sony xd9405 75 ciekaw jestem który wygra bitwę w kolorach, płynność, czern, podświetlenie i inp do grania?
 

karus85

Member
Haha nie no nie przesadzajmy :D o ile budżet mógłbym troszkę podnieść o tyle 75" nie zmieszczę. Max wymiary tv 152cm x 100 wysokość także celuję w 65" chciałbym zobaczyć na żywo tego 65JU7000 ale w UK niestety niema go w żadnym sklepie... Można kupić ale "powystawowy" przez internet a takiego tv niechcę.

Ps. A jak się mają OLEDY LG w kwestii wypalania logo kanałów itp?? Trzeba tego pilnować czy można zrobić pause na 2 godz i nic się nie stanie ??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet nie tylko wypalanie ale głownie płynność obrazu jest dokuczająca w OLedach. Z bardzo dobrych masz:
- Philips 65PUS7600
- Philips 65PUS8601
- Sony 65X8509
U Ciebie najważniejsze będzie upscalowanie obrazu.
Możesz kupić w Polsce, wysyłamy telewizory na teren całej Europy.
Jesteś niebieski , więc masz specjalną ofertę.
 

karus85

Member
No i fajnie, zainteresował mnie 65PUS8601, jeśli będzie gdzieś w sklepie w UK pojdę, obejżę na żywo i jeśli mi się spodoba będziemy mogli wkrótce coś zdziałać ;) co prawda budżet był 10k zł ale jak pisałem to nie jest wielki problem 😄
 

karus85

Member
Niestety brak tego tv w UK, niema szans żeby zobaczyć go na żywo, na stronach internetowych niby widnieje ale nie można zamówić 🤔 Jakiś niedostępny ten tv 😉
 

karus85

Member
hmm jakoś mało ludzi próbowało coś doradzić, może podałem słabo precyzyjne dane, niewiem 😉 Tak czy inaczej tv zamówiony, a będzie to 65PUS8601 od kiki-ego, z niecierpliwością czekam na przesyłkę :D
 
Do góry