Tv 55-65, salon na 3-4 lata

dnikrat

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 50m2, nieregularne, tv stoi na szafce w rogu.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osoby.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost.
5.Telewizor ma stać, mogę rozważyć uchwyt
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej, południowej strony. Rownież na wprost, ale są rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba 42' 42X3030D sprzed 7 lat.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Tuner satelitarny (HD) DVB-S2, plus stacja qnap - generalnie jakieś centrum mm.
10.Jakie urządzenia ? J/w plus usb, ps3, może kiedyś jakaś nowsza. Nie gram często, na pewno nie online.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Około 3 godz. ale raczej nie będzie codziennie używany.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, ale to raczej z przyzwyczajenie z laptopów.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/bajki.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Niekoniecznie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie codziennie, ale w ciągu do 4 godzin max.
16.Preferencje co do marki ? Raczej nie
17.Preferencje co do wielkości ? 55 -65'.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - słaba responsywność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Około 6000.
21.Czy telewizor ma mieć 3D. Nie

Nie wiem czy status już mam, ale odnowiłem subskrypcję.

Zarezerwowałem sobie Sony 65xd7505, ale na te trzy lata to może warto coś tylko full hd?
Cena ostateczna może być 7000 z ratami i kalibracją, choć przy moich oczekiwaniach oraz rozważaniem jedynie fullhd może nie będzie konieczności wydawać aż tyle.
 
Ostatnia edycja:

dnikrat

New member
Może źle się wyraziłem. Max mogę sobie pozwolić na raty do 7k, ale moje zapotrzebowanie będzie na fullhd raczej. Stąd cena też powinna być niższa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow - to bardzo prosta sprawa .
W tym przypadku król jest tylko jeden : Sony 65W855 za 5999 zł
Jesteś niebieski więc masz kalibrację profesjonalną gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow - to bardzo prosta sprawa .
W tym przypadku król jest tylko jeden : Sony 65W855 za 5999 zł
Jesteś niebieski więc masz kalibrację profesjonalną gratis.
Masz też możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.
 

dnikrat

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź. Akurat też miałem ten model na oku, ale nie chciałem zapeszać :) Generalnie po przemierzeniu odległości wyjdzie na to, że przedział to będzie jednak 3-4m.
Znajomi mnie namawiają na 4K, chciałbym jeszcze dopytać czy w tych pieniądzach (7k) coś wartościowego kupię w odniesieniu do tego soniaka fhd. Zdaję sobie sprawę, że nie będę w stanie rozróżnić jakości obrazu przy tej odległości (zakładając użycie materiału 4K) - myślę tutaj też o płynności działania tv (np. zastosowany procesor).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz też tylko jeden model 4K i 100Hz w klasie 7 tyś zł .
Nazywa się Philips 65PUS6521 za 6999 zł
Kalibracja profesjonalna gratis.

Do innych ,musisz dołożyć od 1,0 do 3,0 ty.ś zł.
Masz na dokładkę ?
 

dnikrat

New member
Chcę go kupić na raty, dokładka może wejść w grę. Przy czym cały czas pozostaje kwestia opłacalności, co mnie frapuje. Otóż wydaje mi się, że nie wykorzystam funkcjonalności UHD (bynajmniej w najbliższej przyszłości). Oglądam w większości treści HD, mam PS3 (gram rzadko), do tego treści z DLNA i odtwarzanie z usb - wszystko FHD. Co w mojej ocenie ma znaczenie w moim przypadku to kwestia opłacalności dopłaty przy ograniczonych potrzebach. Nie mam dużej wiedzy w tej branży ale teoretycznie mógłbym oczekiwać lepszej wydajności podzespołów (procek - polepszacze obrazu, etc.). Jeśli faktycznie po zakupie teraz czegoś FHD w przyszłości zachciałoby mi się 4K to mógłbym sobie wtedy zmienić TV, może nawet na OLED - zaoszczędzone teraz 3k później mogą przełożyć się na większą wartość w sprzęcie dla mnie.
 
Do góry