TV 55-65" do okolo 7500zł

Tymose

New member
Jaki polecicie TV 55-65" do okolo 7500zł

Witam,

Poszukuje porady, jaki kupić telewizor do około 7500 zł. Mam na oku Sharpa LC-60LE857E, ale czytałem też o Sharpie LC-60UQ10E i zastanawiam się czy warto poczekać aż jego cena trochę spadnie do mojego limitu (albo mocno kombinować z budżetem…). A może polecicie inne modele?

Z góry dzięki za pomoc

1. Odległość od ekranu: 3,5m - 4,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: od zachodu i południa
3. Jak duży jest pokój: 25m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: jakiś LED 42" LG - nie pamiętam modelu - sprzedałem przed przeprowadzką
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, dokumenty oraz gram
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem w dni powszednie, ale weekend jest wolny
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: sam oglądam bez światła, ale żona woli żeby coś było zapalone
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: chyba ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam preferencji
11. Preferowana wielkość telewizora: miedzy 55 a 65''
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: jasnej czerni, smużenia, lagów, wolnego menu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder UPC, PS4/XB360, laptop, dysk zewnętrzny, telefon
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% TV/ 25% konsole/ 20%laptop/ 5% reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: kanapa na wprost fotele do około 45 stopni
17. Czy ważne jest wifi: tak, ale mogę podłączyć kablem
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem bo poprzedni telewizor nie miał
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: w sumie jest to raczej niewygodne, ale jak będzie to nawet lepiej
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: jako dodatkowy bonus
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Ma mieć tuner DVB-C: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - dekoder, hdmi - laptop, hdmi - konsole, usb - dysk zewnętrzny
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy i analogowy UPC
27. Ile programów HD: około 35
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4
29. Ma stać czy wisieć: bez różnicy - docelowo myślałem żeby go powiesić, ale na początku pewnie będzie stać
30. Rozdzielczość: FULL HD
31. DVB-T: dobrze żeby miał jakbym go chciał zabrać do babci na weekend ;)
32. Na czym najbardziej Ci zależy: małe lagi, dobry kontrast, żywe kolory
32. Ile osób ogląda: 2
33. klasa cenowa: do około 7,5 tys.
 
Ostatnia edycja:

lookerq

New member
W tej cenie możesz mieć bardzo fajny telewizor w rozdzielczoście Ultra HD. Polecam LG 55LA965V - poza Ultra HD, ma panel IPS i LED Plus, dobre głośniki iWi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast. No i będziesz mógł nim sterować Smartfonem :)
 

Tymose

New member
Dzięki za porady. Z tego co czytałem na UHD prawdopodobnie jeszcze za wcześnie (chyba że się mylę). Wygląda mi raczej że zdecyduję się jeszcze chwilke poczekać i dozbierać do tego LC-60UQ10E.
 

theSpeech

New member
Przy twojej odległości kupując tv 55 cali UHD obraz z fullhd będzie identyczny. Musialbys kupić większy uhd, ale na chwilę obecną ceny zbyt wysokie
 

Tymose

New member
Dzięki wszystkim za porady. Dzięki kiki'iemu i jego szalonym cenom dla forumowiczów, LC-60UQ10E już stoi w salonie a ja jestem nim zachwycony.

Teraz będę powoli rozglądał się za sprzętem audio (głośnik w TV gra zadowalająco nawet bez niczego, więc poświęcę trochę czasu żeby rozglądnąć się w temacie).
 
Do góry