TV 55-65" do 5000 zł

piechu

Member
Bez reklam
Po 8 latach przyszedł czas na zakup nowego, współczesnego TV, który zastąpi mój antyk na kolejnych wiele lat. Kwota jaką dysponuję to 5000 zł (+/-100 zł) a celuję w rozmiar 55-65" chociaż po wstępnym węszeniu w ofercie różnych producentów wychodzi, że sensownego 65-calowca nie da się kupić w powyższej kwocie. Na chwilę obecną zainteresował mnie najbardziej Sony KD-55XE9005 ale po przeczytaniu wielu źródeł jakoś nie mogę się przekonać do androida w TV, szczególnie Sony ma podobno problem ze stabilnym działaniem tego systemu w ich telewizorach. W odwodzie są jeszcze Samsungi 55MU70xx lub 55MU80xx. Może się mylę? Może zaproponujecie coś innego, lepszego?

Poniżej standardowa ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~ 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zawsze na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest po prawej stronie od telewizora w odległości jakichś 2m - ekspozycja północno-zachodnia
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE40C650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dostrzegalne a nie tylko papierowe wyświetlanie efektów HDR, niezłą czerń i konstrast jak na LED, sensowny input lag pozwalający grać bez marudzenia na PS4 Pro, ładne odwzorowanie kolorów, 4K
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?Netflix, Youtube, Kodi + PS4 PRO
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Nvidia Shield, amplituner, PS4 PRO
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-7
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding, smużenie, pikseloza, słaba czerń, słaby kontrast i kiepskie odwzorowanie kolorów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w dni powszednie częściej wieczorami, w weekendy bywa, że TV pracuje cały dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 zł (+/-100 zł)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Netflix, Youtube, Vimeo, Red Bull TV
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie potrzebuję 3D

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
 
Ostatnia edycja:

latonio

Member
Pisali też, że w Philipsie pus7502 Android muli. Mam i mogę powiedzieć, że nie muli. Do tego soniaka się przymierzałem ale różnica ponad tysiąca zł zdecydowała o Philipsie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym brał już zdecydowanie TCLa 65C70 za 4999 zł z kalibracją , z pilotem głosowy . Wielkość ma znaczenie.
 

tomaszeklolek

New member
Jak ponizej 65 cali to ex780 58". Z 65 cali mu7002 a jak za drogi to jest w neonecie UE65MU6172 za 3999zl jednak tu bez hdr ( tcl c70 tez za mala jasnosc do hdr)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację. Ale wielkość ma największe znaczenie.
HDR to sztuczny Twór, wolę naturalny obraz zdecydowanie !
 

piechu

Member
Bez reklam
Dzięki za propozycje. Jak pisałem HDR ma być, koniec, kropka i nie taki, który jest na papierze a faktycznie odczuwalny więc wszelkie TCLe odpadają. Poza tym HDR nie jest sztucznym tworem a właśnie przybliża obraz do tego co ludzkie oko widzi na co dzień. Gdybym miał odpowiednią ilość cebulionów to poszedłbym w 65PUS8102 ale to już 7K złociszy. Obraz piękny, ambilight mi niepotrzebny (zresztą w moim salonie by się kompletnie nie sprawdził - czarna ściana), no i znowu ten Android TV ;) Ktoś polecił 58ex780 - teoretycznie dołożenie 300 zł nie byłoby problemem ale jakoś mi się wydaje, że jednak KD-55XE9005 ma fajniejszy obraz i chyba na nim pewnie się skończy.
 

nomnom

New member
Dzięki za propozycje. Jak pisałem HDR ma być, koniec, kropka i nie taki, który jest na papierze a faktycznie odczuwalny więc wszelkie TCLe odpadają. Poza tym HDR nie jest sztucznym tworem a właśnie przybliża obraz do tego co ludzkie oko widzi na co dzień. Gdybym miał odpowiednią ilość cebulionów to poszedłbym w 65PUS8102 ale to już 7K złociszy. Obraz piękny, ambilight mi niepotrzebny (zresztą w moim salonie by się kompletnie nie sprawdził - czarna ściana), no i znowu ten Android TV ;) Ktoś polecił 58ex780 - teoretycznie dołożenie 300 zł nie byłoby problemem ale jakoś mi się wydaje, że jednak KD-55XE9005 ma fajniejszy obraz i chyba na nim pewnie się skończy.

Sony ma lepszą czerń i hdr, no i ten android nieszczęsny, panas ma lepsze kolory i ruch, za to smart jest ubogi ale przynajmniej działa szybko i bezproblemowo a telewizor kupujesz dla obrazu a nie dla apek, no i nie zapominaj o tych 3 calach więcej i tv anywhere bo to jest super ficzer.
65pus8102 do "wytargowania" za 6300
 

piechu

Member
Bez reklam
Na smarcie w TV w ogóle mi nie zależy, od tego mam shielda. Ma się liczyć tylko obraz w filmach i serialach. Niestety dziś nie da się kupić tv pozbawionego smart ficzerow. Co do Philipsa co gdyby się udało utargowac faktycznie te 6300 to można by pomyśleć. Niestety zamierzam zakupić tv w euro (mają teraz 20 rat "0%) więc u nich takie targowanie raczej odpada.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

nomnom

New member
Na smarcie w TV w ogóle mi nie zależy, od tego mam shielda. Ma się liczyć tylko obraz w filmach i serialach. Niestety dziś nie da się kupić tv pozbawionego smart ficzerow. Co do Philipsa co gdyby się udało utargowac faktycznie te 6300 to można by pomyśleć. Niestety zamierzam zakupić tv w euro (mają teraz 20 rat "0%) więc u nich takie targowanie raczej odpada.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

No właśnie w euro można tak cenę zbić, wszystko zależy od tego jak masz gadane :D
 

piechu

Member
Bez reklam
No to teraz mi szanowny kolego namieszałeś we łbie ;) W takiej cenie ten TV byłby niezłym kąskiem ale pozostają dwa problemy. Do 55" małżonka dała się przekonać... trudniej mi idzie z przekonaniem jej do powieszenia 65" w naszym salonie. Gdy wizualizuję jej rozmiar takiego TV to spotykam zdecydowany opór materii ;) Faktycznie taka krowa stałaby się centralnym i mocno dominującym punktem naszego salonu i nie wiem czy mi także coś takiego by odpowiadało, z drugiej strony nie ma przecież za dużych ekranów, co najwyżej z czasem każdy ekran staje się za mały ;)
No i kwestia finansów - niby te 6300 niedaleko leży od tych 5000 ale właśnie sobie uświadomiłem, że mój aktualny ampli nie przepuści natywnego 4K o HDR nie wspominając - czeka mnie zatem również wymiana tego elementu KD czyli dodatkowe koszty.
 

nomnom

New member
nie ma przecież za dużych ekranów, co najwyżej z czasem każdy ekran staje się za mały ;)

Akurat to nie jest prawda, tak jak napisałeś wciśnięcie zbyt dużego tv może sprawić że przebywanie w pomieszczenie stanie się mniej komfortowe bo zdominuje przestrzeń, to gadanie, że im większy tym lepszy wzięło się pewnie stąd, że jest zależność między odległością od tv/rozmiarem tv/jakością sygnału.
Możesz mieć jeden pokój 15m2 i parę różnych aranżacji, odległości od telewizora czy jego umiejscowienia.
Sam planuję zakup tv i gdy byłem w sklepie to nawet 65 wydawał się za mały a 75 taki w sam raz a jak wziąłem centymetr w domu i sobie pomierzyłem to złapałem się za głowę, bo nie miałbym gdzie upchać takiego bydlaka.
 

piechu

Member
Bez reklam
Ale tu mowa o czymś innym a nie o tym czy się zmieści czy też nie.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli jeszcze jest promocja na Philipsa to lepszego nie kupisz.
Ale ceny idą już w górę.
Więc chyba już w Euro nie kupisz.
 

piechu

Member
Bez reklam
Rozumiem, że przyszło odgórne zarządzenie i wszyscy podnieśli ceny. W zasadzie 300 zł różnicy przy zakupie na raty niewiele zmienia no ale z drugiej strony każda podwyżka cen jest niemiła. Jeszcze nie zdecydowałem się na żaden konkretny model, nadal wydaje mi się, że 65" może być za duży i zdominuje przestrzeń w salonie.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry